Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oszustwo na wielką skalę: 7 osób zatrzymanych za wyłudzanie unijnych dotacji

OPRAC.: wt/KWP
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali siedem osób podejrzanych o wyłudzanie unijnych dotacji. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Aresztowania w ramach walki z przestępczością gospodarczą

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, działając pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, zatrzymali siedem osób. Są one podejrzane o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było wyłudzanie dotacji ze środków unijnych.

W minioną środę, siedmiu członków tej zorganizowanej grupy przestępczej zostało zatrzymanych. Zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej policjanci podejrzewają, że oszuści wyłudzali fundusze, posługując się nierzetelną dokumentacją związaną z prowadzoną działalnością gospodarczą i zatrudnieniem pracowników.

Szczegóły wyłudzeń dotacji ze środków unijnych

Podejrzani w latach 2018-2021 mieli dokonać licznych wyłudzeń dotacji ze środków unijnych, przeznaczonych na realizację usług rozwojowych, jak również subwencji celowych finansowanych ze środków Skarbu Państwa w ramach wprowadzonych przez rząd tarcz antycovidowych.

Śledczy estymują, że podejrzani wyłudzili lub usiłowali wyłudzić łącznie ponad 3,6 miliona złotych. Śledczy gromadzili materiał dowodowy i informacje, które pozwoliły im na ustalenie osób powiązanych z tą przestępczą działalnością.

KWP w Rzeszowie

Konsekwencje dla podejrzanych

Zatrzymane osoby, w wieku od 25 do 61 lat, zostały doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie. Główny podejrzany, 54-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Na chwilę obecną ma postawionych 40 zarzutów.

Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze. Zabezpieczono również składniki majątkowe podejrzanych na łączną kwotę 3,3 miliona złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są zatrzymania kolejnych osób powiązanych z procederem.

Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ WIDEO

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto