Karate: podopieczni Mariusza Pawlusa powiększyli klubową kolekcję

Andrzej Rzycki
O zawodnikach Oświęcimskiego Klubu Karate jest coraz głośniej w kraju nad Wisłą
O zawodnikach Oświęcimskiego Klubu Karate jest coraz głośniej w kraju nad Wisłą zbiory klubu
W tym roku na zawodach oświęcimianie już się nie pojawią. Taką decyzję podjął prezes i zarazem trener w Oświęcimskim Klubie Karate, sensei Mariusz Pawlus. - Ostatnie miesiące były dla naszych zawodników bardzo wyczerpujące - mówi Mariusz Pawlus.

- Sporo startowaliśmy. Odwiedziliśmy wiele miast. Teraz trzeba wykorzystać przedświąteczny okres na odpoczynek i złapanie oddechu. W styczniu karuzela zacznie znowu się kręcić na dobre - dodaje Mariusz Pawlus. Jego podopieczni z bardzo dobrej strony pokazali się w pierwszej części sezonu 2010/11. Zaczęło się od zawodów Pucharu Polski juniorów i seniorów w Łasku w semi-knockdown. Tam oświęcimianie wywalczyli złoty, dwa srebrne i brązowy medal. Na najwyższym stopniu podium stanął Dariusz Bartula, wygrywając seniorską kategorię do 70 kg. Pozostałe medale oświęcimianie wywalczyli w grupie juniorów starszych. Srebro dorzuciła Magdalena Kraszewska (do 55 kg) i Tomasz Cwynar (80 kg), a brązowy medla Paulina Sobańska (55 kg) oraz Kamil Wilk (70 kg).

Pięć innych medali zdobyli zawodnicy OOK podczas mistrzostw Podkarpacia Oyama Karate w Rzeszowie. Wśród juniorów po złoto sięgnął Tomasz Cwynar, a wicemistrzowskie tytuły uzyskali seniorzy - Daniel Paliczka (80 kg) i Paweł Małecki (70 kg). Z kolei brąz w grupie seniorów wywalczył Kacper Urbańczyk (75 kg).
Na zawodach Pucharu Polski K1 Rules seniorów i low-kick juniorów świetnie zaprezentowała się Patrycja Mostowik, która wygrała w grupie do 60 kg. Srebro w Skarżysku zdobył wszechstronny Tomasz Cwynar.

Najbardziej spektakularne były jednak ostatnie występy. Pierwsze zawodowe zwycięstwo podczas andrychowskiej gali Black Dragon Fight Show odniósł Bartosz Fryc. Równie znaczący był brązowy krążek Dariusza Bartuli w Kozienicach na zawodach Pucharu Polski Oyama Top w knockdown. Ten zawodnik postanowił zmienić formułę z semi-knockdown (walka w pełnym kontakcie, ale z ochraniaczami) na knock-down (bez ochraniaczy). Dzięki temu Dariusz Bartula będzie teraz brany pod uwagę przy ustalaniu składu reprezentacji kraju na międzynarodowe zawody.

Wybierz małopolską miss internetu. Zobacz zdjęcia pięknych dziewczyn!
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Rzucił się z nożem na kolegę przy grillu