Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Milionowe inwestycje w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów-Dworzysko. Powstanie 400 nowych miejsc pracy

OPRAC.: DD
Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” zarządzany jest przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.
Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” zarządzany jest przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Materiały Starostwa Powiatowego w Rzeszowie
Spółka Panattoni, deweloper powierzchni przemysłowych, wybuduje na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko zakład produkujący elektryczne ładowarki do samochodów oraz nowoczesny terminal przeładunkowy. Powstanie około 400 miejsc pracy.

Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko zarządzany jest przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Coraz częściej interesują się nim nowatorskie i renomowane firmy. Kolejnym inwestorem jest polska spółka Panattoni Development Company.

- Nasz park naukowo-technologiczny jest w pełni uzbrojony i ma dogodne położenie komunikacyjne. To doskonałe miejsce na inwestycje i tworzenie nowych miejsc pracy. Z dumą i satysfakcją możemy zatem powiedzieć, że nasz pomysł, aby na tym terenie powstało „Dworzysko”, okazał się strzałem w dziesiątkę

– mówi Józef Jodłowski, starosta rzeszowski.

Park Rzeszów-Dworzysko: nowoczesne technologie

Nowe inwestycje wybudowane zostaną dla firm: Phoenix Contact E-Mobility oraz DB Schenker.
Phoenix Contact E-Mobility to część grupy Phoenix Contact - światowego lidera innowacyjności w dziedzinie automatyki przemysłowej oraz elektrotechniki, który dociera ze swoimi rozwiązaniami do ponad 100 krajów, zatrudniając na całym świecie łącznie ok. 18 000 osób.

W „Dworzysku” firma będzie m.in. produkować nowoczesną technologię ładowania samochodów elektrycznych, a wyprodukowane podzespoły eksportowane będą do ponad 10 krajów Europy Zachodniej.
Zakład zostanie wybudowany na powierzchni ok. 15 tys. m kw. Koszt całej inwestycji: 11,5 mln euro. Obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie 2020 i 2021 r. Pracę znajdzie tutaj ok. 330 osób.

Kolejnym obiektem wybudowanym na terenie „Dworzyska” przez Panattoni będzie terminal przeładunkowy dla firmy BD Schenker. To firma z ponad 140-letnim doświadczeniem w logistyce, obsługująca przemysł i handel przy wykorzystaniu transportu lądowego, lotniczego i frachtu oceanicznego.
Budowany dla niej terminal przeładunkowy, o metrażu 6, 000 mkw. powstanie na działce o powierzchni pond 4 ha. Wartość planowanej inwestycji (włączając wartość gruntu) – 9,725,.000 euro. Zatrudnienie przy budowie terminala znajdzie 66 osób. Zakończenie prac planowane jest do końca listopada tego roku.

Park Rzeszów-Dworzysko: inwestor współpracuje z jednostkami naukowo-badawczymi

- W ramach infrastruktury towarzyszącej na terenie obu inwestycji powstaną nowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych, zamontowane zostaną kolektory słoneczne oraz energooszczędne oświetlenie typu LED - wylicza Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów-Dworzysko”.

Jak dodaje, inwestor ma współpracować ze znajdującymi się w naszym regionie jednostkami naukowo-badawczymi, a także uczelniami w zakresie prowadzenia w nowo powstałych zakładach praktyk i staży studenckich.

Inwestor, polska spółka Panattoni Development Company, należy do amerykańskiej grupy założonej w 1986 r., zarządzającej inwestycjami na 200 rynkach Europy i Ameryki Północnej i realizującej zlecenia dla 2500 klientów na świecie.


ZOBACZ TEŻ: Marta Półtorak, właścicielka centrum handlowego Millenium Hall: Żaden z najemców nam się nie wycofał

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto