Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa struktura PiS na Podkarpaciu. Będą też spotkania z wyborcami

Piotr Samolewicz
Piotr Samolewicz
Andrzej Paniw, regionalny pełnomocnik sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, poinformował  6 czerwca o reorganizacji podkarpackich struktur partii (obok niego siedzi poseł Teresa Pamuła).
Andrzej Paniw, regionalny pełnomocnik sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, poinformował 6 czerwca o reorganizacji podkarpackich struktur partii (obok niego siedzi poseł Teresa Pamuła). Paweł Dubiel
Na kilkanaście miesięcy przed wyborami PiS zmienia swoją strukturę. Na Podkarpaciu w miejsce dwóch zarządów okręgowych powstanie pięć. Prezes dotychczasowego okręgu Rzeszów-Tarnobrzeg, Władysław Ortyl, straci swoją funkcję w połowie czerwca.

Andrzej Paniw, regionalny pełnomocnik sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, poinformował w poniedziałek 6 czerwca o reorganizacji struktur partii, w wyniku której dotychczasowy prezes partii w okręgu rzeszowsko – tarnobrzeskim Władysław Ortyl straci swoją funkcję, gdyż w myśl nowych zasad jako marszałek województwa nie będzie mógł jej pełnić. Nie dotyczy to Marka Kuchcińskiego, prezesa zarządu partii w okręgu przemysko-krośnieńskim, gdyż nie łączy on obecnie żadnych funkcji.

- Na Podkarpaciu w miejsce dwóch obszarów okręgowych PiS powstanie pięć zarządów okręgowych, które będą pokrywały się z okręgami wyborczymi do Sejmu i Senatu.
Zostanie powołanych pięciu nowych pełnomocników, którzy nie będą mogli łączyć swoich funkcji z funkcjami ministerialnymi czy marszałka województwa. W partii będziemy rozdzielać funkcje partyjne od rządowych i samorządowych – zapowiedział Andrzej Paniw. – Nowa struktura partii formalnie zacznie obowiązywać 1 lipca, natomiast nowi pełnomocnicy zostaną powołani do 15 czerwca, zgodnie ze statutem partii, przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego po otrzymaniu rekomendacji terenowych zarządów partii.

Andrzej Paniw, regionalny pełnomocnik sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, poinformował  6 czerwca o reorganizacji podkarpackich struktur
Andrzej Paniw, regionalny pełnomocnik sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, poinformował 6 czerwca o reorganizacji podkarpackich struktur partii (obok niego siedzi poseł Teresa Pamuła). Paweł Dubiel

Nowi pełnomocnicy będą przygotowywać struktury partii w miastach, gminach i powiatach. Proces ten ma się zakończyć jesienią br. Do czasu wyłonienia nowych terenowych struktur, pełnomocnicy będą pełnili rolę dotychczasowych zarządów partii. Po wyłonieniu nowych zarządów partii w pięciu okręgach to one będą przygotowywać partię na Podkarpaciu do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.

Na kilkanaście miesięcy przed wyborami politycy PiS będą spotykać się ze swoimi wyborcami. Pierwsze spotkania już w ten weekend. Spotkania będą odbywały się dwutorowo: wyborców będą odwiedzać najważniejsi politycy PiS, w tym premier i prezes PiS, oraz parlamentarzyści częstokroć z ministrami.

– Większość elementów finalnego programu PiS, z jakim pójdziemy do wyborów, będzie wynikało z tych rozmów z mieszkańcami - zapewnił Andrzej Paniw.

Harmonogram spotkań jest przygotowywany. Będą się one odbywać zarówno podczas weekendów, jak i w tygodniu. Jedne spotkania będą adresowane do określonych grup zawodowych, inne do ogółu mieszkańców danej gminy, miasta, powiatu. Spotkania będzie koordynował Andrzej Paniw.

Np. wiceminister rozwoju i technologii Waldemar Buda będzie rozmawiał pod koniec czerwca z przedsiębiorcami w gminach przygranicznych w związku z wojną na Ukrainie. Spotkanie to zapowiedziała poseł Teresa Pamuła z Lubaczowa. Pod koniec czerwca ma też dojść do spotkania z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg w Przeworsku.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowa struktura PiS na Podkarpaciu. Będą też spotkania z wyborcami - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto