Koronawirus na Podkarpaciu. Informacje, komunikaty, wydarzenia. Raport w sprawie epidemii [23.09]

red.
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 3 344 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 117 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 81 673 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 2 344 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 23 WRZEŚNIA]

11:37

Firma Biomed Lublin opracowała lek na Covid-19. Producent zapewnia, że wstępne badania potwierdziły skuteczność preparatu. Polski lek na koronawirusa powstał na bazie osocza ozdrowieńców. Wkrótce trafi do badań klinicznych. Preparat będzie podawany w zastrzyku, a w pierwszej kolejności skorzystają z niego polscy obywatele.

Czytaj także

10:35

Ministerstwo Zdrowia informuje: na Podkarpaciu zmarło kolejne 2 osoby. Wykryto 24 nowe zakażenia. W Polsce 974 nowe przypadki i aż 28 zgonów.

Czytaj także8:01

W Krasnem koło Rzeszowa przeprowadzono dezynfekcję kościoła, plebanii oraz kancelarii parafialnej. Ma to związek ze śmiercią ks. Adama Dzióby, proboszcza parafii w Krasnem, u którego wykryto koronawirusa.

7:47

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Devire, w czasie pandemii koronawirusa zarobki poszły w górę w branży IT i cyfrowym marketingu. Obniżki pensji zanotowano w handlu, motoryzacji, lotnictwie i produkcji.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 22 WRZEŚNIA]

20:23

Prokuratura w Toruniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Karolinie L., która wiosną złamała zasady domowej kwarantanny i wyszła po zakupy. Za "sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego" kobiecie grozi do 8 lat więzienia. Od maja tkwi w areszcie.

16:39

Na podstawie samych objawów nie ma żadnej możliwości rozstrzygnięcia, jaki wirus je spowodował: grypy czy koronawirusa, z którym teraz zmaga się cały świat. Tylko w przypadku niektórych wirusów dysponujemy testami diagnostycznymi, które pozwalają je zdefiniować, między innymi właśnie wirusy grypy czy SARS-CoV-2 - mówi prof. Brygida Adamek, konsultantka wojewódzka w dziedzinie epidemiologii.

Czytaj także

14:01

Jednym z najgroźniejszych powikłań COVID-19 jest powstawanie skrzepów krwi, które prowadzą do niewydolności naczyń krwionośnych lub całych narządów, wpływając znacząco na ryzyko zgonu. Wiedzy na ten temat wciąż przybywa, jednak już teraz można wskazać, kto znajduje się w grupie osób najbardziej narażonych na rozwój zakrzepicy żył i zatorowości płucnej, jeżeli dojdzie u niego do infekcji koronawirusem.

13:00

Oto najnowszy raport sanepidu dotyczący aktywnych ognisk koronawirusa na Podkarpaciu. W 11 przedszkolach i szkołach w regionie obowiązuje zawieszenie zajęć lub nauczanie zdalne.

Czytaj także

10:35

Ministerstwo Zdrowia informuje: 711 nowych zakażeń w Polsce i aż 18 zgonów. Na Podkarpaciu 30 nowych przypadków. Zmarły 3 osoby.

Czytaj także8:45

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące wykonanych testów na koronawirusa w podziale na województwa.7:51

W więzieniach w całej Polsce przywrócono odwiedziny. W trosce o zdrowie funkcjonariuszy Zakładów Karnych, osadzonych i ich rodzin, widzenia odbywają się z zachowaniem zasad sanitarnych oraz dystansu społecznego.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 21 WRZEŚNIA]

21:40

Szpital wojewódzki w Tarnobrzegu otworzył w poniedziałek punkt pobrań wymazów w kierunku SARS-COV-2. Badaniu mogą się poddać jedynie osoby, które mają skierowanie od lekarza bądź skierowanie na leczenie lub rehabilitację uzdrowiskową. Koszt diagnostyki pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

14:10

Może być konieczne wprowadzenie w całym kraju obowiązku noszenia maseczek wszędzie, nie tylko w sklepach czy innych zamkniętych pomieszczeniach. Tak jak to było na początku epidemii – mówi profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Jego zdaniem, może tak się stać, gdy liczba nowych zakażeń przekroczy 2 tysiące dziennie. A to, zdaniem ekspertów, niemal na pewno stanie się jesienią.

Czytaj także

12:55

Zbliża się nowy rok akademicki. Sprawdziliśmy, jak będzie wyglądać nauka na uczelniach w Krośnie, Jarosławiu i Przemyślu.

12:08

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w sprawie strategii walki z koronawiursem znika pojęcie szpitali jednoimiennych. Leczenie przebiegać na innych zasadach. Co to oznacza dla pacjentów z Podkarpacia?

Czytaj także

10:35

748 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. 58 z nich na Podkarpaciu. W kraju zmarło 5 kolejnych zakażonych osób.

Czytaj także9:18

Sytuacja na Wyspach drastycznie się pogarsza. Lawionowo przybywa zakażeń. Brytyjski rząd nałoży dziesięć tysięcy funtów kary na tych, którzy odmówią nakazu izolacji.

7:30

Z powodu pandemii koronawirusa, koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie przeniesiono z czerwca (tradycyjnie odbywał się w Boże Ciało) na przedostatni weekend września. Wydarzenie co roku gromadziło dziesiątki tysięcy osób, tym razem jednak - ze względu na reżim sanitarny - organizatorzy zmuszeni byli ograniczyć liczbę uczestników do 5000. Zobaczcie zdjęcia:


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 20 WRZEŚNIA]

16:25

U kilku funkcjonariuszy oddziału prewencji i kontrterrorystów stacjonujących w podrzeszowskim Zaczerniu wykryto koronawirusa.

Czytaj także

11:17

Na czterech rzeszowskich uczelniach nowy rok akademicki będzie odbywał się w formie hybrydowej. Czego mogą spodziewać się studenci po powrocie? Jakie obostrzenia czekają na nich na uczelniach i w akademikach?

Czytaj także

10:48

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dot. liczby osób zakażonych oraz zgonów spowodowanych koronawirusem. Na Podkarpaciu przybyło 62 chorych, trzy osoby zmarły.

Czytaj także

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 19 WRZEŚNIA]

19:45

Odporność groźnych bakterii na leczenie antybiotykami to rosnący problem, który grozi pandemią na miarę COVID-19 – podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Wśród dwunastu najniebezpieczniejszych patogenów wymienionych w raporcie WHO, eksperci z Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDS) zidentyfikowali aż 6 rodzajów, które szczególnie zagrażają Polakom.

16:36

Przypominamy obowiązujące na Podkarpaciu obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Informacje aktualne na dzień 19 września 2020.

13:51

Mamy najnowsze dane z sanepidu dotyczące aktywnych ognisk zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu

Czytaj także

12:30

U jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy stwierdzono zakażenie wirusem COVID-19. Zgodnie z zaleceniami stacji epidemiologicznej 16 nauczycieli, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażonym uczniem, zostało skierowanych na kwarantannę.

Czytaj także

11:35

Nie tylko w Polsce mamy rekordy zakażeń. W Hiszpani rekordowe przyrosty zachorowań nowtowane są systematycznie już od dwóch tygodni. To obecnie najbardziej zagrożony koronawirusem kraj w Europie. W niektórych dzielnicach Madrytu następuje powrót do blokady związanej z epidemią.

10:35

Poteżny skok zakażeń w Polsce. Ponad 1000 przypadków jednej doby! 69 z nich dotyczy Podkarpacia. Zmarło kolejnych 12 osób.

Czytaj także9:45

Ponad 10 milionów osób zostało ponowne objętych restrykcjami związanymi z rozwojem pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Rząd w Londynie zdecydował o wprowadzeniu drugiego lockdownu m.in. w takich miastach jak Manchester, Birmingham i Bolton. Brytyjskie władze starają się za wszelką cenę nie dopuścić do konieczności wprowadzenia drugiego lockdownu na terenie całego państwa.

8:15

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli wstrzymuje przyjęcia na oddziałach, gdzie u pacjentów wykryto koronawirusa lub zachodzi uzasadniona obawa. Są to oddziały: Chorób Wewnętrznych, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Kardiologii Inwazyjnej oraz Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Urologicznym.

Czytaj także

7:55

Blokady i inne ograniczenia w poszczególnych krajach tylko ograniczyły rozwój pandemii. Poluzowanie sprawiło, że zaraza odżyła i z jeszcze większa mocą zalewa cały świat.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 18 WRZEŚNIA]

19:15

Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie poinformowała, że od 18 września do odwołania wstrzymuje przyjęcia planowe na wszystkie oddziały oraz pracownie diagnostyczne Szpitala Powiatowego w Strzyżowie za wyjątkiem stanów zagrożenia życia.

Czytaj także

16:32

- Realnie oceniając sytuację na wiosnę jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziemy mieli już szczepionkę, co tak naprawdę definitywnie zakończy pandemię - powiedział szef resortu zdrowia. - Jej cena jest stosunkowo niska i wynosi niecałe 2 euro - dodał.

Czytaj także

15:10

Mamy najnowszy raport rzeszowskiego sanepidu dot. ognisk koronawirusa na Podkarpaciu. Jak podaje stacja, pacjenci u których potwierdzono na dzisiaj koronawirusa (49 osób) to pojedyncze przypadki z transmisji poziomej (zakażenia rodzinne i inne kontakty).

Czytaj także

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najświeższy raport dot. liczby zakażeń i zgonów spowodowanych koronawirusem.

Czytaj także

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 17 WRZEŚNIA]

18:30

W nowych wytycznych MEN, MZ i GIS dodano nowy zapis, który jak napisano jest "konieczny ze względu na szczególną ochronę uczniów z chorobami przewlekłymi". Jeżeli nie będzie możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, to dyrektor szkoły będzie mógł wprowadzić obowiązek osłony ust i nosa.

Czytaj także

17:00

Ministerstwo Zdrowia podało nową listę powiatów objętych żółtą i czerwoną strefą. Niektóre powiaty, gdzie obostrzenia przyniosły efekty, zostały zastąpione przez inne, w których sytuacja pogorszyła się. Ministerstwo Zdrowia przygotowało też specjalną "listę ostrzegawczą".

16:20

Sanepid podał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa na Podkarpaciu. W 16 przedszkolach i szkołach zajęcia są zawieszone bądż prowadzone zdalnie dla części klas.

Czytaj także

15:20

Dopiero odbywają się pierwsze spotkania organizacyjne dla rodziców dzieci, które w 2021 roku przystąpią do I Komunii. Choć do uroczystości jeszcze wiele miesięcy, to w większości rzeszowskich lokali miejsc brak. Niektórzy rezerwacje robili na dwa lata przed planowaną imprezą!

Czytaj także

14:57

- Byłoby super, gdyby udało się zagrać sezon w pełni, bo liga zapowiada się ciekawie - mówi Anna Kaczmar, rozgrywająca Developresu Rzeszów. Martwi ją jednak, że nie wszystkie kluby Tauron Ligi testują swoje siatkarki. - To nie fair - ocenia.

Czytaj także

12:34

Na kilkanaście dni przez rozpoczęciem roku akademickiego sprawdziliśmy, czy pandemia koronawirusa i mieszany tryb odbywania zajęć na rzeszowskich uczelniach, wpłynęły w jakimś stopniu na wynajem mieszkań, a także pokojów w uczelnianych akademikach.

Czytaj także

10:30

Mamy 837 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Czytaj także

8:30

Waldemar Kraska przekonywał w czwartek na antenie Polskiego Radia, że tylko szczepionka przeciw COVID-19 może zagwarantować, że epidemia zniknie. - Z zapewnień firm, które będą tę szczepionkę produkowały, głównie w Europie, mamy informacje, że na przełomie roku ta szczepionka powinna się już pojawić – mówił wiceminister zdrowia.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 16 WRZEŚNIA]

20:30

Koronawirus wciąż daje się we z naki w róznych zakątkach świata. Od piątku przez trzy tygodnie z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem Izrael będzie w całkowitej blokadzie. Podobny problem ma wiele europejskich krajów. Czy zdecydują się też na tak drastyczny krok?

Czytaj także

15:45

Ciekawostka ze świata: Szwecja krytykowana przez wielu za to, że nie zastosowano surowych ograniczeń w walce z pandemią może dziś powiedzieć: a jednak wygraliśmy! Jak to zrobiono?

15:00

Leki immunosupresyjne to szeroka grupa środków stosowanych m.in. w chorobach reumatycznych, skórnych i nowotworowych oraz po przeszczepach narządów. Wbrew przypuszczeniom z początku epidemii koronawirusa nie nasilają one ryzyka zachorowania na COVID-19, dlatego lekarze podkreślają konieczność kontynuowania lub wznowienia przerwanej terapii u przyjmujących je osób z chorobami autoimmunologicznymi i innymi wskazaniami leczniczymi.

Czytaj także

14:20

Sytuacja w domu dziecka w Skopaniu, gdzie w niedzielę 13 września potwierdzono zakażenie u jednego z dzieci jest na bieżąco monitorowana - zapewnia Małgorzata Michalska - Szymaszek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu.

13:04

15 września w wyniku badań przesiewowych potwierdzono zakażenie SARS CoV-2 u 6 osób z personelu medycznego: 2 osoby powiat rzeszowski i po jednej osobie z powiatów leżajskiego, łańcuckiego przemyskiego i miasta Rzeszowa.

Czytaj także

10:38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 600 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. 45 przypadków odnotowano na Podkarpaciu. Zmarły dwie pacjentki leczone w Przemyślu i Łańcucie.

Czytaj także

9:53

Od niedzieli, 13 września, zamknięty jest Oddział Geriatryczny w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. U dwóch pacjentów wykryto koronawirusa.Wstrzymano też przyjęcia na trzy inne oddziały.

Czytaj także

8:07

Ruszyła sprzedaż biletów na Kongres 590, który odbędzie się w dniach 21 - 23 października w Jasionce koło Rzeszowa. Tematem wiodącym Kongresu 590 będzie "Polska 2030", a samo wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 15 WRZEŚNIA]

18:37

Od 1 stycznia do 31 sierpnia podkarpaccy pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy zamiar zwolnienia 4053 pracowników, a wypowiedzenia wręczono 2073 pracownikom – podsumowuje Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Czytaj także

16:20

Ministerstwo zdrowia opracowało strategię, która zmienia sposób funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce, ale także i na Podkarpaciu – mówi Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. Nie ma już jednoimiennych szpitali zakaźnych. Uprawnienia do kierowania na badania pod kątem zakażenia koronawirusem otrzymali lekarze podstawowej opieki zdrowotnej.

Czytaj także

16:00

Jak podaje Puls Biznesu, Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić specjalny mechanizm na podstawie którego, z powodu pandemii koronawirusa, będą wydawane zakazy lotów. Od środy lista krajów do których nie polecimy ma być krótsza. Obecnie zakaz dotyczy 40 krajów.

Czytaj także

15:35

W poniedziałek po chirurgii ogólnej z pododdziałem urologicznym, we wtorek także na oddziale kardiologii inwazyjnej w stalowowolskim szpitalu wstrzymano przyjęcia z powodu wykrycia koronawirusa u pacjenta.

15:15

W większości krajów w dalszym ciągu obowiązują nakazy noszenia maseczek. Za nieprzestrzeganie przepisów o zasłanianiu ust i nosa grożą kary finansowe, a w niektórych jurysdykcjach nawet kary pozbawienia wolności. Dla porównania, w Polsce jest to mandat w wysokości 500 zł, choć sprawa może również zostać przekazana do sanepidu, który może nałożyć nawet 30 tys. zł kary administracyjnej.

Czytaj także

15:01

Z powodu wykrycia koronawirusa u pacjentki Szpitalny Oddział Ratunkowy w Tarnobrzegu wstrzymał we wtorek 15 września przyjęcia.

14:45

Zdjęcia posiłków podawanych pacjentom w izolatorium na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu dostaliśmy od internauty. Zbulwersowany jakością jedzenia, przesłał nam fotografie zestawów śniadań, obiadów i kolacji z kilku dni.

13:59

Z raportu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wynika, że mamy kolejne ognisko koronawirusa. Testy potwierdziły zakażenie u trzech osób z personelu medycznego kliniki Chirurgii Szczękowej w Klinicznym Szpitalu nr 1 w Rzeszowie. Poza tym, w 12 placówka na Podkarpaciu obowiązuje zawieszenie zajęć lub nauczanie zdalne.

Czytaj także

12:08

Państwowa Inspekcja Pracy w związku z pandemią uruchomiła dwa programy. Prowadzone są szkolenia dla nauczycieli dotyczące bezpieczeństwa w trakcie zajęć w szkole, a także kontrole w zakładach pracy. Do tej pory wielkopolscy inspektorzy PIP przeprowadzili już ponad 40 kontroli, a zainicjowanych jest ich około 500.

Czytaj także

10:50

Według Ministerstwa Zdrowia, ostatniej doby w Polsce testami potwierdzono koronawirusa u 605 osób. To o 228 przypadków więcej niż w poniedziałek. Na Podkarpaciu liczba zakażeń spadła. Odnotowano tylko 20 nowych, ale w kwarantannie przebywa prawie 3300 mieszkańców. Najwięcej w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim - 691. Zmarła mieszkanka Przemyśla, u której stwierdzono COVID-19.

8:15

Nadciśnienie to czynnik prowadzący do powikłań wielu chorób, w tym również COVID-19. Okazuje się jednak, że również niedociśnienie tętnicze wywołane przyjmowaniem leków ma negatywny wpływ na stan osób zakażonych koronawirusem i znacząco zwiększa zagrożenie zgonem.

Czytaj także

7:15

Dlaczego w jednej szkole lub przedszkolu, gdy pojawi się przypadek osoby zakażonej koronawirusem to zajęcia albo są zawieszane, albo wyznaczone klasy mają naukę zdalną, a w innych sanepid nie zgadza się na to, by uczniowie przez jakiś czas pracowali w domu? - pytają zaskoczeni i zaniepokojeni rodzice, ale i nauczyciele, bojący się o zdrowie dzieci, swoje i bliskich, zwłaszcza starszych. Sanepid tłumaczy, że każdy przypadek rozpatruje indywidualnie. Dyrektor sam nie może zdecydować o nauce na odległość.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 14 WRZEŚNIA]

18:50

Badanie na koronawirusa dało pozytywny wynik u jednej z podopiecznych domu dziecka w Skopaniu w powiecie tarnobrzeskim. Sanepid zarządził tam kwarantannę. Przez dziesięć dni ponad czterdzieścioro dzieci, czworo opiekunów i dyrektor nie będą opuszczać terenu placówki. Wszyscy czują się dobrze.

17:30

"Bezkarność Plus", jak nazywają to politycy Konfederacji, to nowa poprawka, która ma zostać wprowadzona do ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu COVID-19. Jak ostrzegają, może to się wiązać z ogromnymi nadużyciami urzędników czy policji lub ochrony. Grupa mieszkańców Rzeszowa nie godzi się na wprowadzenie tej ustawy i wraz z rzeszowską Konfederacją apeluje do lokalnych posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj także

17:01

Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie przekazał dziś komputery stacjonarne, laptopy i inny sprzęt dla placówek opiekuńczo-terapeutycznych w Rzeszowie i w Jarosławiu. Do placówek trafiły także środki dezynfekcji.

16:52

Śp. ksiądz kanonik dr Adam Dzióba, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krasnem zmarł w sobotę w wieku 54 lat. Eksporta odbędzie się w środę o godz. 18 do kościoła parafialnego w Krasnem. Przewodniczył będzie biskup Jan Wątroba. Natomiast pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 15 w rodzinnej parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Lipnicy k. Kolbuszowej. Przewodniczyć będzie biskup Edward Białogłowski.

Czytaj także

14:53

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie informuje w swoim raporcie o nowym ognisku koronawirusa. To Oddział Kardiologii w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. Wzrosła też liczba zakażonych osób w szpitalu w Sędziszowie Młp. Kolejne szkoły i przedszkola w regionie zawieszają zajęcia.

13:31

Światowa Organizacja Zdrowia apeluje do ludzi o opamiętanie się i zachowywanie środków ostrożności. Padł kolejny rekord dziennych infekcji na koronawirusa, ponad 307 tysięcy nowych zakażeń.

Czytaj także

10:50

Według statystyk Ministerstwa Zdrowia, ostatniej doby w Polsce koronawirusa potwierdzono u 377 osób. Na Podkarpaciu u 41. Najwięcej przypadków jest w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim. W szpitalu w Łańcucie zmarło czworo pacjentów, u których stwierdzono COVID-19.[

Czytaj także

9:26

Polaków nie stać "na chorowanie"

8:14

Jak sprawdzić, czy przeszło się zarażenie koronawirusem w bezobjawowy sposób? Przedstawiamy 7 najczęstszych fizycznych objawów, które mogą wskazywać, że właśnie miałeś koronawirusa.

Czytaj także

7:02

Koronawirus zmienił hotelowe śniadania. Bezkontaktowe dostawy śniadania pod drzwi pokoju, eko-opakowania, gotowe zestawy przynoszone do stolika... Turyści przyznają, że tęsknią za szwedzkim stołem, wolnością, samodzielnością i poczuciem, że są faktycznie na wakacjach. Niektóre hotele, zasłaniając się przepisami sanitarnymi, serwują śniadania, które na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od posiłków podawanych w szpitalach czy... więzieniach.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 13 WRZEŚNIA]

16:37

Ognisko koronowirusa w szpitalu powiatowym w Sędziszowie Małopolskim wykryto w środę. Wówczas pozytywny wyniki testów dotyczył 19 osób wśród pacjentów i personelu szpitala. W następnych dniach potwierdzono kilka kolejnych zakażeń. Ostatnie dane mówią o 23. Od piątku w powiecie ropczycko-sędziszowskim prawie 700 osób przebywa w kwarantannie.

Czytaj także

15:40

Sześciu nauczycieli w Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej odmówiło poddaniu się badaniom na obecność koronawirusa. Poza nimi przebadana została cała kadra, a wszystko przez to, że u jednej z nauczycielek wykryto wcześniej COVID-19. Wójt gminy Leżajsk skrytykował zachowanie pedagogów, którzy nie poddali się badaniom, a na jego post na Facebooku spłynęła fala hejtu od antymaseczkowców.

Czytaj także

14:00

Do 30 września Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy rolnikom, którzy ponieśli straty w związku z kryzysem związanym z koronawirusem COVID-19.

Czytaj także

13:03

W Czechach w niedzielę, 13 września, padł rekord zachorowań na Covid-19. Nowe przypadki zakażeń odnotowano wśród 1 541 osób. To najwięcej od początku epidemii w tym kraju. Warto wiedzieć, gdyby się ktoś z Was tam wybierał.

Czytaj także

10:35

Ministerstwo Zdrowia informuje, że zmarło 3 pacjentów leczonych w Łańcucie: mężczyźni w wieku 54 i 85 lat oraz 71-latka. Na Podkarpaciu przybyło 33 zakażenia. W Polsce 502 nowe przypadki i 6 zgonów.

Czytaj także9:58

Wizja analityków z Institute od Health Metrics and Evaluation dla Polski jest katastroficzna, ale prawdopodobna tylko wtedy, kiedy zostałyby zniesione obostrzenia sanitarne.

Czytaj także

7:45

W Warszawie odbył się wczoraj kolejny protest pod hasłem "Zakończyć Plandemię". Protestujący spotkali się w okolicach Sejmu. Manifestacja zgromadziła osoby, które sceptycznie podchodzą do publicznie podawanych informacji na temat pandemii koronawirusa.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 12 WRZEŚNIA]

20:55

Na stronie parafii w Krasnem pojawiła się informacja o tym, że zmarł ks. dr Adam Dzióba - proboszcz. Dwa dni temu informowaliśmy o tym, że u duchownego potwierdzono obecność koronawirusa.

Czytaj także

16:10

W sobotnie popołudnie przez centrum przeszła demonstracja pod hasłami "COVID to ściema", "Stop plandemii", "Nie damy się szczepić". Marsz przeszedł m.in. przez jarosławski rynek i ulicę Grunwaldzką.

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport. liczby liczby zakażeń oraz zgonów spowodowanych koronawirusem: 603 przypadki w Polsce, 39 na Podkarpaciu.

Czytaj także

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 11 WRZEŚNIA]

16:40

Są szkoły, w których wychowawcy organizują wywiadówki przez internet, ale są i takie placówki, gdzie rodzice będą mogli przyjść i bezpośrednio porozmawiać z nauczycielami. W klasie, sali gimnastycznej, na stołówce albo na podwórku. Oczywiście z zachowaniem rygorów sanitarnych, jak dystans oraz ochrona ust i nosa. Są i takie placówki, w których część klas będzie miała spotkania stacjonarne, a część w sieci.

Czytaj także

15:37

Zakażenie koronawirusem wykryto u pacjenta na oddziale wewnętrznym oraz u jednej osoby z personelu medycznego na oddziale ortopedii Szpitala Miejskiego w Rzeszowie - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Czytaj także

14:40

W najnowszym raporcie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podaje, że na Podkarpaciu przybyły dwa nowe ogniska. Jedno w Szpitalu im. O. Pio w Sędziszowie Małopolskim, gdzie zakażonych jest 19 osób, a 145 poddano badaniom na obecność COVID-19. Drugie w Spółdzielni Mieszkaniowej Nowe Miasto w Rzeszowie. 15 szkół i przedszkoli zawiesiło zajęcia.

Czytaj także

10:55

Ostatniej doby w Polsce potwierdzono 594 nowe przypadki koronawirusa, zmarło 10 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 46 nowych zakażeń. Koronawirusa ma 11 osób z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, to pacjenci i pracownicy tamtejszego szpitala. Kwarantanną objęto w tym powiecie 672 osoby.

Czytaj także

7:01

Resort zdrowia przedstawił nową listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Jak wskazał wiceminister Waldemar Kraska „po raz pierwszy nie mamy żadnego powiatu w strefie czerwonej”. Wiceszef resortu przyznał przy tym, że przepisy dotyczące maseczek wymagają doprecyzowania.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 10 WRZEŚNIA]

23:46

19 pacjentów i członków personelu szpitala w Sędziszowie Małopolskim ma koronawirusa. To dane na dzisiaj. Wkrótce mamy poznać wyniki testów kolejnych 145 osób poddanych badaniom.

[poolecane]20707977[/polecane]

19:12

Koronawirusa wykryto u kierowcy prezesa MPWiK Rzeszów. Na kwarantannę trafił szef jednostki - Robert Nędza - oraz pięcioro pracowników.

Czytaj także

18:35

Na stronie internetowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia Rzeszów pojawił się komunikat dot. zakażenia koronawirusem u jednego z nauczycieli.

Czytaj także

13:35

Sanepid przedstawił najnowszy raport o aktualnych ogniskach koronawirusa na Podkarpaciu. W 10 szkołach w regionie lekcje zostały zawieszone albo nauka odbywa się online, natomiast 7 placówek wróciło do zajęć stacjonarnych.

Czytaj także

13:08

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele kobiet jeszcze bardziej obawia się macierzyństwa. Wpływ mają na to nie tylko liczne obostrzenia i trudności w regularnym uczestniczeniu w wizytach u ginekologa, ale także możliwe komplikacje w przebiegu i rozwiązaniu ciąży wynikające z ewentualnego zakażenia wirusem SARS-CoV2. Jednym z najnowszych odkryć są wyniki pracy hiszpańskich naukowców, w której stwierdzono, że ciężarne z COVID-19 mają wyższe ryzyko m.in. przedwczesnego porodu.

12:45

W miejscowości Krasne krążą plotki, że zabrali tutejszego proboszcza i jego gosposie do szpitala, bo są zakażeni koronawirusem - tak nam dziś sygnalizowali internauci. Jaromir Ślączka, szef rzeszowskiego sanepidu, potwierdził, że wynik duchownego jest dodatni.

Czytaj także

12:17

Zgodnie z nowymi kryteriami, na koronawirusa testuje się tylko osoby mające objawy. Wpływa to na liczbę wykonanych badań i potwierdzonych zakażeń. Eksperci tłumaczą, że stąd bierze się pozorny spadek zachorowań.

Czytaj także

11:28

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że liczba gości weselnych nie zostanie ograniczona przynajmniej do końca października. GIS rekomenduje, by w weselach mogło brać udział maksymalnie 50 osób.

Czytaj także

10:36

Spada liczba zakażeń na Podkarpaciu. Dziś w raporcie Ministerstwa Zdrowia jest ich tylko 17. W Polsce 506 nowych przypadków i 12 kolejnych zgonów.

Czytaj także9:52

Mecz o Superpuchar Polski w Piłce Siatkowej Kobiet im. Andrzeja Niemczyka nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Przełożono go na 2 grudnia. Głównym powodem takiej decyzji jest to, że policzanki są obecnie na kwarantannie po tym jak u jednej z siatkarek tego klubu wykryto koronawirusa.

Czytaj także

7:25

Tegoroczne wakacje były rekordowe pod względem frekwencji na bieszczadzkich szlakach. Jakby na przekór koronawirusowi. Ale jest też ciemna strona tych wizyt.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 9 WRZEŚNIA]

21:05

Zamknięciu z powodu oronawrusa placówek oświatowych i kulturalnych m.in. Rzeszowskiego Domu Kultury, towarzyszyło odwoływanie odpłatnych zajęć dodatkowych m.in. sportowych, artystycznych i naukowych. Rodzice chcą zwrotu pieniędzy.

Czytaj także

19:35

- W związku z trwającą pandemią, potrzebą bezpośredniej koordynacji działań związanych z zagrożeniem epidemiologicznym oraz niwelowaniem negatywnych skutków gospodarczych, a także z uwagi na nową strategię działań Covid-19, bezpośredni nadzór nad sprawami służby zdrowia w zarządzie województwa przejął marszałek Władysław Ortyl - informuje Tomasz Leyko, rzecznik urzędu marszałkowskiego.

Czytaj także

19:20

Trwają zbiorowe zwolnienia w Pratt & Whitney Rzeszów, jednej z największych firm przemysłu lotniczego na Podkarpaciu. Zwolnionych ma zostać ok. 330 pracowników produkcji. Jak się okazuje, zarząd firmy planuje również redukcję załogi innych działów firmy. Ile osób straci jeszcze pracę?

Czytaj także

15:45

Ciekawostka z Polski: Przedsiębiorca z Miastka w sądzie cywilnym będzie dochodził odszkodowania za utracone zyski w czasie lockdownu. Sprawa dotyczy pozbawienia go dochodu od 1 kwietnia do 18 maja 2020 r. Obostrzenia wprowadzone zostały ze względu na pandemię koronawirusa.

15:05

- Do kiedy będzie wypłacany zasiłek opiekuńczy i czy zmieniły się zasady przyznawania tego świadczenia – pytają zaniepokojeni rodzice. ZUS wyjaśnia, że od początku roku szkolnego ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. O świadczenie można się starać m.in. w przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko.

Czytaj także

13:50

Zaczęło się. 11 szkół z Podkarpacia zawiesiło zajęcia z powodu koronawirusa. Lekcje odbywają się zdalnie. To najnowsze dane z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, dotyczącego ognisk koronawirusa na Podkarpaciu.

Czytaj także

10:51

Z dzisiejszego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że na Podkarpaciu odnotowano 22 nowe zakażenia koronawirusem. W szpitalu w Łańcucie zmarła 66-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego. W Polsce mamy 421 nowych zakażeń i 11 zgonów. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Czytaj także

8:12

Dr Dawid Ciemięga bardzo ostro o antycovidowcach: "Banda de... i pajace, którym wydaje się, że potrafią myśleć". 12 września protest ruchu w Warszawie, na który wybierają się również antymaseczkowcy z Rzeszowa.

7:08

Ze względu na wciąż trwającą pandemię koronawirusa wrześniowy powrót dzieci do szkół stał pod dużym znakiem zapytania. Obecnie w większości placówek lekcje odbywają się według harmonogramu, jednak Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło wprowadzić duże zmiany w funkcjonowaniu szkół. Chodzi o skrócenie lekcji z 45 minut do zaledwie pół godziny.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 8 WRZEŚNIA]

16:35

Wśród uczestników wesela w Grodzisku Dolnym koronawirusem zaraziło się 74 gości. To kolejne wesele na Podkarpaciu, na którym pojawił się COVID-19. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie wznowiona działalność zakładu KORAL w Rzeszowie. Otworzono wszystkie zamknięte szkoły, zdalnie uczą się pojedyncze klasy. Zobaczcie, gdzie sanepid wyznaczył ogniska koronawirusa na Podkarpaciu.

Czytaj także

12:01

33 tysiące pasażerów obsłużył w sierpniu port lotniczy Rzeszów-Jasionka. To o ponad 10 tysięcy więcej niż w poprzednim miesiącu, co świadczy o stopniowej odbudowie ruchu pasażerskiego na podrzeszowskim lotnisku. Stało się to głównie dzieki linii Ryanair, która przywróciła już ponad 60 proc. pierwotnie zaplanowanej siatki połączeń. 25 października wracają połączenia Lufthansy.

Czytaj także

11:27

W programie "Onet opinie" gościem Andrzeja Gajcego był Dariusz Piontkowski. Minister edukacji poinformował, że rodzice nie muszą podpisywać "oświadczenia o świadomości ryzyka i zrzeczeniu się ewentualnych roszczeń w przypadku zakażenia koronawirusem".

10:40

Raport Ministerstwa Zdrowia: Na Podkarpaciu przybyło 16 nowych zakażeń. Zmarli 75-latek leczony w Jarosławiu i 93-latka z DPS Huwniki. W Polsce 400 nowych przypadków i 12 zgonów.

Czytaj także9:50

2650 kominów i 440 przyłbic przygotowali dla szkół podstawowych w swoim mieście oraz fanów swojego klubu działacze Sokoła Łańcut oraz młodzi wolontariusze-zawodnicy szkółki koszykarskiej "Wrzuć nudę do kosza". W taki sprzęt uzbroili uczniów, nauczycieli, a także zamierzają wyposażyć swoich kibiców przed nadchodzącym sezonem ligowym.

Czytaj także

9:05

Ciało 15-latka znaleziono wczoraj rano w jego pokoju. U chłopca podejrzewano zakażenie koronawirusem. Był leczony w ośrodku. Wraz z innym wychowankiem przebywał na kwarantannie.

Czytaj także

8:05

Jest jeszcze bardzo osłabiony, schudł co najmniej kilkanaście kilogramów, musi być rehabilitowany. Ale żyje, choć przez wiele dni znajdował się pomiędzy życiem i śmiercią, gdy koronawirus błyskawicznie i nieodwracalnie zniszczył mu płuca. Dostał nowe. Wszczepili je transplantolodzy ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. 45-letni pan Grzegorz właśnie wychodzi do domu. Tę historię polecamy wszystkim twierdzącym, że COVID-19 to ściema.

Czytaj także

7:40

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze dane dotyczące wykonanych testów na koronawirusa w podziale na województwa. Jak wypada Podkarpacie na tle innych regionów? Zobaczcie:
KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 7 WRZEŚNIA]

20:55

Zmiana stanowiska Ministerstwa Zdrowia w sprawie badania na koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poszło na rękę lekarzom rodzinnym i zmieniło zasady kierowania pacjentów na badanie dotyczące koronawirusa. W pewnych przypadkach możliwe będzie skierowanie na test po teleporadzie, a nie fizycznej obecności pacjenta w gabinecie.

Czytaj także

18:05

Zaplanowany na niedzielę mecz pomiędzy KS-em Wiązownica i Stalą Kraśnik nie odbył się z powodu zagrożenia epidemicznego. Z tego samego powodu nie odbędzie się środowe starcie z ŁKS-em Łagów.

Czytaj także

16:05

Proboszcz parafii pw. Dobrego Pasterza w Nowej Wsi ma koronawirusa. Opiekują się nim lekarze. Sanepid prosi mieszkańców, zwłaszcza tych, którzy mieli kontakt z księdzem, by zwracali uwagę na niepokojące objawy zdrowotne i zgłaszali je.

Czytaj także

13:41

Polska Rada Centrów Handlowych apeluje do rządu i posłów „o pilne doprecyzowanie przepisów regulujących uprawnienia i obowiązki osób przebywających w miejscach handlu i usług w czasie epidemii oraz określenie konsekwencji dla tych, którzy nie będą ich przestrzegać”. Przez niejasne prawo w sklepach i innych miejscach coraz częściej dochodzi do sporów, a nawet awantur, jak w głośnej już wojence celebryty Tomasza Karolaka z siecią IKEA. Handlowcom zależy na ukróceniu tego groźnego procederu.

12:48

Dostaliśmy informację, że u żołnierzy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie wykryto zakażenia Covid-19 i część z nich jest na kwarantannie. Co na to rzeczniczka 21. BSP?

Czytaj także

11:20

Do Polskiej Organizacji Turystycznej wpłynęło ponad 20 tys. pism dotyczących problemów z bonem turystycznym. Wielu rodziców nie mogło go aktywować i tym samym nie skorzystało ze wsparcia w wysokości 500 zł na wakacje dla dziecka.

10:35

Jest najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. 23 nowe zakażenia na Podkrapaciu. Nie żyje 82-letni pacjent leczony w Łańcucie. W Polsce 301 nowe przypadki i 4 kolejne zgony.

Czytaj także9:09

Zaplanowany na 13 września mecz PlusLigi Asseco Resovii z Treflem Gdańsk, który miał zainaugurować sezon siatkarski w Rzeszowie, został przełożony na 21 października.

Czytaj także

8:10

Od weekendu lekarze podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) mogą kierować pacjentów na testy na koronawirusa. To element nowej strategii rządu na walkę z epidemią. Część lekarzy krytycznie ocenia ten pomysł, wskazują oni, że przychodnie nie są przygotowane do przyjmowania zakażonych pacjentów.

Czytaj także

7:30

Oddział statystyki Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej opublikował zestawienie dotyczące zachorowań na choroby zakaźne w podkarpackim, w okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia 2020 r. Zobaczcie, co nas gnęiło poza koronawirusem:

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 6 WRZEŚNIA]

20:03

Poprzednia ekipa bagatelizowała wirusa, ewidentnie z przyczyn politycznych wytwarzano w społeczeństwie przekonanie, że epidemia się skończyła. I wielu ludzi w to uwierzyło, wystarczy poczytać co wypisują w sieci anty-covidowcy. A wiemy, że pandemia nie minęła. Nowy minister musi zmierzyć się z tym, żeby odwrócić ten kierunek myślenia – mówi dr Paweł Grzesiowski, immunolog.

Czytaj także

13:59

W Indiach jest już zakażonych cztery miliony ludzi koronawirusem. Padają światowe dzienne rekordy zakażeń, a kraj dopiero stoi w obliczu znoszenia blokad.

Czytaj także

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dot. liczby chorych oraz zgonów spowodowanych koronawirusem. Jest 437 nowych chorych, 7 pacjentów nie żyje.

Czytaj także

8:00

- Osoba zaszczepiona przeciw grypie ma znacznie większe szanse uniknięcia ciężkich pogrypowych powikłań, do których zalicza się np. złośliwe zapalenie płuc czy wirusowe zapalenie mięśnia serca. Nie zapominajmy też o zagrożeniach związanych dodatkowo z Covid-19. Przechorowanie grypy jest dużym obciążeniem dla organizmu i następne zakażenie koronawirusem może zdemolować nasz układ odpornościowy i doprowadzić do nieodwracalnych konsekwencji - mówi w rozmowie z Nowinami epidemiolog.

Czytaj także

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 5 WRZEŚNIA]

19:32

Jak pisaliśmy niedawno, w Rzeszowie tworzą się grupy antymaseczkowe. Dziś członkowie takich grup postanowili zrobić zbiorowe zakupy "bez kagańców" w markecie Auchan w podrzeszowskim Krasnem. Faktycznie, pojawili się tam ok. godziny 14. Co ciekawe, zostali wpuszczeni do marketu, jednak kasjerzy odmówili im obsługi. Co było dalej?

Czytaj także

18:38

Osoby w podeszłym wieku, jeśli chodzi o szczepienia przeciw grypie, nie powinni mieć powodów do obaw - uspokajają farmaceuci. I przekonują, że ze względu na koronawirusa warto się zaszczepić.

Czytaj także

14:15

Otwarcie szkół mimo pandemii koronawirusa nie było błędem - uważa profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. - Dzieci muszą iść do szkoły z powodów psychofizycznych. Przynajmniej teraz, gdy na koronawirusa nie nakłada się grypa i przeziębienia. Wykorzystajmy ten czas, dzieci muszą mieć kontakty - mówi Simon. Zastrzega jednak: Trzeba chronić rodziców, dziadków i starszych nauczycieli. - Dla nich zakażenie może stanowić realne zagrożenie - ostrzega profesor.

Czytaj także

12:50

Rosyjscy nauczyciele boją się, że zostaną zmuszeni przyjąć szczepionkę na koronawirusa, choć nie przeszła ona wszystkich testów.

Czytaj także

10:35

Sobota to 567 nowych zakażeń w Polsce i 58 na Podkarpaciu. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o śmierci 13 osób, są wśród nich dwie osoby z naszego województwa.

Czytaj także
KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 4 WRZEŚNIA]

21:55

Nowa prognoza rozwoju epidemii COVID-19 w Polsce. ExMetrix: "Luzowanie obostrzeń jest istotne (...) należy to jednak robić bardzo rozsądnie".

Czytaj także

19:00

Stop Covid (Rzeszów) oraz Rzeszowska grupa antymaseczkowa podbijają Facebooka. Obie grupy mają już ponad 500 członków. Internauci sprzeciwiają się sanitarnemu reżimowi podczas pandemii koronawirusa. W sobotę w Auchan w Krasnem planują zbiorowe zakupy.

Czytaj także

18:27

Informację o koronawirusie w firmie Koral w Rzeszowie dostaliśmy od zaniepokojonego Czytelnika. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie właśnie potwierdziła nam informację o ognisku w wytwórni lodów. Produkcja w zakładzie została wstrzymana.

Czytaj także

17:10

Koronawirus w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu. Pozytywny wynik testu odnotowano u jednej z uczennic drugiej klasy szkoły średniej. To mieszkanka podprzemyskiej miejscowości.

Czytaj także

15:05

Nie ma nowych ognisk na Podkarpaciu, ale przybywa zakażeń. Dziś padł rekord dobowy. Szkoły i przedszkola nadal zamknięte. W IV LO w Przemyślu jedna klasa przeszła na zdalne nauczanie.

Czytaj także

13:05

Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa. W Polsce codziennie przybywa kilkaset zakażonych, a w głowach ludzi wciąż pojawiają się nowe pytania: czy można zakazić się dwa razy? Jak przebiega choroba i kto zakaża się najczęściej? Na te pytania odpowiada dr n. med. Paweł Grzesiowski, immunolog, prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń.

Czytaj także

12:30

Główny Inspektorat Sanitarny przygotował nowe rekomendacje dla rządu dotyczące organizacji wesel. Zostały one dziś przedstawione na rządowym zespole zarządzania kryzysowego.

12:00

Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny zaktualizowało listę powiatów, które zostają objęte dodatkowymi obostrzeniami. Zmiany będą obowiązywały od soboty - 5.09.

Czytaj także

10:35

Na Podkarpaciu przybyła rekordowa liczba zakażeń - aż 92. W Polsce 691 nowych przypadków i 8 kolejnych zgonów.

Czytaj także8:39

Chwilowe zawirowania związane z zakażeniem koronawirusem wśród personelu medycznego nieznacznie zaburzyły w sierpniu pracę sanockiego szpitala. Przez jakiś czas dyrekcja SPZOZ w Sanoku wstrzymała planowe przyjęcia pacjentów oraz zamknęła kilka oddziałów.

8:10

"Pandemia. Zapiski z frontu" Pawła Kapusty, to relacja - dzień po dniu - z pierwszych tygodni walki z koronawirusem w Polsce. O bzdurnych przepisach, braku przygotowania służby zdrowia i urzędników, o bałaganie związanym z ze sprzecznymi ustaleniami i zwykłym brakiem kompetencji opowiadają ratowniczka, pielęgniarka, pracownica sanepidu, ale także listonosz, pracownik służby więziennej, rolnik, nauczycielka, matka chorego dziecka, zakażony pacjent. Dziś do tej opowieści dołącza sam autor książki, który latem zachorował na COVID-19.

Czytaj także

7:50

O maseczkach mówią „szmaty” albo „kagańce”. Nie wierzą w pandemię. Dla nich to „plandemia” - globalny spisek mający na celu wprowadzenie dyktatury rządu światowego.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 3 WRZEŚNIA]

17:25

Nadal rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu. I chociaż rok szkolny dopiero się zaczął mamy już pozamykane przedszkola i szkoły. Najwięcej w powiecie leżajskim i jasielskim.

Czytaj także

16:17

Prowadzone przez siostry zakonne przedszkole w Baranowie Sandomierskim jest na razie zamknięte. To kolejna na Podkarpaciu, ale pierwsza w powiecie tarnobrzeskim placówka, która zawiesiła działalność z powodu objęcia kadry nauczycielskiej izolacją lub kwarantanną.

Czytaj także

16:09

U jednej z nauczycielek w Szkole Podstawowej w Kupnie, w gminie Kolbuszowa, potwierdzono zakażenie koronawirusem. Rodzice są zbulwersowani, że szkoła nie poinformowała ich o tym fakcie.

15:10

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił strategię działań dot. koronawirusa na jesień. - Zmieniamy charakter naszego reagowania. Odchodzimy od środków, które stosowane są w ujęciu ogólnokrajowym, do o środków dedykowanych poszczególnym realiom i nasileniu występowania koronawirusa – zapowiedział minister. Dodał, że ministerstwo będzie teraz „w sposób elastyczny zarządzać ryzykiem”.

Czytaj także

10:35

32 nowe zakażenia na Podkarpaciu. Zmarły dwie osoby - pacjenci leczeni w szpitalach w Łańcucie (58-lat) i w Dębicy (71 lat). W Polsce 612 nowych przypadków i 14 zgonów.

Czytaj także8:26

Wczoraj Urząd Miasta w Jaśle otrzymał potwierdzenie, że u jednego z pracowników wykryto COVID-19. Osoba ta przebywa w izolacji. Nie miał kontaktu z klientami, więc urząd pracuje normalnie.

Czytaj także

7:45

Za nami rozpoczęcie roku szkolnego i pierwszy dzień nauki w czasach koronawirusa. Dzieci się cieszą, nauczyciele boją, a rodzice mają mnóstwo pytań i niejasności.

7:00

Od 18 do 31 sierpnia policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie oraz podległych jej jednostek przeprowadzili w Rzeszowie oraz powiecie łącznie 751 kontroli, m.in. w autobusach oraz sklepach. Głównie sprawdzano, czy przestrzegany jest obowiązek noszenia maseczek. Jaki był efekt kontroli?

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 2 WRZEŚNIA]

18:52

Wszyscy kapłani pracujący w parafii św. Marii Magdaleny w Brzyskach od wczoraj są kwarantannie. Jeden z księży uczestniczył w Radzie Pedagogicznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wróblowej, gdzie zakażony koronawirusem jest jeden z nauczycieli.

Czytaj także

16:20

- Dzisiaj pracujemy przede wszystkim nad tym aby nie musieć wprowadzać tak dużych restrykcji jakie mieliśmy w marcu i kwietniu, czyli abyśmy nie musieli ogłaszać narodowej kwarantanny – mówiła w Radiu Plus wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Czytaj także

14:43

Przypominamy, że do 20 września 2020 roku rodzicom dzieci do 8. roku życia ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Czytaj także

11:27

Minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał we wtorek rozporządzenie w sprawie chorób zakaźnych powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych oraz obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego, a także o rozporządzenie w sprawie standardu organizacyjnego opieki w izolatoriach. Nowe przepisy zaczynają obowiązywać od dziś.

10:35

46 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Nie żyje dwóch pacjentów leczonych w szpitalu w łańcucie (74 i 89 lat). W Polsce 595 nowych przypadków i aż 20 zgonów.

Czytaj także9:15

Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wróblowej został zamknięty. Powód? U jednego z nauczycieli stwierdzono koronawirusa, pozostali pedagodzy są w kwarantannie i będą mieli wykonywane testy na obecność COVID-19.

Czytaj także

8:26

Gorączka, ból brzucha, zapalenie spojówek, wysypka, obrzęki stóp i dłoni - to niektóre objawy nowej choroby u najmłodszych pacjentów. Szczegóły wyjaśnia prof. Elżbieta Pac-Kożuchowska, lubelski wojewódzki konsultant w dziedzinie pediatrii.

Czytaj także

7:45

Od dziś turyści mogą mieć kłopot z powrotem do kraju z zagranicy. Zobaczcie skąd do Polski przestaną latać samoloty:


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 1 WRZEŚNIA]

18:33

Z powodu zagrożenia koronawirusem zamknięte są czasowo szkoły w powiatach jasielskim i leżajskim.

Czytaj także

18:08

Jeśli nie będzie utrzymany ostry reżim sanitarny, szkoły mogą już za miesiąc zostać zamknięte - mówi dr Paweł Grzesiowski, ekspert profilaktyki zakażeń na łamach "Rzeczpospolitej".

17:27

Ze względu na sytuację epidemiologiczną dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach Antoni Salacha w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym z Jasła do końca tygodnia zawiesił zajęcia szkolne.

17:08

Michał Jaros, wrocławski poseł Platformy Obywatelskiej, złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mateusza Morawieckiego – podał portal Onet. Sprawa dotyczy wypowiedzi premiera w czasie trwania kampanii prezydenckiej, gdy zachęcał do udziału w głosowaniu, mówiąc, że koronawirus jest już w odwrocie i nie trzeba się go bać.

Czytaj także

16:06

Prezydent Andrzej Duda zwołał na najbliższy piątek Radę Gabinetową w związku z pandemią koronawirusa - podała Kancelaria Prezydenta. Rząd zbierze się pod kierownictwem prezydenta, by naradzić się nad strategią walki z pandemią.

Czytaj także

15:10

Internet podbija nagranie, na którym widać jak kobieta założyła majtki na twarz, by wejść do sklepu budowlanego Leroy Merlin w Pile. Jak tłumaczyła, zrobiła to, bo wcześniej obsługa nie chciała jej wpuścić do sklepu bez maseczki. Zdaniem sanepidu przepisów nie złamała...

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus na Podkarpaciu. Informacje, komunikaty, wydarzenia. Raport w sprawie epidemii [23.09] - Podkarpackie Nasze Miasto

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Andrzej

Szanowna Redakcjo, polecam zawsze aktualne wykresy dla Podkarpacia. Śledzę od początku istnienia tej strony i nie jestem zawiedziony. https://koronawirusunas.pl/wojewodztwo-podkarpackie Można osadzić w waszym artykule, wiele by to pomogło. Pozdrawiam

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3