MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Lider Regionu. DONUM CORDE Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej w Budach Głogowskich

Urszula Sobol
Urszula Sobol
Ośrodek odnotowuje sukcesy w rehabilitacji pacjentów w stanie śpiączki, co jest źródłem ogromnej satysfakcji
Ośrodek odnotowuje sukcesy w rehabilitacji pacjentów w stanie śpiączki, co jest źródłem ogromnej satysfakcji Archiwum DONUM CORDE Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej
DONUM CORDE Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej w Budach Głogowskich to Lider Regionu w kategorii - Specjalistyczna rehabilitacja i opieka medyczna nad pacjentami w śpiączce.

Pacjenci w ciężkim stanie klinicznym, a w szczególności pacjenci w śpiączce lub w stanie minimalnej świadomości to wyjątkowa grupa, która w niewielu miejscach może liczyć na wsparcie w zakresie opieki i rehabilitacji medycznej.

W naszym regionie pacjenci znajdują miejsce w DONUM CORDE Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej, gdyż w swoim doświadczeniu placówka ma możliwości pracy z takimi pacjentami, a sztab specjalistów zespołu medycznego dba o to, żeby każda wykonywana procedura świadczenia zdrowotnego była uzasadnioną pracą z pacjentem.

Kontynuacja leczenia pacjentów w śpiączce oraz rehabilitacja takich osób lub osób wybudzonych to napotykane często problemy w systemie ochronie zdrowia i ważna wtedy jest świadomość społeczeństwa, aby móc skorzystać z różnych dostępnych form pomocy wyspecjalizowanych ku temu działań, najczęściej w placówkach medycznych pod kontrolą wielu specjalistów.

DONUM CORDE pracuje z pacjentami, którzy zaliczają się do tej grupy. Możliwość, jaka jest dedykowana dla pacjentów w śpiączce podczas stacjonarnego pobytu w ośrodku, to objęcie całościową opieką medyczną tuż po ich zakończonej hospitalizacji. Zakres skoordynowanych działań skupia się nad zapewnieniem dostosowanej opieki medycznej, często zintensyfikowanej, ale przede wszystkim następuje rozpoznanie potrzeb i indywidualne zaplanowanie programu rehabilitacji, która staje się nowym etapem dla pacjenta i jego najbliższych.

Współpraca lekarzy specjalistów z lekarzem prowadzącym oraz całego zespołu medycznego, do którego zalicza się również m.in. fizjoterapeuta, neurologopeda, psycholog oraz pielęgniarka czy terapeuta zajęciowy, ma za zadanie zadbać o pacjenta w sposób kompleksowy. Indywidualny plan usprawniania jest dostosowany do wydolności pacjenta, a kontrola wszelkich parametrów życiowych i wielu innych oraz koordynowanie działań świadczeń zdrowotnych daje podstawę do działania w zakresie intensywnej neurorehabilitacji.

Wczesna neurorehabilitacja odbywająca się w ośrodku DONUM CORDE u pacjenta w śpiączce charakteryzuje się tym, że zastosowanie znajdują indywidualne terapie, gdzie wykorzystuje się specjalistyczne metody fizjoterapeutyczne, a możliwości ośrodka w zakresie zastosowania nowoczesnej technologii wspierają proces rehabilitacji, łącząc się z tradycyjnymi terapiami.

Poszczególne konsultacje terapeutyczne wykorzystują potencjał pacjenta podczas pracy ze specjalistą, a innowacyjny sprzęt zastosowany we wczesnej fazie rehabilitacji daje ogromne szanse na powrót do funkcjonalności pacjenta na co dzień, pobudzając w tym czasie pracę mózgu oraz poszczególnych układów w organizmie człowieka.

Zastosowanie na przykład funkcjonalnej proprioceptywnej stymulacji (FPS) w poszczególnych partiach ciała u pacjenta daje głębokie pobudzenie, a wibracja ta stanowi prawdziwy stymulator ruchu ze wszystkimi jego neurosensorycznymi, percepcyjnymi i motorycznymi komponentami. W kolejnej fazie, w jaką często pacjent wchodzi, to faza wybudzenia, gdzie możliwości się zwiększają podczas planowania rehabilitacji i wykorzystania dostępnego sprzętu, np. cyberoka, tak by podejmować próby nawiązywania kontaktu, poprawy pracy nad występującymi problemami u pacjenta w czasie terapii neurologopedycznej czy też psychologicznej. Wsparcie technologią procesu rehabilitacji ma za zadanie przyspieszyć, a także wesprzeć efekt rehabilitacji i powrotu do zdrowia, a interdyscyplinarność działania podejmuje koordynację całego procesu prowadzenia pacjenta w śpiączce.

Pasja informatyki

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Lider Regionu. DONUM CORDE Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej w Budach Głogowskich - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto