Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Organizacje pomagające uchodźcom otrzymały sprzęt gospodarstwa domowego przekazany przez firmę BSH

Wojciech Tatara
Wojciech Tatara
68 urządzeń trafi do sześciu stowarzyszeń.
68 urządzeń trafi do sześciu stowarzyszeń. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa
Prezydent Rzeszowa wręczył sprzęt gospodarstwa domowego, sześciu organizacją pomagającym uchodźcom z Ukrainy. Uroczyste, symboliczne przekazanie 68 urządzeń, m.in. pralek, suszarek do odzieży i czajników elektrycznych odbyło się dzisiaj w rzeszowskim Urban Lab.

Pomoc ze strony lokalnych przedsiębiorców od wybuchu wojny na Ukrainie jest olbrzymim wsparciem dla miasta, które wspólnie z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi opiekuje się uchodźcami.

- Już pierwszego dnia wojny w Ukrainie uruchomiliśmy w naszym mieście punkt pomocy uchodźcom, w którym, przez całą dobę, pracowali wolontariusze. Ofiarność i chęć niesienia pomocy obywatelom Ukrainy, którzy musieli opuścić swój kraj była niesamowita –mówi Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa. - Nawiązaliśmy też współpracę z ukraińskim miastami, by lepiej zorganizować pomoc i wysyłać transporty humanitarne tam, gdzie były najbardziej potrzebne. Bardzo ważną rolę odgrywały firmy, które niosły ogromną pomoc materialną potrzebującym zarówno tam, za naszą wschodnią granicą jak też tu, na miejscu, w Rzeszowie. I niezmiernie cieszę się, że firma BSH, od samego początku konfliktu w Ukrainie, bardzo aktywnie zaangażowała się w ten proces-dodaje prezydent Rzeszowa.

Richard Dalacker – dyrektor oddziału BSH w Rzeszowie zwracał uwagę na skalę pomocy, jakiej w Rzeszowie udziela się uchodźcom. W mieście, które zamieszkuje 200 tysięcy osób w marcu przebywało nawet 100 tysięcy obywateli Ukrainy.

- Cieszę się, że nasza pomoc trafia również do Rzeszowa. W BSH wiemy, że udzielenie schronienia dla tak wielu osób to ogromne wyzwanie. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać sprzęt gospodarstwa domowego Urzędowi Miasta Rzeszowa na rzecz pomocy uchodźcom. W BSH stawiamy na społeczną odpowiedzialność biznesu – powiedział Richard Dalacker, dyrektor oddziału BSH w Rzeszowie.

Urządzenia trafią do Caritasu Diecezji Sandomierskiej, Stowarzyszenia „Pod Skrzydłem Anioła”, Stowarzyszenia Animacji Kultury Pogranicza „Folkowisko”, Fundacji CREATIVE.pl, Fundacji Sensor i Fundacji Medyk dla Zdrowia.

- We współpracy z miastem uruchomiliśmy w budynku Full Marketu miejsce, w którym uchodźcy mogą przenocować i nabrać sił przed dalszą podróżą. Mamy tu 500 miejsc noclegowych, był moment, gdy wszystkie były zajęte. Sprzęt bardzo nam się przyda, bo ułatwi pobyt tym osobom – mówi Agnieszka Gocek z Fundacji Medyk dla Zdrowia.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto