Obradował sejmik województwa

Obradował sejmik województwa (© materiały prasowe)

Najprawdopodobniej w listopadzie będzie podpisana umowa z chińskim autonomicznym regionem Kuangsi-Czuang. Dziś obradował sejmik Województwa Podkarpackiego.

Dziś w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego odbyło się się posiedzenie Komisji Współpracy z Zagranicą, Turystyki i Promocji.

Podczas obrad podjęto m.in. kwestie projektu uchwały w sprawie podjęcia współpracy międzyregionalnej z Regionem Autonomicznym Kuangsi – Czuang. Region położony jest w południowej części Chin. Przemysł funkcjonujący w tym regionie to głównie huty żelaza, zakłady chemiczne i przemysł maszynowy. Ewentualna współpraca z Podkarpaciem miałaby dotyczyć gospodarki, kultury a także edukacji.

Podkarpacie ma już kilkanaście umów o współpracę międzynarodową, m.in. z Krajem Sary z Niemiec, obwodem lwowskim na Ukrainie i krajem preszowskim na Słowacji. Tematem dzisiejszych obrad była też współpraca międzyregionalna między Województwem Podkarpackim a Regionem Katalonia (Królestwo Hiszpanii).Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!