MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Anonimowi Alkoholicy to wspólnota osób uzależnienionych od alkoholu, którzy wspierają się wzajemnie. Gdzie w Rzeszowie odbywają się mityngi?

Patrycja Reszko
Patrycja Reszko
Początek alkoholizmu jest trudny do uchwycenia. Bowiem granica pomiędzy piciem towarzyskim a chorobowym jest bardzo płynna.
Początek alkoholizmu jest trudny do uchwycenia. Bowiem granica pomiędzy piciem towarzyskim a chorobowym jest bardzo płynna. Freepik
Wspólnota AA działa w ponad 150 krajach, gdzie tworzy blisko 120 tysięcy grup. Wspólnota nie prowadzi oficjalnych statystyk, ale ocenia się, że w mityngach grup AA spotyka się ponad trzy miliony alkoholików. W Polsce istnieje 2800 grup. A na samym Podkarpaciu jest ich blisko 100, a w samym Rzeszowie od poniedziałku do niedzieli spotykają się uzależnieni w 15 grupach. Od niedawna istnieje grupa anglojęzyczna!

O Wspólnocie Anonimowych Alkoholików

Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wyzdrowieniu z alkoholizmu. Również na terenie województwa podkarpackiego istnieje możliwość kontaktu i spotkań z członkami Wspólnoty AA za pośrednictwem telefonu czy Internetu.

Jedynym warunkiem uczestnictwa we Wspólnocie AA jest chęć zaprzestania picia. Nie ma w AA żadnych składek ani opłat, są samowystarczalni poprzez własne dobrowolne datki.

Wspólnota AA nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, działalnością polityczną, organizacją lub instytucją, nie angażuje się w żadne publiczne polemiki, nie popiera ani nie zwalcza żadnych poglądów. Podstawowym celem Wspólnoty AA jest trwać w trzeźwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu.

Co ważne, najważniejszą z zasad AA jest pełna anonimowość, dająca członkom grupy poczucie dyskrecji. Dlatego wspólnota AA nie rejestruje uczestników ani nie kontroluje ich aktywności. Nigdy nie ujawnia w mediach personaliów ani wizerunku swoich członków. Nie ma nawet list obecności. Podczas dyskusji można powiedzieć o sobie to, co uważamy za konieczne.

AA Podkarpacie

Na całym Podkarpaciu działa blisko 100 grup, w których co tydzień spotykają się Anonimowi Alkoholicy. Od wielu lat istnieje możliwość kontaktu i spotkań z członkami Wspólnoty AA za pośrednictwem telefonu czy Internetu. Strona internetowa AA Podkarpacie zawiera podstawowe informacje o AA, działalności na terenie województwa oraz spis mityngów odbywających się na całym Podkarpaciu.

Telefon kontaktowy Wspólnoty Anonimowych Alkoholików na Podkarpaciu – 506 907 988 – dostępny jest w każdy dzień tygodnia, w godzinach od 18:00 do 20:00. Po angielsku można porozmawiać pod numerem +48 511 133 887. Natomiast numer ogólnopolskiej infolinii – 801 033 242 – dostępny jest codziennie w godzinach od 8:00 do 22:00.

Pod tymi numerami osoby potrzebujące pomocy mogą porozmawiać, otrzymać wsparcie i informacje dotyczące funkcjonowania AA. Udzielana jest także informacja o spotkaniach anonimowych alkoholików.

Osoby preferujące kontakt za pomocą poczty elektronicznej zachęcamy do skorzystania z adresu [email protected].

Spotkania na terenie województwa podkarpackiego AA odbywają się w formie stacjonarnej, z zachowaniem odpowiednich zasad anonimowości.

Mityngi w Rzeszowie

Wiele osób ma wątpliwości, czy rozpocząć uczęszczanie na spotkania AA. Czy to działa, czego można tam się dowiedzieć i czy zostanie się zaakceptowanym przez grupę? Przede wszystkim spotkania Wspólnoty AA są po to, aby członkowie pomagali sobie nawzajem, przy zachowaniu atmosfery pełnego zaufania, otwartości na drugiego człowieka oraz życzliwości.

Choroba alkoholowa nierzadko pozostawia człowieka samemu sobie, ponieważ rodzina i znajomi, zmęczeniu długą walką, rezygnują, poddają się, odseparowują. Jeśli taka osoba trafi na mityng AA, będzie mieć poczucie, że nie jest sama, a dodatkowo otrzyma również ogromne wsparcie ze strony innych uczestników.

Moje trzeźwienie zaczęło się ponad 4 lata temu, wtedy po raz pierwszy poszłam na mityng przy kościele na Nowym Mieście, bo odbywał się niedaleko miejsca zamieszkania. Działa tam grupa "Krokus". Ludzie z AA podali mi rękę. Zobaczyłam ich szczęśliwych, zadowolonych z życia, chętnych do pomocy innym. Dostałam tzw. "niezbędnik nowicjusza" czyli medal i kilka ulotek o chorobie alkoholowej i gdzie szukać pomocy. Chodziłam regularnie, w każdą środę i zaczęłam zauważać u siebie zmiany. Przede wszystkim odeszła obsesja picia. Powiedziałam sobie, że tak właśnie chcę żyć, bez przymusu picia. Grupa daje mi siłę, szczególnie kiedy napotykam na trudności w życiu. Dzięki Wspólnocie AA pokonuję te trudności bez alkoholu - cieszy się 45-letnia Agnieszka z Rzeszowa.

W każdym dniu tygodnia, niezależnie czy jest to dzień pracy, dzień wolny czy święto, mityngi są prowadzone w wielu miejscach w Rzeszowie.

Oto lista adresów grup AA w Rzeszowie z podziałem na dni tygodnia:

 • Poniedziałek, 18:00, ul. Siemieńskiego 17 , „ORION" (pierwszy w m-cu otwarty)
 • Poniedziałek, 18:00, ul. Sokoła 8, Bernardyńskie Centrum Religijno Kulturalne - sala nr. 3, „ZASADA 62" (ostatni w m-cu otwarty)
 • Wtorek, 18:00, ul. Dąbrowskiego – Dom Katechetyczny przy Kościele Matki Bożej Saletyńskiej, „PRZYSTAŃ" (pierwszy w m-cu otwarty)
 • Wtorek, 18:00, Siemieńskiego 17 , „ORION" (pierwszy w m-cu otwarty),
 • Wtorek,17:00-18:00 ul. Reformacka 5, „JEST ROZWIĄZANIE" (pierwszy w m-cu otwarty)
 • Środa, 18:00, ul. Siemieńskiego 17 , „ORION" (pierwszy w m-cu otwarty)
 • Środa, 18:30, ul. Świadka 5a – Parafia Opatrzności Bożej, „KROKUS" (pierwszy w m-cu otwarty)
 • Środa, 20:00, ul. Świadka 5a – Parafia Opatrzności Bożej, grupa anglojęzyczna (in English language), „hAAppy hour
 • Czwartek, 18:00, ul. Sokoła 8, Bernardyńskie Centrum Religijno Kulturalne – sala nr 3, ”POCZĄTEK” – mitiyng dla kobiet (drugi w m-cu otwarty)
 • Czwartek, 18:00, ul. Siemieńskiego 17 , „ORION" (pierwszy w m-cu otwarty)
 • Piątek, 18:00-19:30, ul. ks. Jałowego 37b (dom parafialny,1 piętro), „DO CZYNU" (wszystkie otwarte), brak możliwości wjazdu wózkiem inwalidzkim, grupa, gdy jest potrzeba potwierdza obecność pieczątką
 • Piątek, 18:00, ul. Siemieńskiego 17 , „ORION" (pierwszy w miesiącu otwarty)
 • Piątek, 20:00, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 5, „WYBÓR" (drugi w m-cu otwarty)
 • Sobota, 16:00, ul. Dąbrowskiego – Dom Katechetyczny przy Kościele Matki Bożej Saletyńskiej, „PRZYSTAŃ" (wszystkie zamknięte)
 • Niedziela, 16:00, ul. Siemieńskiego 17 (suterena w budynku WOTU), „NIEDZIELA" (pierwszy w m-cu otwarty)
 • Niedziela, 18:00, ul. Siemieńskiego 17 , „ORION" (pierwszy w m-cu otwarty)

Punkt Informacyjno-kontaktowy AA Podkarpacie

35-033, Rzeszów, ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego 5 (lokal grupy AA „Wybór”)

Dyżury odbywają się w każdy wtorek w godzinach 18:00-20:00

Tel. +48 506 907 988 (w każdy dzień w godzinach 18:00-20:00)

e-mail: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto