Najbardziej niebezpieczne miejsca drogowe w Rzeszowie. Liderem niechlubnych statystyk jest ulica Lwowska [LISTA]

Grzegorz Anton
Ulica Lwowska w Rzeszowie

Liczba wypadków: 9
Liczba zabitych: 0
Liczna rannych: 9
Liczba kolizji: 142

Zdarzenia drogowe od 1 stycznia, do 30 września 2021 roku.
Ulica Lwowska w Rzeszowie Liczba wypadków: 9 Liczba zabitych: 0 Liczna rannych: 9 Liczba kolizji: 142 Zdarzenia drogowe od 1 stycznia, do 30 września 2021 roku. Paweł Dubiel
Udostępnij:
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, przygotowali dla Nowin, statystyki dotyczące najbardziej niebezpiecznych ulic w stolicy Podkarpacia. Ulic, na których najczęściej dochodzi do wypadków i kolizji. Gdzie kierowcy muszą najbardziej uważać?

Biorąc pod uwagę wszystkie zdarzenia drogowe (kolizje i wypadki), od 1 stycznia, do 30 września tego roku, liderem w tej niechlubnej statystyce jest ulica Lwowska, na której doszło do 151 zdarzeń. Wychodzi na to, że średnio, co drugi dzień dochodzi tam do jakiegoś zdarzenia drogowego.

Pierwsza dziesiątka kształtuje się w następującej kolejności:

  • ul. Lwowska - 151 zdarzeń,
  • ul. Krakowska - 143,
  • al. Rejtana - 133,
  • al. Powstańców Warszawy - 132,
  • al. Piłsudskiego - 106,
  • al. Armii Krajowej - 104,
  • al. Sikorskiego - 103,
  • ul. Lubelska i Warszawska - po 81,
  • al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego - 71.

Najwięcej kolizji w Rzeszowie na ul. Lwowskiej

Patrząc tylko na statystyki kolizji ul. Lwowska kolejny raz jest na pierwszym miejscu. Doszło tam do 142 kolizji, na „podium” jest jeszcze ul. Krakowska – 130 kolizji i al. Rejtana – 128.

W wypadkach w Rzeszowie zginęło 5 osób

Jeśli chodzi o wypadki ul. Lwowska znajduje się na trzecim miejscu razem z al. Sikorskiego. Doszło tam po równo do 9 wypadków. Numer jeden w tej kategorii, to al. Armii Krajowej i ul. Krakowska. Po 13 wypadków. Łącznie, w wypadkach na terenie Rzeszowa zginęło 5 osób.

Natomiast rannych zostało aż 199 osób. Najwięcej na al. Armii Krajowej – 15, ul. Krakowskiej – 13 i ul. Warszawskiej – 10. Na al. Sikorskiego i ul. Lwowskiej rannych zostało po 9 osób. Tyle, że dodatkowo na ul. Krakowskiej i al. Sikorskiego zginęli także w tym roku ludzie. Tym samym, ul. Krakowską można uznać za ulicę, gdzie dochodzi do najpoważniejszych wypadków.

Szczegółowe statystyki 20 najbardziej niebezpiecznych ulic w Rzeszowie:

Dlaczego na Lwowskiej, Krakowskiej i Rejtana ma miejsce tyle zdarzeń drogowych?

- Wymienione ulice to główne i jedne z najdłuższych arterii komunikacyjnych miasta. Ciąg ul. Lwowska, Piłsudskiego, Krakowska prowadzi przez całe miasto ze wschodu na zachodów. Są to również główne ulice wylotowe z miasta krzyżujące się ponadto z obwodnicą Rzeszowa biegnącą alejami Armii Krajowej, Powstańców Warszawy, Batalionów Chłopskich, Witosa. Al. Rejtana prowadzi wzdłuż dużych osiedli mieszkaniowych. Przy tej ulicy zlokalizowane są również duże centra i sieci handlowe. Al. Rejtana i jej przedłużenie al. Sikorskiego to kolejna arteria wylotowa z miasta prowadząca przez tereny silnie urbanizujące się. Są to czynniki powodujących duże natężenie ruchu, co m. in. skutkuje zwiększoną liczbą zdarzeń drogowych

– wyjaśnia nadkomisarz Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji.

Polecamy:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

Wideo

Materiał oryginalny: Najbardziej niebezpieczne miejsca drogowe w Rzeszowie. Liderem niechlubnych statystyk jest ulica Lwowska [LISTA] - Nowiny

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie