Dodaj zdjęcie profilowe

avatarredakcja

Rzeszów

Po co nam zdjęcia mistrzów parkowania?

2012-05-08 14:10:51

Co jakiś czas piszecie w komentarzach (raz nawet zdarzył się artykuł ;-)), że publikacja zdjęć mistrzów parkowania jest bez sensu i to sztuka dla sztuki, która nic nie wnosi na ulice. Kilka słów wyjaśnienia, dlaczego z uporem, być może godnym lepszej sprawy, chcemy pokazywać fotografie źle parkujących samochodów.


Nikogo dotąd nie ukarano mandatem tylko dlatego, że jego zdjęcie pojawiło się na MM, więc z punktu widzenia przestrzegania prawa, efekt jest pewnie niewielki. Uważamy jednak, że takie fotografie mają ogromne znaczenie edukacyjne - nie tyle dla najbardziej zainteresowanych (sfotografowanych), co dla osób postronnych.


Patrząc na rzeszowskie chodniki dochodzimy do wniosku, że parkowanie nie jest ulubionym tematem w szkołach nauki jazdy. Abstrahując od rażących błędów, które wprost łamią kodeks drogowy, parkujemy nielogicznie, nieekonomicznie, a czasem wbrew prawo fizyki ;). Wielu kierowcom nawet przez myśl nie przechodzi, że podczas parkowania należy pomyśleć o czymś więcej niż "zmieszczeniu się".


Publikując zdjęcia, które dostajemy od internautów chcemy nie tyle napiętnować złych kierowców, ale pokazywać, w jaki sposób nie należy parkować. Wierzymy, że ktoś, kto napatrzy się na takie fotografie, trzy razy podczas parkowania się zastanowi, czy zrobił to nie tylko zgodnie z prawem, ale także z głową.


Staramy się jednak zdjęcia publikować w rozsądnych odstępach czasowych, tak by na MM każdy mógł znaleźć coś dla siebie, nie tylko niestrudzeni detektywi świętych krów :).

Jesteś na profilu redakcja - stronie mieszkańca miasta Rzeszów. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj