Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chodzieskie Amazonki wzięły udział "OnkoRejsie Granicami Polski". Przeszły 140 kilometrów! (FOTO)

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
OnkoRejs Granicami Polski to marsz, które ma dawać nadzieję wszystkim chorym na choroby onkologiczne. Stowarzyszenie Chodzieskich Amazonek brało w nim udział już po raz drugi

Dwieście osób przeszło łącznie 1500 kilometrów by pokazać, że z rakiem nie tylko można, a wręcz trzeba żyć pięknie i aktywnie. Marszowi towarzyszyły spotkania profilaktyczne, podczas których uczestnicy akcji starali się nakłonić jak najwięcej osób do badań i dać nadzieję tym, którzy już usłyszeli diagnozę.

Chodzieskie Amazonki ze stowarzyszenia „Różowa Wstążeczka”, które już po raz drugi brały udział w OnkoRejsie Granicami Polski, w tym roku pokonały w jego trakcie aż 140 kilometrów. Szły trasą numer 3 z Jastrzębiej Góry do Ustki. Na jej przejście miały równy tydzień.

- Codziennie pokonywałyśmy odcinek o długości około 20 kilometrów. W związku z tym, że było dość upalnie, musiałyśmy wyruszać wcześnie rano aby nie iść w największym słońcu. Większość naszej trasy prowadziła na szczęście brzegiem morza, więc bryza trochę nas chłodziła. Oprócz nas z Jastrzębiej Góry wyruszała jeszcze jedna grupa - relacjonuje prezes Stowarzyszenia Chodzieskich Amazonek Małgorzata Polzin.

Cała akcja polegała na tym, że jej uczestnicy „startowali” równocześnie z różnych punktów na terenie kraju i w 10 osobowych grupach maszerowali wzdłuż granic Polski. Celem marszu była aktywizacja osób, które dotknęła choroba nowotworowa, a także ich bliskich.

- Chcemy pomóc im uwierzyć, że rak to nie wyrok, a także nagłośnić wagę badań profilaktycznych - wyjaśnia Magdalena Lesiewicz, prezes Fundacji OnkoRejs - Wybieram Życie.

Tegoroczny marsz obejmował 12 tras: Kołobrzeg - Świnoujście; Jastrzębia Góra - Ustka; Jastrzębia Góra - Rewa; Krynica Morska - Rewa ; Krynica Morska - Braniewo; Białowieża - Sokółka ; Białowieża - Janów Podlaski; Ustrzyki Górne - Przemyśl ; Ustrzyki Górne - Barwinek; Zawoja - Jurgów; Bielice - Kudowa Zdrój; Police - Świnoujście. Oprócz tego odbyły się dwa marsze tematyczne, współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego

Każdą z grup piechurów opiekowali się wolontariusze fundacji, którzy również są osobami onkologicznymi lub bliskimi takich osób.

Dodajmy, że wszyscy uczestnicy tegorocznego OnkoRejsu pokonali łącznie 1500 kilometrów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto