BlogerChef - kulinarna przygoda w Zamku Dubiecko

2013-02-08 15:24:19

„BlogerChef” – kulinarna przygoda w Zamku Dubiecko.
W dniach 15 – 16 lutego w malowniczych salach Zamku Dubiecko blogerzy kulinarni wezmą udział w II już półfinale projektu „BlogerChef”. Kolejne osiem osób, autorzy najciekawszych przepisów kulinarnych rywalizować będą o miejsce w wielkim finale i tytuł BlogerChef’a.
Tematem drugiego półfinału jest kuchnia Europy Środkowej i Wschodniej. Zadaniem uczestników będzie opracowanie autorskich przepisów na danie główne i do wyboru przystawkę lub deser, które inspirowane będą kuchnią tego regionu. Półfinaliści otrzymają wszystkie potrzebne produkty, z których przyrządzą dania, a także akcesoria i sprzęty kuchenne, które są niezbędne podczas gotowania. Nad przebiegiem kulinarnych prac czuwać będą doświadczeni kucharze z Fundacji Klub Szefów Kuchni.
- Uczestnicy będą musieli przygotować własne propozycje dań, typowych dla Europy środkowo-wschodniej. Pieczone polędwiczki czy nadziewane kaszanką jabłka to tylko niektóre potrawy, z którymi przyjdzie im się zmierzyć. A w ich przygotowaniu z pewnością pomogą produkty Jana Niezbędnego, m.in. rękawy i torebki do pieczenia czy foremki aluminiowe do zapiekania potraw – mówi Waldemar Kletkiewicz, Senior Brand Manager marki Jan Niezbędny.
Jednak uczestników konkursu czeka nie tylko gotowanie, ale także dodatkowe atrakcje takie jak m.in. wystawa zdjęć z Australii fotografa i podróżnika Ludwika Biernackiego, spotkanie z sommelierem, degustacja produktów regionalnych i zamkowy seans filmowy. Piękne wnętrza zamku - dawnej rezydencji rodu Krasickich będą idealnym tłem do opowieści Janusza Pyry o tym, co jadało się w dawnej szlacheckiej Polsce.
II półfinał konkursu „BlogerChef” to kolejna możliwość do wspólnego gotowania w profesjonalnej kuchni i przekonania się o swoich umiejętnościach. To także dobra zabawa i przygoda życia, dzięki której uczestnicy mogą spełnić swoje marzenia o zostaniu BlogerChef’em. Konkurs adresowany jest do osób, które od co najmniej sześciu miesięcy prowadzą bloga o tematyce kulinarnej, a w trakcie konkursowych zmagań będą musieli wykazać się największą wiedzą teoretyczną oraz praktyczną w dziedzinie gotowania i przyrządzania potraw.
Konkurs rozpoczął się w listopadzie i będzie trwać do końca czerwca 2013 r. Do tego czasu można przesyłać zgłoszenia za pośrednictwem specjalnej aplikacji dostępnej na fanpage www.facebook.com/blogerchef.pl. Tam też znajdują się najważniejsze informacje na temat kulinarnego wyzwania dla blogerów. Uczestników konkursu ocenia jury, w którym zasiadają członkowie Fundacji Klubu Szefów Kuchni, którzy raz w miesiącu wybierać będą 8 najlepszych ich zdaniem dań, a ich autorzy dostaną się do kolejnych półfinałów.
Wszystkich zainteresowanych konkursem zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych: www.blogerchef.pl i www.janniezbedny.pl

Jesteś na profilu aleksandra.czub - stronie mieszkańca miasta Rzeszów. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj