PlusLiga: Zaksa prowadzi w rywalizacji z Resovią

plusliga.pl
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:0 (25:21, 25:21, 25:22) w trzecim meczu półfinału play-off PlusLigi. MVP meczu Paweł Zagumny. Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 2-1.

Na początku pierwszego seta prowadziła Asseco Resovia, ale gospodarze szybko przejęli inicjatywę i uzyskali wyraźną przewagę 16:10. Znakomicie funkcjonował blok kędzierzynian. W tym elemencie byli lepsi 7-2. Na początku drugiego seta ZAKSA uzyskała przewagę 6:1 i 8:4. Goście wyrównali. Do końca seta drużyny seriami zdobywały punkty. Po asie Gyorgy Grozera Asseco Resovia wyrównała na 20:20. Następne cztery punkty zdobyli gospodarze.

W trzeciej partii dominowali również gospodarze. prowadzili oni m.in. 11:5, 26:14 i 23:20. Goście doprowadzili jeszcze do stanu 23:22, ale atak Dominika Witczaka zakończył spotkanie.