(© Archiwum. Fot. naszemiasto.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od 1 września zmieniają się w Polskich Kolejach Państwowych rozkłady jazdy pociągów i oferty taryfowe. W spółce PKP Intercity dojdzie do optymalizacji połączeń, czyli skrócenia oraz zlikwidowania niektórych nierentownych relacji.

Wszystko za sprawą zmian, które zmuszają spółkę PKP do przestawienia się na działalność według rynkowych reguł.

Jak tłumaczy Maciej Szafurski, rzecznik PKP Intercity, zawieszenia i skrócenia relacji pociągów spowodowane są dostosowaniem sieci połączeń do funduszy otrzymywanych z budżetu państwa. Rzecznik dodaje, że PKP nie może sobie pozwolić na finansowanie deficytowych połączeń z własnej kieszeni, tym bardziej, że spółka przygotowuje się do wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych.

Maciej Szafurski ma nadzieję, że spółka PKP Przewozy Regionalne wynagrodzi podróżnym niedogodności, związane ze skróceniem i likwidacją relacji pociągów pospiesznych i ekspresowych. Na przykład ekspres "Słupia" z Warszawy do Słupska, będzie kursował tylko w piątki i niedziele, w pozostałe dni stacją końcową będzie Gdynia Główna Osobowa. Obecnie trwają rozmowy na temat uruchomienia Szybkiej Kolei Miejskiej z Gdyni do Słupska w godzinach kursowania ekspresu "Słupia".

PKP Intercity zapowiada także wprowadzenie 1 września ofert taryfowych dla podróżnych, którzy dużo wcześniej rezerwują bilety. I tak na trasach Warszawa - Kraków i Warszawa - Gdynia, w kilkudziesięciu pociągach ekspresowych będzie można kupić bilety już od 19 złotych. Jednak pula biletów jest ograniczona, zatem PKP radzi nie zwlekać z kupnem.

Oprócz skrócenia relacji, od 1 września znikną także niektóre połączenia pociągów, między innymi tanich linii kolejowych z Warszawy do Gliwic, czy pospiesznego z Lublina do Wrocławia. PKP informuje, że największe zmiany dotyczą segmentu przewozów międzywojewódzkich, gdzie kursują pociągi pospieszne.

Spółka PKP Intercity odpowiada za pociągi ekspresowe, pospieszne, Tanie Linie Kolejowe oraz Intercity.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: