Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Narciarski rozkład jazdy w województwie podkarpackim

d.
Fot. archiwum
Fot. archiwum Fot. archiwum
Rusza sezon narciarski 2009/2010. Na Kiczerze w Puławach Górnych i w Lesko-Ski zaczęło się w czwartek, w piątek w południe na narty zaprasza ośrodek Pod Dziedzicem w Gogołowie, a w sobotę będzie można jeździć w dziesięciu podkarpackich ośrodkach.

Wielkich zmian w tym sezonie nie ma. W kilku miejscowościach możemy liczyć na poprawę warunków na trasach, na drogach dojazdowych, parkingach i w zapleczu gastronomicznym. Martwi fakt, że powiększa się liczba nieczynnych wyciągów. Do tych, które przestały wozić narciarzy przed kilkoma laty, dołączy w tym sezonie kilka kolejnych...

17 grudnia - czwartek

Puławy Górne (gmina Rymanów). Kolej Linowa Kiczera ruszyła w samo południe. Oficjalne otwarcie sezonu zapowiedziane jest na sobotę 19 grudnia. Całodniowy karnet na kolejkę kosztuje 70 złotych, ulgowy – o 10 złotych mniej. Po 28 lutego 2010 r. w dni powszednie za cały dzień jeżdżenia na Kiczerze zapłacimy 60 PLN (ulgowy – 55 PLN). Bilety ulgowe przysługują dzieciom do lat 15, po okazaniu legitymacji szkolnej. Stok czynny jest od godz. 9.00 do 22.00 (i dłużej).

Weremień (koło Leska). Inauguracja w Lesko-Ski o godz. 15.00. Na stoku jest od 30 do 50 cm śniegu. Wyciąg pracuje od godz. 9.30 do 21.00. Karnet całodniowy kosztuje 65 złotych, 10-przejazdowy – 24 PLN.

18 grudnia - piątek

Gogołów (gmina Frysztak). Ośrodek narciarski Pod Dziedzicem zaprasza na inaugurację na godz. 12.00. Od soboty wyciągi czynne są w godz. 10.00-21.00. Dojedziemy do nich po nowej asfaltowej nawierzchni. Wyasfaltowany jest również odcinek drogi na szczycie Dziołu, utwardzone zostały dojścia do wyciągów, stok poddany został zabiegom poszerzenia i wyprofilowania.

19 grudnia - sobota

Arłamów. Kompleks narciarski w Arłamowie czynny będzie od godz. 10.00. Ośrodek uruchamia wyciąg i trasę nr 1, na której pokrywa śnieżna ma ok. 60 cm grubości. Do godziny 20.00 czynne będą: licencjonowana szkoła narciarska, wypożyczalnia sprzętu, serwis oraz bar. W dniu inauguracji sezonu 2009/2010 co dziesiąty wyjazd jest gratisowy. Jeden przejazd wyciągiem kosztuje 1,50 PLN.

Chyrowa (koło Dukli). Chyrowa Ski naśnieża trasy od soboty 12 grudnia. Na jednym z najszerszych w Polsce (130 m) stoków pracuje dziewięć armatek. Grubość pokrywy śniegowej sięga od 35 do 40 cm. Wyciągi czynne będą codziennie od godz. 9.00 do 21.00. Za całodniowy karnet zapłacimy 60 złotych (ulgowy – 50 PLN).

Handzlówka (koło Łańcuta). Wyciąg narciarski Staś uruchomiony zostanie o godz. 11.00. Podobnie jak w ubiegłym sezonie, pierwszy wjazd próbny i testowanie stoku są darmowe. Karnet 5-przejazdowy kosztuje tu 10 złotych, 10-przejazdowy - 20 PLN, podobnie jak ulgowy 14 przejazdowy (za okazaniem legitymacji). Za karnet 50-przejazdowy zapłacimy 80 złotych. Trasa zjazdowa ma 420 metrów.

Karlików (gmina Bukowsko). Po kilku dniach sztucznego naśnieżania, z sobotnią inauguracją nie będzie problemów. Wyciągi czynne są codziennie od godz. 9.00 do 20.00. Karnet 10-przejazdowy kosztuje tu 34 złote. Ulgowy (do lat 15, za okazaniem legitymacji) – 25 PLN. W dni powszednie w cenie karnetu 10-przejazdowego są dwa wjazdy dodatkowe.

Przemyśl. Otwarcie stoku o godz. 9.00. Nowy cennik: karnet na cały dzień w soboty, niedziele i święta kosztuje 75 PLN, w dni powszednie – 65 PLN, od godz. 17.00 do 21.00 - 45 PLN. Kolejką dolną narciarze wjeżdżają bezpłatnie. Za przejazd kolejką górną zapłacimy 5 złotych, za dziesięć przejazdów – 40 złotych.

Strzyżów. OazaSki zaprasza na narty od godz. 9.00. Karnet 10-przejazdowy kosztuje 15 złotych. Ulgowy, dla dzieci do lat 12 i emerytów – 12 PLN.

Ustrzyki Dolne
. Stacja Gromadzyń czynna będzie od godziny 9.00 do 20.00. Laworta i największy w Bieszczadach wyciąg krzesełkowy rozpocznie sezon dwie godziny później. Karnety całodzienne są po 85 złotych, wieczorne (od 16.00 do 20.00) – po 49 PLN.

20 grudnia – niedziela

Dylągówka (gmina Hyżne). Start najprawdopodobniej w niedzielę (lub w następnych dniach) – armatki pracują. Od września wyciąg i stok mają nowego właściciela, przy wyciągu wyrosła nowa baza gastronomiczna, poprawiło się oświetlenie trasy, jest też nowy ratrak. W dni powszednie wyciąg czynny będzie od godz. 15.00, w weekendy i święta – od 9.00. Jeździmy do północy. Początkowo na 450-metrowej trasie, a kiedy natura wesprze sztuczne naśnieżanie, nartostrada wydłuży się do 700 metrów.

23/24 grudnia – środa/czwartek

Cisna. Wyciąg narciarski przy Bacówce „Pod Honem” zacznie jeździć przed Wigilią – w środę lub czwartek. Na narciarzy czeka 700-metrowa, oświetlona trasa (różnica poziomów: 130 m).

Dwerniczek (gmina Lutowiska). Inauguracja sezonu na 400-metrowym wyciągu znajdującym się przy pensjonacie Rusinowa Polana zaplanowana jest na środę lub czwartek.

26 grudnia – sobota

Bystre (koło Baligrodu). Wyciąg położony na północnej stronie stoku Dzidowa przy Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym Bystre rusza w drugim dniu świąt. Na trasach leży ok. 30 cm śniegu. Godziny otwarcia: 9.00–19.00.

Kalnica (gmina Cisna). Stok tylko częściowo naśnieżany jest z armatek (ok. 10 cm), reszta białego puchu musi spaść z nieba. Aura powinna być łaskawa dla serca Bieszczad Wysokich, bo gospodarze wyciągu i tras w Kalnicy nastawiają się na inaugurację w drugim dniu świąt.

Po świętach lub w 2010 roku

Bałucianka (koło Rymanowa). Wyciąg uruchomiony zostanie prawdopodobnie po świętach, jeśli dopiszą opady śniegu. 450-metrowa trasa wzbogaciła się o oświetlenie. W weekendy i święta wyciąg czynny jest od godz. 10.00, w pozostałe dni – od 12.00. W soboty i niedziele oraz w czasie ferii można zakupić w Bałuciance karnet w cenie 25 zł i jeździć przez cały dzień.

Czarnorzeki (koło Krosna). Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie czeka na śnieg i... na lepsze czasy, kiedy na stoku w Czarnorzekach staną wreszcie armatki. Wniosek o unijną dotację dla planowanych inwestycji jest podobno w drodze. Bez tego ani rusz. Dwa lata temu wyciąg w ogóle nie ruszył, w zeszłym sezonie było wszystkiego pięć dni jeżdżenia.

Huzele (koło Leska). Ośrodek Narciarski Huzele nastawia się w tym sezonie na dośnieżanie tras, co przy niezbyt obfitych opadach naturalnych sprawia, że przed świętami o jeżdżeniu nie może być mowy. Czy jeszcze w tym roku narciarze pojawią się na trasach i 340-metrowym orczyku – wszystko w rękach niebios.

Rymanów Zdrój. Właściciel wyciągu w Rymanowie wybiega myślami w bardziej odległą przyszłość. Stok i wyciąg wymagają inwestycji, przydałby się partner do spółki, nie zaszkodziłoby wsparcie gminy... Konkurencja rośnie i ucieka. - Przed świętami na pewno nie ruszymy – usłyszeliśmy na stoku.

Solina Jawor. Wyciąg przy Wojskowym Zespole Wypoczynkowym „Jawor” czeka na opady śniegu. W poprzednim sezonie jeździł tylko przez kilka dni.

Ustrzyki Górne. Wyciąg orczykowy i stok położony nieopodal Hotelu Górskiego mają właściciela - Bieszczadzki Park Narodowy, mają też dzierżawcę - Bieszczadzkie Schroniska i Hotele PTTK w Sanoku. Armatek do produkcji sztucznego śniegu nie mają, więc pozostaje oczekiwanie na naturalną, półmetrową warstwę śniegu. Może to jeszcze trochę potrwać.

Nieczynne w sezonie 2009/2010

Babica (koło Rzeszowa). Podobnie jak w ubiegłym sezonie, wyciąg narciarski nie działa. Zmienia się właściciel stoku.

Bukowiec (koło Polańczyka). Wyciąg szuka nowego właściciela.

Komańcza. Gdzie właścicieli infrastruktury wielu, tam... dzierżawców ze świecą szukać. Ostatni zrezygnował w poprzednim sezonie, nowego nie widać. Trawa na stoku w Komańczy wysoka, sezon – bardzo niski.

Polańczyk. Wyciąg położony na stoku góry Horb (606 m n.p.m.) nie należy już do Ośrodka Wypoczynkowego „Dedal”. Teraz jest pod opieką Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Solinie, z siedzibą w Polańczyku. Ale nie ma nowego dzierżawcy, nie ma armatek, nie ma wody... w tym sezonie nie ruszy.

Zagórz. Stok przy ul. Leśnej od kilku sezonów jest zamknięty, wyciąg i trasa od dawna nie mają dokumentacji odbioru technicznego, na wznowienie działalności raczej nie ma co liczyć. Zagórz stawia na rozwój skoków narciarskich.

„Brak danych”

Nie udało nam się skontaktować z właścicielami i dzierżawcami wyciągów w Iwoniczu-Zdroju i Ropience koło Olszanicy. Milczy telefon wyciągu Wujskie koło Sanoka, nie działa też strona internetowa...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto