Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lekarze z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1w Rzeszowie, opowiedzą jak walczyć z nowotworem

woj
Lekarze specjaliści opowiedzą o leczeniu nowotworów.
Lekarze specjaliści opowiedzą o leczeniu nowotworów. Krzysztof Kapica
W tym roku Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie obchodzi swoje 135 urodziny. Z tej zaplanowano comiesięczne spotkania z lekarzami szpitala, które odbędą się w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie. Na pierwszym z nich, mowa będzie o walce z rakiem.

Spotkanie zaplanowano na 19 lutego Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie o godz. 13. Wezmą w nim udział: dr n. med. Janusz Ławiński, specjalista urologii i dr n.med. Kamila Golon, specjalista onkologii klinicznej.

-Do XX wieku nowotwór był uważany za chorobę nieuleczalną, a jedynym znanym sposobem leczenia była operacja chirurgiczna. Do niedawna rak nie budził tak dużych emocji jak teraz. Choroba nowotworowa była ukrywana, wstydliwa i traktowana jak temat tabu. W XXI wieku nastąpiła zmiana – o nowotworach złośliwych dyskutuje się coraz więcej, jesteśmy też świadkami dużego postępu w ich leczeniu. Dzięki metodom wczesnego rozpoznawania oraz innowacyjnym strategiom leczenia raka, systematycznie wzrasta szansa na całkowite wyleczenie wielu nowotworów lub uczynienie z raka choroby przewlekłej

– informuje Andrzej Sroka z KSW nr 1 w Rzeszowie.

Pomimo tego leczenie raka, to cały czas ogromne wyzwanie dla medycyny. Nowotwory złośliwe, to wciąż główni zabójcy ludzi na świecie, w tym również Polaków. Choć województwo podkarpackie w porównaniu do pozostałych województw, jest regionem o relatywnie niskim zagrożeniu chorobami nowotworowymi, to liczba pacjentów onkologicznych wciąż wzrasta. Głównym powodem tego faktu, są zmiany demograficzne naszego regionu.

Podczas spotkania, lekarze podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, opowiedzą o profilaktyce raka, czyli o działaniach, które mają na celu nie tylko zapobieganie chorobie, ale także jak najwcześniejsze jej wykrycie, powstrzymanie dalszego rozwoju i minimalizowanie skutków. Bo tylko wczesne wykrycie raka zwiększa szanse na jego wyleczenie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grupę krwi u człowieka można zmienić, to przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto