W holu podziemnej trasy turystycznej otwarto wystawę projektów przygotowanych przez studentki architektury Politechniki Rzeszowskiej. To 15 ciekawych prac.

Politechnikę Rzeszowską co roku kończy kilkudziesięciu młodych architektów. Po 3,5-letnich studiach inżynierskich mogą kontynuować naukę na 1,5 rocznych studiach II stopnia (magisterskich) na miejscu, albo wybrać inną uczelnię. Na PRz w tej chwili na takie zajęcia zapisanych jest 15 osób.

Grupa studentek, które kończą właśnie studia inżynierskie, swoje prace dyplomowe pokazuje rzeszowianom podczas wystawy w holu Podziemnej Trasy Turystycznej. Można zobaczyć tu zarówno finalne wizualizacje przestrzenne, jak i rysunki koncepcyjne.

- Prace ukazują zdobyte przez nas umiejętności projektowania zarówno w zakresie merytorycznym, jak i graficznym. A różnorodność tematyczna wiąże się z naszymi indywidualnymi zainteresowaniami i kierunkami rozwoju - mówią autorki prac.

Paulina Faltyn przygotowała projekt budowy sceny letniej przy zabytkowym budynku Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Jej bryła jest częściowo zagłębiona w ziemi, dzięki czemu nie przesłania budynku teatru i nie ogranicza widoku oraz naświetlenia. Na zewnątrz widać jedynie okrągłą kopułę dachu.

Projekt Martyny Kaszyk przedstawia z kolei nową aranżację placu Wolności. Autorka zaproponowała na nim m.in. pawilon, w którym mogłyby się mieścić kawiarnia, toalety oraz zewnętrzna poczekalnia.

Rzeszowianie mogą obejrzeć także m.in. pomysł na nową aranżację parku przy ul. Dąbrowskiego, projekt klubu seniora, centrum debat partycypacyjnych oraz centrum edukacji ekologicznej i nowoczesny budynek mieszkalno-usługowy.

Wystawę można oglądać do 16 marca w godzinach 10-18.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

michu (gość)

Myślę, że przyszłością architektury mieszkaniowej jest takie oświetlenie http://e-technologia.pl/inspiracje

Miki (gość)

Szczerze zobaczywszy poczułam się rozczarowana. Zbyt mało zdjęć. Z drugiej strony można odwiedzić wystawę. Projekty raczej nie powalają. Porjekt powinien być ekonomiczny, ekologiczny, prosty i nowoczesny. Ciekawe który to?

Więcej na temat: