Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Duże zmiany przy rzeszowskiej hali na Podpromiu. Powstaną hotel i bloki

bg
Krzysztof Kapica
Rozbudowa hali widowiskowo-sportowej w Rzeszowie nie będzie jedyną inwestycją, jakie zaplanowano na najbliższy czas na Podpromiu.

Okolice hali im. Jana Strzelczyka przez lata pozostawały niezabudowane. Na pustych działkach między nią, a Szkołą Podstawową nr 17 rosły krzaki.

Krajobraz zmienia się już jednak za sprawą budowy hotelu, który powstaje bliżej Wisłoka. Pozostała część terenu ma być natomiast zabudowana przez dewelopera, który jest właścicielem działek między hotelem, a ulicą Lenartowicza.

Nieoficjalnie mówi się, że powstaną tu budynki mieszkalne wysokie na około 12 kondygnacji, a na tak wysoką zabudowę miasto pozwoliło ze względu na sąsiedztwo wieżowców stojących przy ulicy Lenartowicza. Poza mieszkaniami planowana jest w nich część usługowo-handlowa.

Inwestycja zakłada ponadto budowę dróg dojazdowych i zagospodarowanie okolicznych terenów, m.in. poprzez budowę placów zabaw i podziemnego parkingu. W ratuszu zapewniają, że zabudowa terenów za halą nie wpłynie na plan jej rozbudowy. Bloki i hotel powstają bowiem poza terenem, na którym według projektu ma powstać jedna z dwóch nowych klatek schodowych.

- Ich budowa pozwoli zwolnić miejsce wewnątrz hali, które wykorzystamy na rozbudowę trybun północnej i południowej. Dzięki temu liczba krzesełek wzrośnie z około 4300 do prawie 7000 - tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

O ile data rozpoczęcia budowy bloków nie jest znana, powiększenie hali ma się rozpocząć na początku przyszłego roku. Miasto ogłosiło już przetarg, w którym szuka wykonawcy robót. Urzędnicy zakładają, że uda się je zakończyć najpóźniej na przełomie 2018 i 2019 roku.

Zmieniony profil trybun sprawi, że będą one bardziej strome, co ułatwi kibicom obserwowanie meczów.

Dodatkową powierzchnię powstałą w wyniku poszerzenia obiektu miasto wykorzysta także do rozbudowy zaplecza treningowego dla siatkarzy oraz utworzenia specjalnego sektora VIP. Koszt inwestycji szacowany jest na kwotę między 30 a 40 mln zł. Około 10 mln zł dopłaci do niej Ministerstwo Sportu i Turystyki, które obiecało miastu dotację na ten cel.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto