Reprezentacja Polski przegrała w ćwierćfinale z Rosją 0:3 (17:25, 23:25, 21:25 ) i pożegnała się z igrzyskami olimpijskimi w Londynie. Tym samym podopieczni Andrei Anastasiego, zdobywcy tegorocznego Pucharu Świata wrócą do kraju bez medalu. [ZDJĘCIA]

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Już od początku spotkania inicjatywę przejęli Rosjanie. "Sborna" szybko odskoczyła reprezentacji Polski i objęła prowadzenie 5:0. Wtedy zdobyliśmy dopiero pierwszy punkt, po błędnej zagrywce jednego z rywala. Niestety, nie spowodowało to serii punktów dla naszej drużyny - te zdobywali Rosjanie.

Rywale polskiej reprezentacji dominowali w całym secie, którego wygrali 25:17. Polacy w pierwszej partii zupełnie nie istnieli - słabo graliśmy w przyjęciu, nie ryzykowaliśmy w zagrywce i popełnialiśmy proste błędy w ataku. Na szczęście lepiej zaczął się drugi set - nasi reprezentanci grali z Rosją punkt za punkt.

Niestety, tylko do wyniku 19:19. Wtedy na dwa punkty odskoczyli Rosjanie i nie oddali prowadzenie do końca seta, którego wygrali 25:23. Wielu kibiców wróciło pewnie w tym momencie pamięcią do 2006 roku, kiedy na MŚ w Japonii również przegrywaliśmy w ćwierćfinale z Rosją 0:2, ale zdołaliśmy wygrać następne trzy sety.

Teraz jednak było inaczej - trzecia partia to była momentami deklasacja biało-czerwonych. Rosjanom wychodziło niemal wszystko, nam, podobnie jak w spotkaniu z Australią, niemal nic. Mało wnosili do gry nasi rezerwowi - Michał Ruciak, Jakub Jarosz i Grzegorz Kosok nie odmienili losów spotkania.

Ostatecznie Rosjanie wygrali trzeciego seta do 21 i wygrali całe spotkanie 3:0. I to "Sborna" awansowała do półfinału, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą ćwierćfinału Bułgaria - Niemcy. W drugim dojdzie do pojedynku Brazylii i Włoch.Tym samym Polscy siatkarze podobnie jak cztery lata temu w Pekinie nie dali rady awansowac do strefy medalowej.

Polska: Michał Winiarski (wychowanek Chemika Bydgoszcz), Michał Winiarski, Bartosz Kurek, Zbigniew Bartman (Asseco Resovia Rzeszów), Łukasz Żygadło, Marcin Możdżonek (olsztynianin grający obecnie w ZAKSIE) i Krzysztof Ignaczak (Asseco Resovia Rzeszów) oraz Michał Ruciak ( urodzony w Świnoujściu, obecnie grający w ZAKSIE), Grzegorz Kosok, Michał Kubiak, Paweł Zagumny.

Rosja: Taras Chtiej, Siergiej Grankin, Siergiej Tietuchin, Dmitrij Muserski, Maksym Michajłow, Aleksander Wołkow, Aleksiej Obmoczajew (libero) oraz Nikołaj Apałikow, Dmitrij Ilinych, Jurij Bierieżko.