Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niebezpieczny wykop na ul. Langiewicza w Rzeszowie ma zniknąć 30 listopada [ZDJĘCIA]

Redakcja
Blisko miesiąc, przechodnie i mieszkańcy ul. Langiewicza w Rzeszowie musieli męczyć się z wykopem blokujący pobliski chodnik.
Blisko miesiąc, przechodnie i mieszkańcy ul. Langiewicza w Rzeszowie musieli męczyć się z wykopem blokujący pobliski chodnik. Krzysztof Kapica
Mieszkańcy Rzeszowa poinformowali nas, że obok bloku nr 19 przy ul. Langiewicza w Rzeszowie od blisko miesiąca znajduje się głęboki wykop, uniemożliwiający pieszym skorzystanie z chodnika i narażający na wpadnięcie do otworu. Po naszej interwencji miejsce ma zastać przywrócone do wcześniejszego stanu.

Wykop powstał na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa, która prowadziła prace w tamtym terenie.

-Mija miesiąc, jak powstał wykop na środku chodnika i nikt nic z tym nie robi. Wcale nie pojawiają się, żadni robotnicy a samo miejsce bardzo utrudnia ruch pieszym. Jestem osobą starsza i często spacerują po okolicy, szczególnie ul. Langiewicza. Ten wykop uniemożliwia swobodne poruszanie się osobom starszym i matkom z wózkami. Czas coś z tym zrobić – mówi Andrzej Berezowski z Rzeszowa.

Ustaliliśmy, że wykop powstał na zlecenie Polskiej Spółki Gazowniczej, do której zwróciliśmy się, prosząc o wyjaśnienia. Tam Potwierdzono nam, że przy ul. Langiewicza prowadzone są prace związane z likwidacją awarii, która miała miejsce na gazociągu średniego ciśnienia o średnicy DN200.

- Awaria powstała w związku z nieszczelnością tego gazociągu, stwierdzoną przez kontrolera sieci gazowej w dniu 31.10.2023 r. W tym samym dniu pracownicy Pogotowia Gazowego Gazowni w Rzeszowie wykonali odkrywkę gazociągu i zlikwidowali nieszczelności poprzez montaż opasek ratunkowych. Miejsce awarii pozostało odkryte w celu dalszych kontroli pod kątem szczelności gazociągu i po przewentylowaniu wykopu teren awarii został przekazany 10.11.2023 r. wykonawcy zewnętrznemu w celu odtworzenia terenu poprzez ponowny montaż nawierzchni utwardzonej – informuje Paweł Rybicki Z-ca Dyrektora Departamentu Komunikacji Polskiej Spółki Gazownictwa.

Zabezpieczenie wykopu zostało wykonane przez pracowników Pogotowia Gazowego poprzez zastosowanie elementów grodzeniowych i zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Nawierzchnia też ma być położona lada dzień.

- W dniu 28.11.2023 r. wykonawca zewnętrzny zadeklarował, że teren zostanie przywrócony do stanu pierwotnego do końca dnia 30.11.2023 r., co oznacza, że prowadzone prace awaryjne zostaną zakończone na tym etapie – zapewnia Paweł Rybicki
Polska spółka gazownictwa deklaruje, że w trosce o bezpieczeństwo użytkowanej sieci gazowej przygotowywana jest obecnie dokumentacja formalno – prawna, po wykonaniu, której w latach 2024 -25 planowana jest wymiana gazociągu średniego ciśnienia przy ul. Langiewicza w Rzeszowie.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Niebezpieczny wykop na ul. Langiewicza w Rzeszowie ma zniknąć 30 listopada [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto