Rzeszowskie uczelnie wysoko w Akademickich Mistrzostwach Polski w Unihokeju

OPRAC.: ar/AZS
AMP odbyły się w dniach 9-11 czerwca na Politechnice Rzeszowskiej
AMP odbyły się w dniach 9-11 czerwca na Politechnice Rzeszowskiej PRz
16 zespołów z całej Polski wzięło udział w trzydniowych Akademickich Mistrzostwach Polski w Unihokeju na Politechnice Rzeszowskiej. W finale AGH Kraków pokonało Politechnikę Gdańską 5:2. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła wysokie czwarte miejsce, zaś piąte zdobył gospodarz zawodów.

Tegoroczne AMP w Rzeszowie rozgrywane były w formule SWISS. Na boisku musiało się znajdować więc troje zawodników (w tym przynajmniej jedna kobieta i przynajmniej jeden mężczyzna) oraz bramkarz.

Faza pucharowa

Ćwierćfinały Wyższa Szkoła Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie – Politechnika Łódzka 5:4 Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – Politechnika Rzeszowska 8:3 Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu 5:1 Politechnika Gdańska – Uniwersytet Warszawski 8:0

Mecze o miejsca 5-8 Politechnika Rzeszowska – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu 4:3 Politechnika Łódzka – Uniwersytet Warszawski 2:4

Mecz o 7. miejsce Politechnika Łódzka – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu 4:6

Mecz o 5. miejsce Uniwersytet Warszawski – Politechnika Rzeszowska 2:4

Półfinały Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – Politechnika Gdańska pd. 3:4 Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 10:5

Mecz o 3. miejsce Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 5:8

• 13-16. ŚUM Katowice, UWr Wrocław, PL Lublin, UMed Łódź

– Rewelacyjne wrażenia wynosimy z tych mistrzostw. W trakcie weekendu spotykaliśmy się tylko z dobrymi lub bardzo dobrymi opiniami. Jako organizatorzy staraliśmy się wszystko tak przygotować, aby zawodnicy mogli się skupić wyłącznie na sporcie i dobrej zabawie. Sam poziom sportowy był naprawdę bardzo wysoki. Zresztą, w sumie występowało u nas blisko 30 byłych lub aktualnych reprezentantów Polski. Sam finał mistrzostw to było świetne widowisko, było co oglądać. Jako uczelnia jesteśmy też zadowoleni z postawy naszych zawodników i wysokiego, piątego miejsca – przedstawia Grzegorz Sowa, prezes AZS Politechniki Rzeszowskiej, organizatora finału AMP w unihokeju.

Patronat honorowy nad imprezą objęli prezydent miasta Rzeszowa Konrad Fijołek oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Partnerami wydarzenia byli Politechnika Rzeszowska, miasto Rzeszów, Centrum Medyczne Medyk i Polski Związek Unihokeja.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.