MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

"Pradawne drzewo" w Teatrze "Maska" w Rzeszowie. Spektakl przeznaczony jest dla małych widzów od lat 4-7

OPRAC.:
Urszula Sobol
Urszula Sobol
W piątek, 28 października o godz. 9 i 11 w Teatrze "Maska" w Rzeszowie można zobaczyć spektakl "Pradawne drzewo". Przedstawienie powstało z inspiracji mitologią słowaińską i przeznaczone jest dla małych widzów (od lat 4-7), którzy zaczynają swoją przygodę z teatrem.

O spektaklu

„Pradawne drzewo” powstało z inspiracji mitologią słowaińską. To teatralne zaproszenie do poszukiwań Początku, snucia opowieści i przyjrzenia się bliżej życiu nadzwyczajnego drzewa, które jest świadkiem wielu wydarzeń.

- czytamy na stronie Teatru "Maska"

W centrum opowieści staje potężne drzewo, które podczas spektaklu rozrasta się, ukazując swoje tajemnice. Barwna mitologia Słowian jest okrojona do pierwszych podstawowych znaczeń wspólnych dla wszystkich, tak by mały widz mógł w pełni uczestniczyć w ukazywanej historii.

W trakcie spektaklu aktorki są przewodnikami po świecie Natury. Łagodnie, za pomocą gestu, ruchu i śpiewu budują opowieść o początku świata. Widzowie są zatem świadkami narodzin nieba, gwiazd, słońca (Swaróg), zjawisk przyrody (takich jak burze i pioruny - Perun czy wiatru - Strzybóg); śledzą wyznaczenie kierunków świata (Świętowit). A wszystko to dzieje się wokół leciwego, poczciwego dębu...

Wyjście od historii drzewa, które jest centrum świata, stanowi świetną okazję do uwrażliwiania małych widzów i wprowadzania ich w świat natury, który jest dzisiaj zagrożony. Celem twórców jest zwrócenie uwagi na piękno, ale również kruchość przyrody. Dzieci poznają nie tylko różne drzewa, ale też ich życie i wywodzące się ze słowiańszczyzny zwyczaje z nimi związane.

Tradycje i elementy kultury ludowej zaprezentowane zostaną w nowoczesnej odsłonie, opowiedzianej bogatymi środkami teatru formy.

Materiały prasowe Teatru "Maska"

Spektakl przeznaczony jest dla małych widzów (od lat 4-7), którzy zaczynają swoją przygodę z teatrem. Środki wyrazu są dobrane do wieku i możliwości percepcyjnych dzieci.

  • Scenariusz i reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza
  • Scenografia: Joanna Jaśko-Sroka
  • Muzyka: Pavel Helebrand

Obsada:

  • Ewa Mrówczyńska, Natalia Zduń, Joanna Pruś (gościnnie)
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto