Dodaj zdjęcie profilowe

avatarMateusz

Rzeszów
Redaktor naczelny oraz dziennikarz wielu portali internetowych. Wielokrotnie nominowany do nagrody "Dziennikarza Roku"

Puchar Polski OFF-ROAD PL startuje w Nowej Dębie

2013-05-22 23:35:55

W tegorocznej 13. edycji Pucharu Polski OFF-ROAD PL zmierzą się ze sobą najlepsi off-roaderzy w Polsce. Rajd odbędzie się w terminie 30 maja -2 czerwca 2013 roku na terenie poligonu w miejscowości Nowa Dęba (województwo podkarpackie).

Zawodnicy w tym roku będą rywalizować w dwóch klasach Extreme i Adventure. I tak: 30 maja w czwartek od 10.00 do 15.00 będą trwały badania techniczne załóg startujących w PP, a dwie godziny później o 17.00 rozpocznie się start do prologu na torze off-road na tyłach ul. Kościuszki (tzw. zalewem w Nowej Dębie).

Dzień później zawodnicy wyjadą na dwa z pięciu etapów w całym PP o 7.00 (13.00 - zamknięcie mety) i o 14.00 (20.00 - zamknięcie mety). W trzecim dniu Pucharu Polski zawodnicy wyjadą na trzy ostatnie etapy o 7.00 (13.00 - zamkniecie mety), o 14.00 (20.00 - zamknięcie mety) i ostatni nocny odcinek rozpocznie się o 23.00, a zakończy o 4.00 zamknięciem mety.

Oficjalne wyniki Pucharu Polski OFF-ROAD PL i rozdanie nagród w niedzielę (2.06.2013) o godzina 09:00 w Nowa Dęba, Hotel Szypowski (ul. Szypowskiego). - Do tej pory zawodnicy ścigający się w klasie aut o mniejszych modyfikacjach technicznych – Adventure, byli zobowiązani do takiego przygotowania swoich pojazdów, by auta w kwestii wyglądu i zastosowanych modyfikacji, do słupka B nie odróżniały się w sposób znaczący od pojazdów seryjnych. - mówi Grzegorz Surowiec, kierownik i pomysłodawca Pucharu Polski. - W tym roku postanowiliśmy złagodzić nieco wymagania w stosunku do uczestników startujących w tej klasie. W tegorocznej edycji i postanowieniach regulaminowych, zasadniczym wyróżnikiem stanowiącym o przydziale do poszczególnych klas będzie rodzaj wyciągarki zamontowanej w aucie. Jest to wyraźne wyjście naprzeciw zawodnikom, którzy chcieliby zakwalifikować się do klasy Adventure. - dodaje.

Udało mi się ustalić, iż obecnie jest zapisanych 42 załogi, które wystartują w rundzie pucharowej. Zapisy nadal trwają.

Jesteś na profilu Mateusz - stronie mieszkańca miasta Rzeszów. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj