Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Alternatywna edukacja w Rzeszowie. Uczą dzieci, jak odnaleźć się we współczesnym świecie

Katarzyna
123rf
Edukacja alternatywna pomaga kształtować tzw. umiejętności miękkie - m.in. prawidłowego komunikowania się, prezentowania swoich możliwości, asertywności.

- W klasie mojego syna jeden z chłopców był półkoreańczykiem. Dzieci - choć takie małe - już wykazywały pewne przejawy rasizmu. Zaproponowałam, że zrobię dla nich wykład o globalizacji i kulturach świata. Przy okazji okazało się, że mają duże problemy z występami publicznymi, wzajemną komunikacją; często nie umieją nazwać swoich emocji. Stąd wziął się pomysł na stworzenie miejsca, w którym dzieci mogłyby się tego rodzaju umiejętności nauczyć - opowiada Anna Szubert, która wraz z Katarzyną Bąk-Woźniak prowadzi zajęcia w Mini Brain Academy.

Idea „Akademii Małego Mózgu” polega na tym, żeby dzieci dobrze przygotować do oczekiwań współczesnego świata. Stąd zajęcia z wystąpień publicznych, budowania pewności siebie, właściwej komunikacji, podstaw przedsiębiorczości czy asertywności. W programie jest również m.in. neurofitness, neuroplastyka.

- Coraz częściej pracodawcy nie patrzą na wykształcenie, ale zwracają uwagę, czy ktoś umie się „sprzedać” - tłumaczy A. Szubert. Oczywiście nie chodzi o to, żeby usadzić dzieci w rzędzie i je przepytywać. Wręcz przeciwnie - dajemy możliwość w pełni legalnego wykrzyczenia się i wybawienia. Przy okazji przemycamy naukę. To nie jest pomysł na robienie z dzieci „małych dorosłych”. Wychodzimy z założenia, że gdyby dziecko lepiej znało samo siebie, rozumiało swoje emocje i potrafiło dobrze się komunikować, mogłoby więcej wyciągnąć z każdego kolejnego dnia.

Anna i Katarzyna są certyfikowanymi coachami ICI, zajmują się rozwojem osobistym, Katarzyna dodatkowo jest animatorem. - Alternatywna edukacja to u nas ciągle nowość, ale powoli robi się szum i coraz więcej osób zaczyna się tym interesować. Na razie jednak przegrywamy z basenem, czy tańcami, ponieważ rodzice trochę się tego boją. Ktoś jednak na Podkarpaciu musiał być pierwszy i padło na nas - śmieje się A. Szubert.

Zajęcia ruszyły oficjalnie z początkiem października. Akademia organizuje spotkania dla dzieci w wieku 4-12 lat, a dwa razy w tygodniu nawet dla trzylatków. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 14 - 20.30, bez względu na liczbę uczestników. Na tę chwilę nie obowiązują zapisy, pojedyncze wejście kosztuje 40 zł, kupowane w pakiecie miesięcznym - od 130 do 205 zł (2,5h zajęć). Każdego dnia obowiązuje grafik z inną tematyką.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto