Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Od brzuszka do maluszka. Jak zadbać o dziecko na każdym etapie jego rozwoju

Temat Tygodnia
O właściwy rozwój naszego maluszka najlepiej zadbać już od okresu płodowego. Zarówno na tym etapie, jak i po urodzeniu, w okresie niemowlęcym i później, gdy jest już starsze, dobrze jest korzystać z pomocy specjalistów.
Materiał PPG

Spis treści

Centrum terapii Sensis

Oferujemy szeroki zakres profesjonalnej pomocy dedykowanej zarówno dzieciom, począwszy od niemowląt po nastolatków, jak i dorosłym. Tematyka naszych zajęć obejmuje terapie: integracji sensorycznej, logopedyczną i neurologopedyczną, fizjoterapię i terapie wad postawy oraz terapię neurorozwojowa niemowląt i dzieci (met. Vojty, NDT Bobath), a także instruktaż pielęgnacyjny oraz ocenę rozwoju niemowląt i dzieci, dietoterapię, konsultacje i terapię psychologiczną, trening słuchowy Johansen. Ponadto organizujemy niepowtarzalne zajęcia sensoryczne dla grup szkolnych w sali doświadczania światła. Porady i konsultacje wychowawcze dla rodziców, wychowawców, nauczycieli, babć i dziadków dzieci do lat 10.

ul. Hanasiewicza 10
35-103 Rzeszów
+48 889 886 878
[email protected]
www.sensis.rzeszow.pl

Archiwum

Logopedyczny Punkt Przedszkolny i Żłobek "SOKOLIK" Iwona Dziak

Podstawowym atutem wyróżniającym nasze przedszkole jest stała pomoc logopedyczna, wspomaganie i udoskonalanie aparatu mowy. Jesteśmy przedszkolem integracyjnym. Prowadzimy obszerną terapię psychologiczno-pedagogiczną oraz w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Rodzice dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego nie ponoszą kosztów czesnego. W Punkcie Przedszkolnym „Sokolik" mieści się oddział żłobkowy, który prowadzi działalność opiekuńczo-pielęgnacyjną oraz wychowawczą dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat.
Naszym celem jest nauczanie dziecka nie tylko poprzez zajęcia dydaktyczne, ale także pragniemy nauczyć naszych podopiecznych samodzielności, współpracy w grupie, obowiązkowości, odpowiedzialności, odkrywania swoich zainteresowań. Jesteśmy po to, aby pomagać rodzicom w opiece i wychowaniu dziecka.

ul. Tysiąclecia 39, 36-050 Sokołów Małopolski
tel.: 575 246 624
e-mail: [email protected]
www.sokolik.edu.pl/

Archiwum

PRACOWNIA DOBREJ TERAPII I ROZWOJU DZIECI "PROMYK SŁOŃCA" KAMILA KISIOŁEK-WOLANIN

Prowadzona u nas terapia metodą Tomatisa jest istotna u kobiet w ciąży. Wspaniale wpływa nie tylko na nią, ale przede wszystkim na dziecko już w życiu płodowym, ponieważ w cudowny sposób pobudza jego mózg, wpływa na jego późniejszą uwagę słuchową, a co za tym idzie – na lepszą koncentrację i efektywniejszą naukę mowy. Prowadzimy również zajęcia dla przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym i dorosłych. Naszym pacjentom oferujemy doświadczenie, zaangażowanie i indywidualne podejście. Jesteśmy po to, aby pomagać. Działamy na terenie Krosna. Wśród szerokiego zakresu terapii wspomagających rozwój dziecka do najważniejszych w naszej ofercie należą: trening słuchowy metodą prof. A. Tomatisa (dla dzieci mających m.in. zaburzenia językowe (np. jąkanie, zaburzenia artykulacji), problemy szkolne typu dysleksja, dysgrafia), terapia integracji bilateralnej, terapia integracji sensorycznej, terapia taktylna.

Kontakt:
Kamila Wolanin
Terapeuta
730 907 930
[email protected]

Iwona Górka
Terapeuta
661 985 087

protomatis.pl

Archiwum

PIERWSZY KROK - Małgorzata Kaczor

Drogi Rodzicu, jeśli niepokoi Cię rozwój psychoruchowy Twojego Maluszka, zapraszam na konsultację i fizjoterapię opartą na najnowszych technikach pracy z Niemowlęciem. Gabinet ,,Pierwszy Krok,, oferuje ocenę neurorozwojową Dziecka, wsparcie i edukację Rodzica, a przede wszystkim terapię Pediatryczną z zastosowaniem: Metody NDT Bobath, Technik Emmetta, Terapii Czaszkowo – Krzyżowej, Integracji Odruchów, Terapii Zoga u Niemowląt, Masażu Shantala, Trójpłaszczyznowej Terapii Stóp, Technik Osteopatycznych oraz Procesów Samoregulacji Niemowląt. Oferuję rehabilitację: holistyczną, profesjonalną, a jednocześnie przyjazną Małemu Pacjentowi. Zapraszam, Małgorzata Kaczor

Krosno, ul. Krakowska 316 (budynek Studio Wigor)

tel. 665 927 527
https://www.pierwszykrok.info/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100082812064905

Archiwum

Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci zapewnia opiekę nieuleczalnie chorym Dzieciom oraz ich Rodzinom na terenie całego województwa podkarpackiego. Aktualnie pod opieką Fundacji jest 90 Dzieci.
Każdego roku organizujemy Akcję Mikołajkową dla naszych Podopiecznych i ich Rodzeństwa. Wymarzone prezenty, wspólne zdjęcia z Mikołajem to chwile długo wspominane przez nasze Dzieci.

Pomóżcie nam sprawić, aby ten czas był jeszcze bardziej wyjątkowy. Przekazując datek pieniężny na nasze konto pomagacie zakupić prezenty Mikołajowe dla naszych Podopiecznych.

Nr konta: 28 1020 4405 0000 2702 0525 9926 tytuł: Mikołaj

https://www.hospicjum-podkarpackie.pl/

Archiwum
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Od brzuszka do maluszka. Jak zadbać o dziecko na każdym etapie jego rozwoju - Podkarpackie Nasze Miasto

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto