Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Hardcore to punk 5” – Moira, Cliff Jumps, Wielki Las i Syndykat Galicja w klubie Vinyl w Rzeszowie

Michał Okrzeszowski
Wielki Las
Wielki Las Archiwum zespołu
Przed nami kolejna, piąta już edycja „Hardcore to punk”. W najbliższą sobotę 1 lutego w klubie Vinyl w Rzeszowie wystąpią Moira (dark hardcore), Cliff Jumps (emotive pop punk), oraz oczywiście gospodarze wieczoru – rzeszowska grupa Wielki Las (punk rock). Na koncercie po raz pierwszy zagra inna rzeszowska formacja - Syndykat Galicja (galicyjski anarcho-folk–punk). Ich debiut zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

„Hardcore to punk” to cykliczna impreza, podczas której występują zespoły grające bardzo różne odcienie muzyki punk oraz hardcore. Różnorodnie będzie także i tym razem.

Twórczość grupy Moira z Bielska - Białej to dark hardcore z żeńskim wokalem i anglojęzycznymi tekstami. Zespół powstał dość niedawno, ale cieszy się coraz większym uznaniem na scenie hc/punk. W 2018 roku ukazała się ich płyta demo. Można jej posłuchać w internecie.

12 miejsc w Rzeszowie, w których odreagujesz sesję. Tu lubią...

Kolejny zespół, Cliff Jumps z Krakowa, określa swoją muzykę jako „emotive pop punk”. Więcej w ich brzmieniu usłyszymy jednak klimatów emocore niż popu. Istnieją od 2018 roku, a obecnie pracują nad płytą demo. Swoje teksty śpiewają również w języku angielskim.

Ciekawie zapowiada się debiut nowej rzeszowskiej załogi o nazwie Syndykat Galicja. Grupa w składzie: akordeon, bas, bębny, fleciki, gitara, mandolina, wokal. Będzie więc folkowo, punkowo, anarchistycznie, z jajem i dystansem.

W roli gospodarza wieczoru wystąpi rzeszowski zespół Wielki Las. Istnieją od 2016, mają na swoim koncie płytę demo. Muzyczną inspiracją dla grupy jest hc/punk lat 90. Ich teksty opowiadają głównie o współczesnych problemach, takich jak wykorzystywanie pracowników na umowach śmieciowych („List motywacyjny”), czy rosnący w siłę nacjonalizm („Kryształowe serca”, „Czarna pleśń”). Są też piosenki o sprawach, które dzieją się w relacjach międzyludzkich („Twoja twarz”, „Sąd”). Nazwa grupy pochodzi od utworu Post Regimentu pt. „Wielki las”. Z drugiej strony jest to także nawiązanie do powieści Zbigniewa Nienackiego, również zatytułowanej „Wielki Las”. Zespół ma w swoim repertuarze cover wspomnianej piosenki Post Regimentu oraz kawałek, który jest pewnym streszczeniem powieści Nienackiego. W ostatnim czasie pojawiło się kilka nowych utworów Wielkiego Lasu, m.in. „Okruchy”, „Sobota” i „Wolny Kurdystan”. Ten ostatni opowiada o Kurdach z północnej Syrii, którzy jako jedyni skutecznie walczyli z Państwem Islamskim, a później zostali pozostawieni przez sojuszników na pastwę dyktatora Turcji.

Wysokie budynki rosną w Rzeszowie jak grzyby po deszczu. A deweloperzy już zapowiadają kolejne inwestycje, które znacznie przekroczą 100 m wysokości. Na kolejnych ilustracjach zobaczysz, jakie budynki obecnie są najwyższe. 
Zaczniemy od wieżowca Izby Administracji Skarbowej, który przed długie lata był najwyższym budynkiem w Rzeszowie. A co powstało potem?

Rzeszów pnie się w górę! Zobacz, jakie budynki są najwyższe [ZDJĘCIA]

Koncert zacznie się w sobotę 1 lutego o godzinie 19:00. Bilety w cenie 15 zł będzie można kupić na miejscu w klubie Vinyl (al. Piłsudskiego 31) na bramce.


ZOBACZ TEŻ: Czy wrócą loty z Jasionki do USA? Rozmowa z szefem lotniska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto