4 medale dla karateków z Rzeszowa

RO
Polskapresse
W dniach 12 – 13 maja, w Tychach, odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Oyama Karate Seniorów oraz XV Mistrzostwa Polski Oyama Karate Juniorów w kumite.

W pierwszy dzień zawodów rozgrywały się walki seniorów w konkurencji semi-knockdown i knockdown. Startująca w knockdown Klaudia Bajrasz w kategorii do 60 kg zdobyła srebrny medal, Agnieszka Kaszuba startująca w tej samej kategorii wywalczyła brąz.

W konkurencji semi-knockdown Klub Sportowy Oyama Rzeszów reprezentowali Mateusz Kosturek w kategorii do 80 kg, Rafał Świder w kategorii do 70 kg oraz Iwona Stręk, która rywalizowała w kategorii powyżej 60 kg.

13 maja podczas XV Mistrzostw Polski Oyama Karate Juniorów swoje umiejętności prezentowali juniorzy oraz po raz pierwszy mogliśmy oglądać rywalizację dzieci. Bartłomiej Witek, startujący w kategorii junior starszy poniżej 65 kg, wywalczył 3 miejsce. Cyprian Cierpich, dziecko starsze powyżej 50 kg , zdobył srebro.

Zawodników przygotowywali sensei Patrycjusz Mostek, sensei Krystian Niemiec oraz sempai Agnieszka Kaszuba.

Źródło: UM w Rzeszowie