MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Klub Sportowy “Grunwald Budziwój” świętował 40-lecie istnienia podczas Dni Osiedla Budziwój

Patrycja Reszko
Patrycja Reszko
Dni Osiedla Budziwój połączone z obchodami Jubileuszu 40-ecia istnienia Klubu Sportowego “Grunwald Budziwój”, 23 czerwca 2024
Dni Osiedla Budziwój połączone z obchodami Jubileuszu 40-ecia istnienia Klubu Sportowego “Grunwald Budziwój”, 23 czerwca 2024 Patrycja Reszko
Podczas Dni Osiedla Budziwój wręczono okolicznościowe odznaczenia i dyplomy osobom związanym z Klubem Sportowym “Grunwald Budziwój”, który świętuje 40-lecie istnienia. Na wydarzeniu obecny był Prezydent Rzeszowa Konrad Fiołek oraz jego zastępcy.

Dni Osiedla Budziwój

Na Dni Osiedla Budziwój mieszkańców zaprosili: Rada Osiedla Budziwój oraz Rzeszowski Dom Kultury.

Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 23 czerwca 2024 roku na placu Rzeszowskiego Domu Kultury filia Country przy ul. Herbowej 3. Wstęp na wydarzenie był bezpłatny, a impreza rozpoczęła się o godzinie 15:00.

Na Dni Osiedla przybyli: Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek oraz jego zastępcy: Marcin Deręgowski i Krzysztof Stańko, a także Radni Miasta Rzeszowa: Mateusz Szpyrka i Mirosław Kwaśniak. Funkcję gospodarza pełniła kierownik Rzeszowskiego Domu Kultury Filia Budziwój - Dorota Bacher.

Na wydarzeniu pojawiło się bardzo dużo mieszkańców Osiedla, głównie rodzice z dziećmi, ale nie zabrakło również seniorów. Wielu z nich przyszło obejrzeć występy swoich wnucząt.

Atrakcje Dni Osiedla Budziwój

Po oficjalnym przywitaniu przedstawicieli Urzędu Miasta oraz Rady Osiedla Budziwój odbyły się występy:

  • uczestników zajęć z Rzeszowskiego Domu Kultury filii Country oraz filii Budziwój,
  • uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7,
  • podopiecznych Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi im. św. Z. Felińskiego,
  • Zespołu Śpiewaczego Wesołe Kumoszki,
  • osiedlowego zespołu młodzieżowego.

Swoje stoisko promocyjne miał Rzeszów - Stolica Innowacji, a Panie z Zespołu Śpiewaczego Wesołe Kumoszki oferowały uczestnikom swoje kulinarne hity, m..in. proziaki, pierogi ruskie, wypieki słodkie i wytrawne.

Bardzo długa kolejka ustawiła się do lodów i dmuchanych zjeżdżalni. Poza tym organizatorzy przygotowali dla najmłodszych: zabawy, konkursy i animacje.

Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia od środka wozów strażackich i zobaczenia sprzętu ratowniczo-gaśniczego czy wejścia do policyjnego radiowozu. Policjanci rozdawali dzieciom odblaski, a strażacy zaprosili najmłodszych do zwyżki przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu dzieci mogły przez chwilę zobaczyć swoje osiedle z lotu ptaka.

Ponadto można było wejść do symulatora dachowania i poczuć doznania osób biorących udział w wypadkach drogowych.

Jubileusz 40-lecia powstania Klubu Sportowego “Grunwald Budziwój”

Najważniejszym i najbardziej oficjalnym punktem Dni Osiedla Budziwój buły obchody 40-lecia powstania Klubu Sportowego “Grunwald Budziwój”.

Z tej okazji przygotowano pamiątkowe tablice z fotografiami przedstawiającymi historię i sukcesy Klubu. Obecne było liczne grono młodych piłkarzy trenujących w Szkółce Piłkarskiej Grunwald Budziwój.

Szkółka piłkarska liczy aktualnie ponad 300 dzieci z Rzeszowa i oraz z okolicznych miejscowości w wieku od 4 do 16 lat. Nad ich treningami czuwa blisko 20 trenerów i asystentów z pasją, którym zależy na jak najlepszych wynikach oraz zadowoleniu podopiecznych - czytamy na stronie internetowej SP Grunwald.

Podczas obchodów 40-lecia powstania Klubu Sportowego “Grunwald Budziwój” przypomniano historię Klubu, najważniejsze osoby tworzące jego historię, sukcesy i plany na przyszłość. Zasłużonym działaczom, sponsorom i wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły lub uczestniczyły w rozwoju "Grunwald Budziwój” serdecznie podziękowano i wręczono okolicznościowe dyplomy i upominki.

Po uroczystości był czas na wspólne rozmowy i radosne świętowanie, które zakończyła zabawa taneczna pod chmurką w pierwszą ciepłą słoneczną niedzielę lata i wakacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto