Fotowoltaika - co należy wiedzieć?

Materiał informacyjny Your Way Sp. z o.o. właściciela marki fotowoltaika.plus

Fotowoltaika jest dziedziną nauki i techniki, która zajmuje się procesem wytwarzania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. W związku z rosnącą świadomością ekologiczną Polaków, coraz chętniej sięgamy po rozwiązania, które ograniczają nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne. Większość prądu w naszym kraju pochodzi z elektrowni węglowych. Węgiel jest też wciąż najczęściej wykorzystywanym paliwem w budownictwie jednorodzinnym. Korzystając z paneli fotowoltaicznych w połączeniu z ekologicznym źródłem ciepła, zasilanym energią elektryczną, sprawisz, że Twój dom będzie naprawdę niskoemisyjny. Poza dbaniem o środowisko naturalne, inwestycja w fotowoltaikę przekłada się na korzyści finansowe. Własna instalacja fotowoltaiczna uniezależni Cię od rynkowych cen prądu, obniżając tym samym rachunki za energię elektryczną do zera.

Panele słoneczne są najczęściej wybieranym przez Polaków źródłem odnawialnej energii elektrycznej. Inwestycja w PV to ekologia i przyszłość, ale przede wszystkim większa niezależność energetyczna w naszym domu czy firmie. Choć wysokiej jakości instalacja fotowoltaiczna wymaga niemałego wkładu początkowego, zwrot kosztów następuje po kilku latach. Wynika to z faktu, że odpowiednio dobrana wielkość elektrowni słonecznej pokryje Twoje zapotrzebowanie na prąd w 90%! Dlatego właśnie jest to rewolucyjne rozwiązanie na miarę XXI wieku, kierowane do ludzi inwestujących w przyszłość.

Planując przyszłe oszczędności powinniśmy zastanowić się nad wyborem odpowiedniej firmy. Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykorzystywanych komponentów, bezawaryjność instalacji i odpowiedni serwis. Cena nie powinna być najważniejszym kryterium przy podejmowaniu decyzji. Wyższe koszty zazwyczaj są związane z wyższym standardem obsługi oraz lepszymi produktami. Dzięki licznym programom promującym odnawialne źródła energii, możliwe jest odzyskanie części kosztów, co sprawia, że wybór nieco droższych, ale zarazem lepszych komponentów, nie jest odczuwalny finansowo.

Należy pamiętać, że kluczowym elementem jest wiedza i doświadczenie firmy budującej instalację fotowoltaiczną. Branża PV w Polsce dopiero się rozwija, dlatego wiele przedsiębiorców dopiero poznaje jej tajniki. Wybór kompetentnego wykonawcy pozwoli Ci uniknąć problemów zarówno natury technicznej, jak i formalnej.

Nasza Firma Your Way Sp. z o.o., właściciel marki fotowoltaika.plus działa na polskim rynku nieprzerwanie już od 2015 roku. W tym czasie zdobyliśmy zaufanie ponad 1200 klientów indywidualnych i biznesowych, świadcząc usługi na terenie całego kraju. Jedynym z naszych atutów jest stała współpraca z polskim producentem paneli fotowoltaicznych firmą Bruk-Bet Fotowoltaika. Dzięki współpracy, oferujemy naszym klientom 20-letnią gwarancję produktową na panele fotowoltaiczne w miejsce standardowej, 12-letniej. Ponadto otrzymasz 25-letnią gwarancję na sprawność instalowanych przez nas elektrowni. W razie jakichkolwiek problemów z instalacją fotowoltaiczną, dostępny jest serwis działający na terenie całego kraju.

Dla klientów przygotowaliśmy również ofertę ubezpieczenia instalacji PV. Obejmuje ono uszkodzenia mechaniczne, usterki spowodowane przez dzikie zwierzęta, niższą niż zakładana produkcję energii elektrycznej czy też kradzież części lub całości instalacji. Odpowiednia polisa w połączeniu z wieloletnią gwarancją sprawia więc, że możesz spać spokojnie.

W przypadku zmiany lub przebudowy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej pojawia się obowiązek utylizacji zużytych i niepełnowartościowych modułów. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup instalacji fotowoltaicznej od nas, zajmie się tym nasza firma partnerska - Bruk-Bet Fotowoltaika. Dzięki wyspecjalizowanym firmom cały zużyty sprzęt zostanie poddany recyklingowi na koszt producenta.

Fotowoltaika.plus wspiera także akcję #WłączPolskiePV, która ma na celu promowanie ekologicznych postaw i zagadnień związanych z odnawialnymi źródłami energii. Zależy nam na tym, aby powietrze w Polsce z każdym kolejnym rokiem stawało się coraz czystsze. Wpłynie to na jakość życia naszą oraz przyszłych pokoleń.

Podpisanie umowy z przedstawicielem Fotowoltaika.plus to początek obiecującej współpracy. Zapewniamy obsługę od A do Z. Gwarantujemy pełne wsparcie techniczne oraz merytoryczne przed, w trakcie, a także po zakończeniu inwestycji, dzięki czemu otrzymasz wiedzę, spokój i bezpieczeństwo, które są nadzwyczaj ważne w rodzinnym zaciszu.

Doradcy fotowoltaika.plus są otwarci na kontakt i chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Zanim zdecydujesz się na zakup instalacji fotowoltaicznej, nasi pracownicy przeprowadzą bezpłatny audyt, na podstawie którego dobierzemy optymalne rozwiązanie dla Twojego domu. Pomożemy w dopełnieniu wszelkich formalności - począwszy na zgłoszeniu przyłączenia mikroinstalacji do sieci, skończywszy na uzyskaniu dotacji do zakupionej instalacji PV.

Gwarantujemy wykonanie instalacji na najlepszych dostępnych na rynku komponentach z dbałością o każdy detal.

W przypadku jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z nami przez ogólnopolską infolinię +48 233 233 233. Otrzymasz tam od nas wsparcie na każdym etapie inwestycji, a także po realizacji montażu, gdy będziesz już produkował swój prąd.

https://fotowoltaika.plus/

Dodaj ogłoszenie