Boguchwała. 400 złotych na dziecko uczęszczające do żłobka. Jak dostać dofinansowanie? Wnioski można składać od kwietnia

OPRAC.: ep.
Pixabay/Ilustracja
Udostępnij:
Gmina Boguchwała przypomina rodzicom o możliwości dofinansowania opłaty za żłobek, klub dziecięcy lub dziennego opiekuna. Można dostać na ten cel 400 złotych. Co trzeba zrobić, aby ubiegać się o pieniądze? Sprawdźcie!

Dofinansowanie w wysokości 400 złotych (jednak nie większe niż opłata za żłobek czy inne placówki opiekuńcze) należy się rodzicom dzieci uczęszczających do żłobków, klubów dziecięcych lub przebywających u dziennego opiekuna. Pieniądze przysługują na:

  • dzieci pierwsze i jedyne w rodzinie,
  • dzieci pierwsze z rodzin, w których kolejne dziecko jest objęte kapitałem,
  • wszystkie dzieci w wieku przed ukończeniem 12. miesiąca i po ukończeniu 36. miesiąca życia (poza wiekiem objęcia rodzinnym kapitałem opiekuńczym).

Za postępowanie w sprawie przyznania dofinansowania oraz późniejsze wypłaty będzie odpowiadał ZUS.

- Wniosek o ustalenie prawa do dofinansowania od 1 kwietnia 2022 r. będzie składać do ZUS rodzic. Jeżeli rodzic złoży wniosek o ustalenie prawa do dofinansowania w terminie 1 kwietnia – 31 maja 2022 r., to prawo do dofinansowania zostanie ustalone od 1 stycznia 2022 r. - informują pracownicy Urzędu Miejskiego w Boguchwale.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać dofinansowanie 400 zł?

10 grudnia wprowadzono w świadczeniu pewne zmiany. Rodzice ubiegający się o dofinansowanie muszą przedstawić rozszerzone dane swoje oraz dzieci w formie oświadczenia. Muszą więc podać: imię, nazwisko, datę urodzenia oraz numer PESEL dziecka, a w przypadku gdy nie nadano numeru PESEL - numer i serię dokumentu potwierdzającego tożsamość.

- Ponadto rodzic jest zobowiązany przedstawić: imiona, nazwiska, daty urodzenia oraz numery PESEL rodziców, a w przypadku gdy nie nadano numeru PESEL - numer i serię dokumentu potwierdzającego tożsamość. Dotychczas daty urodzenia podawano, gdy nie nadano numeru PESEL - podkreślają pracownicy UM Boguchwała.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Czy Polska jest krajem do rodzenia dzieci?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie