Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Indyjski koncern Roha wybuduje zakład w Parku Naukowo-Technologiczym „Rzeszów-Dworzysko”

PW
Tereny inwestycyjne Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko.
Tereny inwestycyjne Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko. Archiwum Starostwa Powiatowego w Rzeszowie
Roha - to kolejna nowoczesna firma, która zainwestuje w Parku Naukowo-Technologiczym „Rzeszów-Dworzysko”, zarządzanym przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. W nowym zakładzie wytwarzane będą komponenty potrzebne w branży chemicznej.

Zakład indyjskiej firmy Roha wybudowany będzie w Parku Naukowo-Technologiczym „Rzeszów-Dworzysko” na dwóch działkach o powierzchni 1,178 ha. Zostanie w nim uruchomionych 8 linii produkcyjnych.

Wartość inwestycji - ponad 33 mln zł.

Zakończenie budowy zakładu planowane jest na koniec grudnia 2020 r. Pracę znajdzie tutaj ok. 30 fachowców, w tym m.in. technolodzy, pracownicy produkcyjni oraz pracownicy działu sprzedaży i marketingu.

Roha współpracuje z wieloma partnerami technologicznymi w celu opracowywania nowych, innowacyjnych produktów. Produkty te stosowane są m.in. w żywności, napojach, karmach dla zwierząt, kosmetykach. Posiadają także inne zastosowania w wielu gałęziach przemysłu, takich jak produkcja tworzyw sztucznych, farb, artykułów gospodarstwa domowego.

- Pojawienie się tego rodzaju międzynarodowej firmy na naszym rynku znacząco przyczynia się do wzmocnienia i zróżnicowania lokalnej gospodarki. Nowi inwestorzy, którzy dostrzegają niepodważalne zalety „Dworzyska”, są dowodem na to, że nasz powiat i region staje coraz bardziej atrakcyjny, również dla zagranicznego kapitału

– mówi Józef Jodłowski, starosta rzeszowski.

Roha istnieje od 1972 r. Siedziba znajduje się w Indiach, w mieście Roha. Firma posiada biura zagraniczne w 23 krajach.

Centra produkcyjne znajdują się w USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, RPA, Wietnamie, Indonezji, Tajlandii, Chinach, Egipcie i Meksyku. Sprzedaż produktów skierowana jest do 55 krajów na świecie.

Technologiczne i handlowe możliwości Rohy będą teraz mogły być pożytkowane również na lokalnym, podkarpackim rynku.

- Planowana w „Dworzysku” inwestycja Rohy wpisuje się w rozwój „inteligentnych specjalizacji” woj. podkarpackiego. Kolejnym etapem inwestycji będzie wybudowanie przez firmę centrum badawczo-rozwojowego z laboratoriami, które powstanie we współpracy z Politechniką Rzeszowską

– mówi Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów-Dworzysko”.

***
PNT „Rzeszów - Dworzysko” to atrakcyjny teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy - Polska - Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 18 przedsiębiorstw. Docelowo pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób.


ZOBACZ TEŻ: Gospodarka. Co nas czeka w ciągu kolejnych miesięcy? Rozmowa z ekonomistą

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto