Asseco Resovia wygrywa z Delectą Bydgoszcz!

Ostatni mecz z Delectą Bydgoszcz na Podpromiu nie był udany dla rzeszowian. Na zakończenie 8. kolejki Plusligi, Asseco Resovia przegrała z wówczas ósmym zespołem tabeli 3:1. Piotr Wrotny
Asseco Resovia pokonała Delectę Bydgoszcz w trzech setach. Rzeszowianie zrewanżowali się za ostatnie porażki na Podpromiu z tym zespołem. Przeczytaj relację punkt po punkcie.

Asseco Resovia Rzeeszów - Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:22, 26:24, 25:19)MVP spotkania: Matej CernićAsseco Resovia Rzeszów: Millar, Cernić, Achrem, Baranowicz, Grozer, Kosok, Ignaczak (libero) oraz Grzyb, Buszek. Trener: Ljubo Travica
Delecta Bydgoszcz: Jurkiewicz, Lipiński, Cerven, Szymański, Sopko, Siltala, Andrzejewski (libero) oraz Masny, Serafin. Trener: Waldemar Wspaniały
Sędziowali: Kasprzyk Wojciech (Częstochowa) i Maciej Maciejewski (Szczecin)Widzów: ok. 4400 w tym m. in. Małgorzata Chomycz wojewoda podkarpacki, Tadeusz Ferenc prezydent Rzeszowa, Stanisław Sienko jego zastępca i Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.
1 set1-0 Mecz zaczyna Cernić, a pierwszy punkt zdobywa Grozer1-12-33-3 Skutecznie Grozer3-44-7 Goście z przechodzącej5-8 Sopko po przekątnej z czwartej strefy5-9 Piłka odbita od bloku Resovii ląduje w puste boisko ...niestety Resovii6-9 Kosok po bloku8-10 Blok Achrema i Kosoka8-11 Przyjmuje Baranowicz, ale piłka upada poza boiskiem9-11 Aut gości z zagrywki9-12 Grozer atakuje plasem w siatkę10-12 Alek po bloku Szymańskiego11-12 Dwa razy atakował Siltala, Resovia dwa razy skutecznie potrójny blok12-12 Achrem w puste boisko12-13 Grozer serwuje w siatkę13-13 Tym razem na zagrywce myli się Szymański13-14 Igła świetnie przyjął atak Siltali, ale Millar w aut14-14 Aut z zagrywki gości14-15 Grozer ustrzelony w bark nie dał rady odebrać ataku Delecty14-16 Grozer kolejny raz myli się w ataku15-16 Cernić czekał z atakiem by obić blok16-16 Cerven po skosie w aut16-17 Długa wymiana. Niestety kończy się na korzyść gości17-17 Lipiński blisko asa, ale jednak aut17-18 Podobnie Cernić18-18 Udany atak Gyorgiego. Zbił piłkę pod dużym kątem19-18 Szymański w aut. Obejmujemy prowadzenie, a Waldemar Wspaniały prosi o czas19-19 Bohaterska akcja Cernicia dała Resovii szansę jedynie na przebicie. Niestety punkt dla Delecty. Masny wchodzi za Cervena20-19 Atomowy atak Achrema. Masny zdołał jedynie musnąć piłkę21-19 Goście atakują daleko za linię boiska21-20 Grozer mocno, ale w aut22-20 Popisowy numer Baranowicza i Millara - niezwykle dynamicznie z krótkiej22-21 Szymański23-21 Alek z drugiej linii lekko, ale skutecznie24-21 Millar zagrywa niezwykle techniczną piłkę. Przyjmującemu Delecty piłka zsuwa się z przedramion. Grzyb zmienia Barana24-22 Sopko skutecznie, Achrem nie przyjmuje25-22 Cernić po skosie kończy seta. 1-0 dla Resovii
2 set1-0 Kosok ze środka w szósty metr1-1 Długa wymiana, którą plasem kończy Georg Grozer1-2 Kosok serwuje w taśmę2-2 Cernić z drugiej linii3-2 Szymański po skosie4-2 Mocno Grozer po bloku gości4-3 Achrem zagrywa w aut5-4 Millar z krótkiej, ale za pierwszy razem goście bronią. Za drugim już im się nie udało6-4 Goście w aut6-5 Szymański pomiędzy rękami Kosoka i Grozera7-5 Punktuje Matej Cernić7-6 Siltala z drugiej linii przez środek8-6 Kosok zdobywa ósmy punkt. I przerwa techniczna9-6 Achrem z przechodzącej pionowo na stronę gości9-7 Pogubili się w bloku gospodarze9-8 Bardzo mocna zagrywka Siltali, Achrem nie przyjmuje9-9 Szymański zaatakował na remis9-10 As Szymańskiego. Trener Travica dyskutuje przy stole sędziowskim9-11 Resovia błędnie przyjmuje. Travica bierze czas10-11 Sopko zagrywa daleko w aut10-12 ...a Grozer w siatkę11-12 Niemiecki atakujący rehabilituje się skutecznym atakiem12-12 Goście rozegrali szybką siatkówkę, ale Resoviacy byli czujni i blok12-13 Niespokojna wymiana lekkich przebić w, której przegrywają Rzeszowianie13-13 Kolejna długa wymiana, tym razem dla Resovii13-14 Mocno Szymański, Grozer źle przyjmuje13-15 Tym razem źle przyjmuje zagrywkę Achrem. Serafin wchodzi za Siltalę15-15 Grozer plasem w pustą część boiska Delecty15-16 Baranowicz serwuje w siatkę. II przerwa techniczna16-16 Świetnie Grozer, który dziś dobre akcje przeplata z niezbyt udanymi16-17 Cernić zagrywa autowo17-17 Ale szybko się odgrywa poprawnym atakiem zza linii 3 metra17-18 Goście skutecznie atakują18-18 Sopko nie trafia serwem w boisko19-18 Dzięki Alkowi Resovia obejmuje prowadzenie19-19 Goście obok potrójnego bloku gospodarzy20-19 W bardzo dynamicznym tempie Achrem20-20 Potrójny blok Resovii znów zawodzi. Tym razem Sopko zaatakował nad blokiem20-21 As Szymańskiego. Drugi raz w tym secie21-21 Punktuje Grozer. Wojciech Grzyb zmienia Michała Baranowicza22-21 Grzyb od razu przechodzi do roboty. Dobre ustawienie w bloku naszego środkowego. Wspaniały bierze drugi czas22-22 Serafin po bloku23-22 Dżordż mocno obija dłonie zawodnika gości. Buszek wchodzi za Cernicia23-23 Wyrównują bydgoszczanie. Zmiana powrotna w Resovii24-23 Świetny atak Cernicia i piłka setowa dla naszej drużyny24-24 Lipiński atakuje25-24 Grozer swoim atakiem zapewnia nam drugą piłkę setową26-24 Drugą partię kończy Achrem. 2-0 dla Resovii
3 set1-0 Millar ze swojej "wizytówki"2-0 Kolejny raz Ryan, tym razem blokiem3-0 Szymański w aut3-14-1 Cernić przez środek4-2 Grozer zagrywa w aut5-2 Goście nie trafiają w boisko5-3 Szymański przez blok gospodarzy6-3 Millar z niewyobrażalnie krótkiej piłki. Baranowicz prawie jej nie podbił6-4 Serafin po bloku7-4 Bardzo ładnie Grzegorz Kosok ze środka8-4 Grozer myli gości i omija blok atakiem po prawej. I przerwa techniczna8-5 Achrem rzucił się do piłki, ale nie zdołał jej przyjąć9-5 Cernić w nieobstawiony kawałek boiska gości9-6 Sopko10-6 Alek plasem10-7 Grzesiu Kosok psuje zagrywkę11-7 Sopko posyła piłkę z zagrywki w aut11-8 A Grozer? - W siatkę11-9 Bydgoszczanie po bloku siatkarzy z nad Wisłoka. - Resovia mecz, mecz, mecz, mecz - krzyczą kibice12-1912-10 Szymański12-11 Dobry blok gości13-11 Brawo Georg!13-12 Szymański nie pierwszy raz w tym meczu przez furtkę w bloku rzeszowian14-12 Cernić z 4 strefy14-13 Grozer przyznaje się do błędu15-13 Kosok ze środka pod dużym kątem. Nie spodziewali się tego zupełnie zawodnicy z Bydgoszczy16-13 Goście w aut. II przerwa techniczna17-13 Cernić zagrywa, piłka zatrzymuje się na siatce i po sekundzie spada po stronie Delecty17-14 Sopko po bloku18-14 Solidna robota Cernicia. Dobry dzień naszego przyjmującego z Włoch18-15 Cerven18-16 Małe nieporozumienie w drużynie Resovii i kolejne oczko wędruje na konto gości19-16 Grozer nad blokiem19-17 Nie przyjmuje Cernić20-17 Podopieczni Waldemara Wspaniałego mieli przechodzącą, ale jej nie wykorzystali. Szymański w aut21-17 Grozer w szybkim tempie zza drugiej linii. Czas dla Delecty22-17 Bombowy as serwisowy Oliega Achrema! Drugi czas wykorzystuje Wspaniały22-18 Gospodarze ustawili blok, ale piłka spada po naszej stronie22-19 Mylimy się w przyjęciu, Cernić zdołał jeszcze wybronić, Achrem przebił, piłka poszybowała pod sufitem, ale spadła poza boiskiem23-19 Millar z krótkiej24-19 Mamy piłkę meczową!25-19 JEEEEST! 3-0 dla Resovii

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani