Asseco Resovia Rzeszów zaczyna sezon od zwycięstwa nad Olsztynem

Piotr Wrotny
Innego scenariusza być nie mogło. Asseco Resovia Rzeszów w pierwszej kolejce Plusligi zwyciężyła z Indykpolem AZS Olsztyn 3:0. MVP spotkania został Wojciech Grzyb.

Wojtek pod nieobecność Piotra Nowakowskiego spisał się wyśmienicie! Nasz środkowy zdobył 13 punktów: atakował 9 razy ze 100 proc. skutecznością a dodatkowo popełnił 2 punktowe bloki i 2 asy serwisowe.Pierwszy punkt w sezonie Plusligi 2012/2013 zdobył atakiem po skosie Olieg Achrem. Od początku pierwszego seta goście nie odstępowali rzeszowian na krok, a na pierwszą przerwę techniczną zeszli na prowadzeniu. Gra rzeszowian wydawała się niepoukładana. Potem akademicy odskoczyli na dwa punkty (8:10, 13:15). Dobrze w szeregach Resovii zaczęło się dziać po punktowym bloku Paula Lotmana (15:15). Następnie było jeszcze lepiej. Resoviacy jakby się obudzili i kontrolowali grę do końca seta. Było 19:16, 22:19, a partia zakończyła się wynikiem 25:21.Otwarcie drugiego seta było podobne do tego pierwszego, z tym, że Resovia znacznie szybciej zaczęła uciekać Indykpolowi (8:5, 11:8, 14:10). Po straceniu trzech punktów z rzędu trener Kowal wziął czas, który dał rezultat i znów na koncie Resovii były trzy punkty więcej niż notował zespół z Olsztyna. Gości stać jeszcze było na jeden zryw przy piłce setowej rzeszowian, ale Resoviacy mieli zbyt dużą przewagę, żeby ją tak łatwo roztrwonić. Ostatecznie wygrali 25:22.Trzecią partię także lepiej rozpoczęli siatkarze Indykpolu. Dość szybko Andrzej Kowal był zmuszony do poproszenia o czas (1:4). Czas się przydał, rzeszowianie odrobili parę punktów, ale wciąż w gazie byli przyjezdni (5:8). Po przerwie technicznej Resovia szybko ostudziła entuzjazm gości i wyszła na prowadzenie, które konsekwentnie utrzymywali do końca (16:13, 18:14, 21:16, 23:16). Ostatni punkt meczu zdobył zagrywką Łukasz Perłowski. Wybrane statystyki meczuPrzyjęcie: Resovia 63%, Olsztyn 32%Atak: Resovia 55%, Olsztyn 43%Zagrywki punktowe: 3 Krzysiek (Olsztyn), 2 Grzyb (Resovia), 2 Bartman (Resovia)Bloki: 4 Kosok (Resovia), 4 Hain (Olsztyn)Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:21, 25:22, 25:17) MVP: Wojciech GrzybAsseco Resovia Rzeszów: Lotman (5), Grzyb (13), Tichacek, Kosok (7), Achrem (12), Bartman (17) i Ignaczak (libero) oraz Perłowski (1), Schoeps (2), Dobrowolski, Buszek (1), Kovacević. Trener Andrzej Kowal.Indykpol AZS Olsztyn: Hernan (1), Ferens (9), Szarek (7), Sobala (4), Hain (8), Krzysiek (13) i Żurek (libero) oraz Mariański, Kvalen, Gunia. Trener Radosław Panas.Sędziowali: Andrzej Kuchna (Katowice) i Marek Lagierski. Widzów: ok. 4300.

Materiał oryginalny: Asseco Resovia Rzeszów zaczyna sezon od zwycięstwa nad Olsztynem - Warszawa Nasze Miasto