Hotel Prezydencki w Rzeszowie sprzedany. W przyszłości ma tu powstać nowoczesna przychodnia

Andrzej Plęs
Andrzej Plęs
Hotel Prezydencki w Rzeszowie sprzedany
Hotel Prezydencki w Rzeszowie sprzedany Krzysztof Kapica
Udostępnij:
Obiekt przy ul. Podwisłocze za 19 mln zł kupiła w przetargu firma Innovatic, powiązana z Centrum Medycznym „Medyk”. Stanisław Mazur, prezes oby spółek planuje, że tymczasem „Prezydencki” (dawniej Budimex) kontynuować będzie działalność hotelową, ale w perspektywie powstanie tu przychodnia o nowoczesnym standardzie.

Już latem 2014 r. Sąd Rejonowy w Rzeszowie, na wniosek właściciela, ogłosił upadłość likwidacyjną spółki, do której hotel należał. Spowolnienie gospodarcza, pojawienie się w mieście konkurencji kilku hoteli o podobnym standardzie, konieczność spłat rat kredytowych okazało się finansowo dla spółki nie do udźwignięcia. Mimo to hotel nie zaprzestał działalności, ale pandemiczny rok 2020 był dla niej zabójczy. Obiekt został wystawiony na sprzedaż, nabywcą jest zarejestrowana w Jasionce firma Innovatic sp. z o o.

- Na razie wpłaciliśmy określony w przetargu wadium, teraz pozostaje pozyskanie kapitału na zakup obiektu – zdradza prezes Stanisław Mazur. – Mamy zdolności kredytowe, więc nie powinno być problemu, choć moja żona nie jest zachwycona – delikatnie mówiąc – tym przedsięwzięciem.

Tymczasem prezes Mazur ma już wizję tego, co w przyszłości ma powstać w niemal 100 pokojach mieszkalnych i trzech salach konferencyjnych. – Nowoczesna przychodnia, według standardów zachodnich, w których szanuje się czas pracy lekarza, nie obciążając go działaniami, nie związanymi z jego zasadniczymi obowiązkami.

- Lekarz będzie miał do dyspozycji trzy cztery gabinety – przedstawia wizję. – W każdym pomoc medyczna lub pielęgniarka będzie przygotowywać kolejnych pacjentów, zbierając wywiad, uzupełni dane pacjenta w systemie komputerowym, lekarz „uzbrojony” w ten sposób w wiedzę o pacjencie będzie mógł się skoncentrować wyłącznie na działaniach medycznych, z pominięciem „papierologii”. Zalecenia, wydawane głosowo przez lekarza, będą przy użyciu systemów informatycznych, transkrybowane na pismo i wprowadzane do systemu. Takie usprawnienia pozwolą oszczędzać czas i pomóc większej liczbie pacjentów. A sale konferencyjne przeznaczymy na cykliczne szkolenia dla personelu medycznego lub popularyzację prozdrowotnego trybu życia dla wszystkich zainteresowanych.

To tymczasem wizja, prezes Mazur nie wyklucza innego przeznaczenia obiektu, choć również związanego z usługami medycznymi.

- A na razie hotel pozostanie hotelem, od wielu lat jesteśmy jego gośćmi, zorganizowaliśmy tu wcześniej dziesiątki szkoleń i zjazdów, uczestniczyliśmy w balach sylwestrowych, atmosfera i gościnność tego miejsca zauroczyła nie tylko mnie – przyznaje Stanisław Mazur.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Materiał oryginalny: Hotel Prezydencki w Rzeszowie sprzedany. W przyszłości ma tu powstać nowoczesna przychodnia - Nowiny

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie