Dr hab. Grzegorz Hajduk z UR wystartował w zawodach IRONMAN Italy Emilia-Romagna

opr. bt
Zawody triathlonowe we Włoszech to jedna z największych tego typu imprez na świecie. Na linii startu w Cervii stanęło ponad 8000 zawodników w tym ponad 2000 osób rywalizujących w kategorii IRONMAN. Dr Hajduk dystans składający się z 3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem oraz 42 km biegu, pokonał w czasie 11 godzin i 24 minut.

Organizacja tegorocznych zawodów we Włoszech stanęła pod dużym znakiem zapytania z powodu trudnych warunków pogodowych. Sztorm i ulewny deszcz uniemożliwiły rozpoczęcie imprezy w planowanym dniu. Ostatecznie datę startu przesunięto o 1 dzień. Pogoda wówczas na szczęście sprzyjała zawodnikom. Zarówno spokojne morze w którym odbywała się konkurencja pływacka jak i umiarkowany wiatr na trasie kolarskiej pozwoliły na bicie rekordów życiowych.

Profesor Hajduk trenuje amatorsko triathlon od 4 lat. Był to jego drugi start w zawodach na pełnym dystansie IRONMAN, który składa się z 3 realizowanych po sobie maratonów: pływackiego, kolarskiego i biegowego. Poprzedni wynik udało mu się poprawić o ponad godzinę.