Polecamy

Hotel "Rzeszów" © Muzeum Historii Miasta Rzeszowa
[2/40]

Hotel "Rzeszów"

430 miejsc noclegowych w 308 pokojach, restauracja na 160 osób, kawiarnia na 140 miejsc, klub nocny i coctail bar, stanowiska "Orbisu"i Banku PKO, sala konferencyjna, własna ciastkarnia, wytwórnia wód gazowanych i garmażernia. Obsługę stanowiło ok. 330 osób. Mowa oczywiście o dawnym hotelu "Rzeszów", z którym wiele osób - nie tylko turystów - wiąże dużo miłych wspomnień. O dancingach w "Piekiełku" (i nie tylko) opowiada do dziś wielu mieszkańców Rzeszowa. Ten bardzo nowoczesny jak na tamte czasy hotel otworzono w 1972 r., a pierwszymi gośćmi byli kolarze Tour de Pologne. Po ponad trzydziestu latach użytkowania, postanowiono budynek wyburzyć, co stało się w 2007 r.

A początki Hotelu "Rzeszów" były niełatwe, lokale nie rozpoczęły swojej działalności równocześnie. Na początku była tylko kawiarnia, która podawała również śniadania i kolacje.

Rzeszowska, Kaprys, Hungaria, Kosmos, hotel Rzeszów, Hortex, NOT.... Knajpy, kawiarnie, restauracje Rzeszowa z lat 70., 80., 90. Bywaliście? No to powspominajmy dawne klimaty. Publikujemy zdjęcia i opisy udostępnione nam przez Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Dziękujemy i polecamy bardzo interesujący profil muzeum na Facebooku. Znajdziecie tam więcej ciekawych informacji o przeszłości Rzeszowa i nie tylko. A tymczasem zapraszamy was w podróż w czasy minione. Na początek zajrzymy do Hotelu Rzeszów...

Najnowsze wiadomości

reklama