LM: Kropka nad "i" Resovii

sport24.pl
Rzeszowianie pokonali na wyjeździe Ach Volley Bled, przez co do fazy play off awansują z pierwszego miejsca w grupie.

Spotkanie dobrze rozpoczęli rzeszowianie, którzy już na początku wyszli na prowadzenie – 2:4. Na pierwszą przerwę techniczną Resovia zeszła z prowadzeniem trzypunktowym – 5:8. Podopieczni trenera Travicy od początku mocno zagrywali, ale również bardzo dobrze prezentowali się w grze obronnej oraz na bloku. Przy stanie 6:12, trener Resovii wprowadził na boisko Gierczyńskiego za Akhrema, którego nos ucierpiał podczas bloku. Wika atakując blok-aut, doprowadził do drugiej przerwy technicznej - 9:16. Polacy pewnie utrzymywali wysokie prowadzenie, a gdy Wika kończy sytuacyjną akcję po obronie Ignaczaka i Gierczyńskiego, na tablicy widnieje wynik 11:19. Partia otwarcia do końca była dyktowana przez gości z Polski, którzy pewnie wygrali do 17, po ataku Oivanena, a tym samym już mają zapewniony awans do play off LM z pierwszego miejsca w grupie.

W drugim secie nie zagrał Oivanen, który podkręcił nogę w ostatniej akcji. Fina z Resovii zastąpił Papke. Partia rozpoczęła się od wyrównanej gry, ale taka sytuacja miała miejsce jedynie do stanu 3:3. Później Resovia wyszła na prowadzenie, a po asie serwisowym Gierczyńskiego było już 3:6. Miejscowi szybko odrobili straty, a nieudany atak Gierczyńskiego dał prowadzenie Volley Bled – 7:6. Atak Grzyba w aut skutkował stratą dwóch punktów rzeszowian na pierwszej przerwie – 8:6. Słoweńscy wznowili grę zdobyczą kolejnych dwóch oczek. Kolejna długa wymiana i kolejna kontra Gato, a na zagrywce kontynuuje dobrą serię Pajenk – 11:6. Wika kończy kontrę, a kolejny już blok na Gierczyńskim doprowadza do drugiej przerwy technicznej – 16:11. Niestety rzeszowianie nie radzą sobie z przyjęciem zagrywek miejscowych, zaś zawodnicy Volley Bled bardzo dobrze grają w obronie i wykorzystują kontrataki – 19:12. Ponownie na zagrywce rywali zameldował się Pajenk, który posłał zdobył w tym elemencie kolejne dwa punkty – 21:13. W tym secie goście nie zachwycali, co jednoznacznie wskazuje wynik 25:16, a co za tym idzie 1:1 w całym meczu.

Kosok atakiem ze środka rozpoczyna trzeciego seta, a w kolejnej partii miejscowi obijają polski blok – 1:1. Od początku drużyny grały punkt za punkt, a na przerwie technicznej, po ataku blok-aut, prowadzenie mieli Słoweńcy – 8:7. Papke obija blok rywali, co daje prowadzenie rzeszowianom – 8:10. Resovia ma dobry fragment gry obronnej, co wykorzystywane jest w kontrach – 10:14. Polacy na drugiej przerwie prowadzili dwoma oczkami, po ataku - wprowadzonego za Wikę - Miki blok-aut – 14:16. Blok na Skecie powiększa prowadzenie gości – 16:19. Obie drużyny ryzykując zagrywką, popełniali sporo błędów w tym elemencie – 19:23. Blok na Gato daje piłkę setową Resovii, zaś as serwisowy Miki kończy partię zwycięstwem gości.

Czwarty set Resovia otworzyła atakiem i blokiem – 0:2. Później goście powiększali regularnie prowadzenie, by na pierwszej przerwie technicznej prowadzić pięcioma oczkami, po ataku Miki – 3:8. Bardzo dobre zawody rozgrywał młody Mateusz Mika, który kończył piłki w ataku, ale również był bardzo groźny na zagrywce, którą powiększył prowadzenie ekipy z Polski do sześciu punktów – 6:12. Gato nie kończąc ataku, pozwala zejść drużynom na drugą przerwę techniczną, przy sporej zaliczce Resovii – 10:16. Podopieczni trenera Travicy pewnie zmierzali do rozstrzygnięcia tego spotkania w tej partii. Jednak miejscowi do końca walczyli, nie zwieszając głów – 14:18. Grzyb kończąc atak doprowadza do piłki meczowej dla rzeszowian, a po chwili spotkanie pewnie kończy Gierczyński w ataku.

ACH Volley BLED - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (17:25, 25:16, 20:25, 18:25)