(© Fot. BiOSG.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wiatrówkę, gaz obronny i kastet mieli między innymi przy sobie dwaj cudzoziemcy zatrzymani w ostatnich dniach za nielegalne przekroczenie granicy państwowej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Lubaczowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. "zieloną” granicę z Ukrainy na terytorium Polski. 22-letni Ukrainiec oraz 18-letni obywatel Mołdowy podczas złożonych wyjaśnień powiedzieli, że chcieli dostać się do krajów Europy Zachodniej - do Niemiec lub Włoch, gdzie zamierzali podjąć pracę zarobkową.

W trakcie przeszukania okazało się, że oprócz map Europy, mężczyźni posiadali również scyzoryki, gaz obronny - pieprzowy, pistolet pneumatyczny wraz ze śrutem oraz kastet. Cudzoziemcy twierdzili, że przedmioty te miały im służyć do samoobrony.

Obaj mężczyźni w ramach umowy o readmisji zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

BiOSG

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!