Biegi i Nordic Walking Wielki Las w Woli Zgłobieńskiej. Wystartowało ponad 260 uczestników

Wojciech Tatara
Stowarzyszenie Sportowo Rekreacyjna Lubcza zorganizowało pierwsza edycje biegu Wielki Las. Miłośnicy aktywnego stylu ścigali się na leśnych trasach położonych w Woli Zgłobieńskiej w gminie Boguchwała. Zawody cieszyły się dużym zainteresowanie.

Ogółem wystartowało ponad 260 uczestników. Ścigali się oni na dystansach 22 km i 12 km oraz maszerowali z kijkami w nordic walking na 10 km. Najtrudniejszą trasę najszybciej pokonał Andrzej Szpunar z Rzeszowa. Uporał się on z wymagającym dystansem 22 km w czasie 1.47.04. Bieg na 12 km wygrał Zbigniew Kąkol z Gwoźnicy Górnej w czasie jednej godziny i 25 sekund.

Nordic Walking na dystansie 10 km wygrał Tomasz Wojtowicz z Widacza w gminie Miejsce Piastowe - czterokrotny Mistrz Europy, dwukrotny Wicemistrz Świata i 21-krotny medalista Mistrzostw Polski Nordic Walking.

Uczestnicy zgodnie twierdzili, że szczególnie trasy biegowe były bardzo wymagające ze względu na liczne przewyższenia terenów.