Ice Racing Sanok Cup. Grzegorz Knapp siódmy [ZDJĘCIA]

Tomasz Młynek
Ice Racing Sanok Cup. Grzegorz Knapp siódmy. Rosjanin Dmitrij Kołtakow wygrał siódmą edycję Sanok Cup - zawodów motocyklowych na lodzie, które oglądało ponad 3000 kibiców. W finale wyprzedził rodaka Igora Kononowa. Zobacz zdjęcia i wideo z tych zawodów.

Ice Racing Sanok Cup. Grzegorz Knapp siódmy

„VII Ice Racing Sanok Cup” zgromadził na starcie dziewięciu uczestników indywidualnych mistrzostw świata w tej widowiskowej odmianie żużla na lodzie oraz innych czołowych zawodników Europy - z Holandii, Austrii, Czech, Finlandii, Niemiec, Rosji, Szwajcarii, Szwecji i Polski.

Sanocka publiczność mogła podziwiać starty m.in. świetnych Rosjan Dmitrija Kołtakowa, Nikołaja Krasnikowa i Igora Kononowa, Austriaka Franka Zorna oraz legendę ice speedwaya, urodzonego w 1948 roku Szweda Pera-Olofa Sereniusa.

Trzeci był Austriak Franz Zorn, który dwukrotnie triumfował w Sanoku, a czwarty - Szwed Stefan Svenson.

Grzegorz Knapp został sklasyfikowany na siódmym miejscu. Jedyny Polak w niedzielnym turnieju walkę o wielki finał przegrał z Kononowem oraz Zornem i wystartował w finale pocieszenia. W nim, na ostatnim wirażu, wyprzedził go urodzony w 1948 roku Szwed Per-Olof Serenius.