Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Hulajnoga to zabawka i doskonały środek lokomocji do miast!

Agata Żabińska/RED
Na hulajnodze w skateparku
Na hulajnodze w skateparku ANDRZEJ ZGIET / POLSKA PRESS GRUPA
Hulajnoga to nie tylko zabawka dla młodszych i starszych dzieci! To także doskonały środek lokomocji, szczególnie przydatny w zatłoczonych centrach miast. Zobacz, ile trzeba wydać na wypasiony model!

Hulajnoga pierwszy raz pojawiła się prawdopodobnie wraz z przełomem dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Te z dawnych lat powstawały z czegokolwiek, tworzyło się je z łatwo dostępnych materiałów - z początku były to drewniane części desek plus kółka. Z czasem zauważono, że drewno nie jest szczególnie odporne i ludzie zdecydowali się użyć do produkcji części rowerowych. To znacznie wzmocniło stabilność hulajnogi, jednak nadal nie była ona tak dobrej jakości jak obecnie.

Zobacz też: Otwarcie sezonu motocyklowego 2015 w Poznaniu! [ZDJĘCIA]

Dopiero w 1999 roku niejaki Wim Ouboter zrewolucjonizował hulajnogę tworząc ją przy pomocy solidniejszych i wyspecjalizowanych materiałów. Autor szukał wygodniejszego rozwiązania dla krótkich dystansów i sytuacji w których nie warto używać samochodu ale też nie zawsze chce się iść pieszo.

W Poznaniu ciężko o specjalistyczny sklep z hulajnogami. Na pewno znajdziemy je w Decathlonie (Franowo) i w Intersport (Stary Browar).

– Wybór jest spory. Możemy zdecydować czy chcemy wersję klasyczną, z siedzeniem, wyczynową lub elektryczną. – mówi doradca sklepu Intersport w Starym Browarze.

Wersje z siodełkami przeznaczone są zazwyczaj dla młodszych dzieci. Starsi wybierają klasyczne modele.

– Jeśli ktoś jest zainteresowany jazdą ekstremalną, dla niego najlepsza będzie opcja z odpowiednio wyspecjalizowaną hulajnogą wyczynową. Pojazdy tego rodzaju skonstruowane są z solidniejszych materiałów odpornych na ewentualne upadki, aby nadawały się do trików i sztuczek w powietrzu – dodaje pracownik sklepu .

Hulajnogi choć są mniej praktyczne, wolniejsze i mniej „pewne” na drodze niż rower, doskonale nadają się do poruszania po zatłoczonych miastach. Do codziennego poruszania się po mieście może posłużyć np. hulajnoga elektryczna. Ma swoje zalety! By nią jeździć nie trzeba posiadać karty rowerowej czy prawa jazdy. Nowością jest hulajnoga śniegowa, służącą głównie do zjazdów ze stoków narciarskich. Hulajnoga ta stanowi pewną alternatywę dla snowboardu i nart, choć nie cieszy się u nas szczególną popularnością.

Źródło: TVN24.x-news

Ile kosztują hulajnogi? Ceny dziecięcych zazwyczaj mieszczą się w przedziale między 119 a 300 zł. Te dla starszych użytkowników są droższe. Trzeba na nie wydać od mniej więcej od 179 do 430 zł. Znacznie więcej przyjdzie zapłacić za hulajnogi elektryczne. Trzeba przygotować się na wydatek od ośmiuset do blisko czterech tysięcy złotych.

Rzecz jasna, decydując się na hulajnogę, nie możemy zapominać o własnym bezpieczeństwie. Warto dokupić ochraniacze, kask i inne przydatne drobiazgi.

Skomentuj:

Hulajnoga to zabawka i doskonały środek lokomocji do miast!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto