Dodaj zdjęcie profilowe

avatarATW COM

Poznań

Milion posiłków dla niedożywionych dzieci – ruszyła 11 edycja Podziel się Posiłkiem

2013-09-25 17:36:37

Jedenasta edycja Programu Podziel się Posiłkiem trwa. Dzięki zaangażowaniu konsumentów w ciągu dwóch pierwszych tygodni, Danone przekaże 200 000 posiłków dla niedożywionych dzieci. Tegorocznym celem jest 1 000 000 Pełnych Talerzyków – czeka na nie tyle dzieci, ile zmieściłoby się na 3 Stadionach Narodowych! Program po raz pierwszy aktywnie wsparli czołowi blogerzy kulinarni, wciąż dołączają nowi internauci.

Tegoroczna edycja Programu Podziel się Posiłkiem przynosi już efekty po pierwszych 14 dniach - 200 tysięcy posiłków dla niedożywionych dzieci z całej Polski. Program potrwa do końca października 2013 roku, a jego celem jest zapewnienie 1 000 000 Pełnych Talerzyków potrzebującym dzieciom w tym roku szkolnym.

3 Stadiony Narodowe dzieci
Liczba niedożywionych dzieci ze szkół podstawowych w Polsce zapełniłaby codziennie trybuny niemal 3 warszawskich Stadionów Narodowych. To tak jakby mieszkańcy średniej wielkości miasta np. Olsztyna, każdego dnia zamiast posiłku oglądali na swoich stołach Pusty Talerz. Wspólnie możemy pomóc 160 000 dzieciom, dla których właśnie ten Pusty Talerz to smutna rzeczywistość.

Ponad 50 przepisów na Pusty Talerz – forma sprzeciwu blogerów
Dniem Pustego Talerzyka rozpoczęła się w tym roku 11 edycja Programu Podziel się Posiłkiem. Ponad 50 czołowych blogerów kulinarnych, a w ślad za nimi liczne grono internautów, zamieściło tego dnia zdjęcia lub przepis na nietypowe danie. 8 września br. na popularnych blogach kulinarnych dominowało jedno zdjęcie - Pusty Talerz, sugestywny symbol dania, które jest znane i bliskie tysiącom uczniów. W ostatnich dniach liczba tych zdjęd zaczęła rosnąd. Za przykładem blogów Kotlet.tv,zajadam.pl, smakuje.blox.pl, malacukierenka.pl, gotowaniecieszy.blox.pl, najsmaczniejsze.pl podążyli inni. W ten oto sposób blogosfera wyraziła swoje poparcie dla idei Programu Podziel się Posiłkiem – walki z niedożywieniem dzieci w Polsce.

Paulina Stępień, autorka popularnego bloga kotlet.tv - Przyznam, że odkąd jestem mamą mocno porusza mnie los dzieci. Bardziej świadomie zwracam na to uwagę i jak dowiedziałam się, że 160 000 dzieci dziennie patrzy na Pusty Talerz, gdyż nie ma posiłku, to muszę przyznać, że bardzo mnie ta informacja poruszyła w głębi serca…Stąd też postanowiłam dołączyć do akcji i zamieścić zdjęcie Pustego Talerza. ..internauci byli zaskoczeni, kiedy zobaczyli u mnie na blogu to zdjęcie, bo nie ukrywajmy każdego dnia zamieszczam przepis z konkretnym daniem, widać potrawę, a tutaj Pusty Talerzyk. Ale reakcja była niesamowicie pozytywna, zarówno czytelnicy jak i inni blogerzy podchwycili temat, zechcieli dołączyć do Programu zamieszczając spontanicznie zdjęcia Pustego Talerzyka.

Realizując Program Podziel się Posiłkiem pragniemy przypomnieć, że każdy z nas może pomóc w walce z niedożywieniem dzieci. Przez 10 lat trwania Programu wydaliśmy już ponad 13 milionów posiłków oraz zebraliśmy ponad 3,3 mln kg żywności. Możliwe to było dzięki dotychczasowemu zaangażowaniu konsumentów, mediów oraz organizacji społecznych, którym chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować. Nasza misja wciąż jednak trwa i wiele możemy wspólnie zdziałać. Internauci mogą pomóc wyrażając wirtualne poparcie dla Programu na stronie www.podzielsieposilkiem.pl, natomiast konsumenci w równie prosty sposób mogą zmienić Pusty Talerz w Pełny Talerzyk. Wystarczy kupić jogurty Danone oznaczone logo programu – Talerzykiem PsP, z których część zysku
przeznaczamy na posiłki dla dzieci. Wspólnie ufundujmy w tym roku kolejny milion posiłków. – zachęcał Przemek Pohrybieniuk, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Zrównoważonego Rozwoju, Danone.

Policz z nami posiłki
We wrześniu i październiku br. w sklepach na terenie całego kraju znajdziemy specjalne liczniki pokazujące aktualną liczbę ufundowanych posiłków. Dzięki nim każdy z nas będzie mógł na własne oczy przekonać się, że im więcej jogurtów Danone oznaczonych logo ”Podziel się Posiłkiem” trafi do naszych domów, tym więcej dzieci dostanie posiłki. Razem możemy więcej!

O programie Podziel się Posiłkiem
Od 10 lat Program Podziel się Posiłkiem firmy Danone realizuje misję zmniejszenia poziomu niedożywienia wśród dzieci. Do tej pory udało się nam przekazać 13 mln posiłków najmłodszym Polakom z całego kraju. Możliwe było to dzięki zaangażowaniu konsumentów, mediów i organizacji społecznych oraz różnorodnym działaniom tj.:
1. Sprzedaż produktów z logo Programu, z których częśd zysku przeznaczana jest na posiłki,
2. Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem,
3. Program Dożywiania – Danone Podziel się Posiłkiem.

Oprócz wymiernych wyników (posiłków dla dzieci), program realizuje również cele edukacyjne i społeczne, przyczynia się do budowania świadomości społecznej na temat problemu niedożywienia dzieci oraz aktywizuje lokalnych liderów i organizacje do podejmowania działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Jak się zaangażować? Bądź na bieżąco dzięki profilowi Podziel się Posiłkiem na Facebooku:
www.facebook.com/podzielsieposilkiem.
Więcej informacji o Programie Podziel się Posiłkiem znajdziesz na stronie internetowej www.podzielsieposilkiem.pl

Jesteś na profilu ATW COM - stronie mieszkańca miasta Poznań. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj