Medalowy weekend zawodników Akademii Judo Rzeszów

AKADEMIA JUDO RZESZÓW
Trenera Marcin Pasko z zawodnikami Akademii Judo Rzeszów po turnieju w Wolbromiu 14 września 2013 Akademia Judo Rzeszów
Mlodzi judocy Akademii Judo Rzeszów pod okiem swojego trenera Marcina Pasko podbijali maty na małopolskich turniejach judo.

Podczas weekendu 14-15 września 2013 zawodnicy Akademii Judo Rzeszów nie tracili czasu przelewali litry potu na matach z powodzeniem zdobywając medale dla Podkarpacia, Rzeszowa i swojego macierzystego Klubu Akademii Judo z Rzeszowa.
W sobotę w Wolbromiu juniorki młodsze z powodzeniem reprezentowały nasz klub podczas VI Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski gdzie rywalizowały z zawodniczkami z najmocniejszych klubów w Polsce Juvenia i Gwardia Wroclaw, Olimpijczyk Włocławek, Wisła Kraków, Czarni Bytom, Polonia Rybnik. Gościem Honorowym była nasza była zawodniczka i srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atlancie Aneta Szczepańska z Włocławka. Nasi zawodnicy zdobyli:
Justyna Kuna zloty medal w kategorii 44 kg U17, Aleksandra Grabowska startując w kategorii wagowej 57 kg zajęła 5 miejsce U17 a startując w kategorii wagowej 63 kg zdobyła medal brązowy, Aleksander Mec w kategorii wagowej 50 kg U15 uplasowal sie na 5 miejscu.
W niedzielę odbył sie Międzynarodowy Turniej dzieci o Puchar Burmistrza Wolbromia, w którym nasz młody judoka Filip Jakubowski będąc najmłodszym zawodnikiem turnieju i walcząc w dwóch kategoriach - U11 w wadze do 34 kg zajął 4 miejsce i w U13 w wadze 33 kg zdobył medal brązowy.
Natomiast nasi starsi zawodnicy podczas tego dnia rywalizowali w innej części Małopolski na Otwartych Mistrzostwach Małopolski Juniorów I juniorów Młodszych w Bochni.
Tu junior Akademii Judo Rzeszów Konrad Szela w wadze 73 kg U20 zdobył medal srebrny, Aleksandra Grabowska znowu startując w dwóch kategoriach wiekowych tym razem zdobyła w U17 waga 57 kg zloty medal (w U20 medal srebrny waga 57 kg), Justyna Kuna startując również w dwóch kategoriach wiekowych zdobyła medal srebrny w U 17 waga 44 kg (w U20 medal brązowy waga 44 kg).
Gratulacje dla zawodników oraz trenera Akademii Judo Rzeszów Marcina Paśko za przygotowanie zawodników.