W nowym roku akademickim będą kontynuowane Wieczory Jadwiżańskie w rzeszowskim kościele uniwersyteckim.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Spotkania mają przybliżać wszystkim postać św. Jadwigi - patronki parafii i środowiska akademickiego Rzeszowa. Inicjatorem spotkań jest proboszcz - ks. Janusz Kosior. W pierwszym takim wieczorze w 2006 r. uczestniczyli pracownicy i studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego, przedstawiciele władz samorządowych, szkoły, którym patronuje Św. Jadwiga Królowa (gimnazja w Brzostku, Widełce oraz nr 9 i 12 w Rzeszowie) a także młodzież przygotowująca się do bierzmowania i parafianie.

Podczas wieczorów odbywających się w każdą trzecią środę miesiąca odprawiana jest uroczysta Msza Św. w języku łacińskim oraz wygłaszane są wykłady związane z postacią Św. Jadwigi Królowej. Są też koncerty i programy artystyczne przygotowywane przez młodzież.

19 października (wyjątkowo w poniedziałek) odbędzie się inauguracja kolejnego cyklu wieczorów. Organizatorzy zapraszają na godz. 17.30. Najpierw modlitwa różańcowa, potem msza św. którą odprawi Ks. Inf. Stanisław Mac. Oprawę muzyczną wykona Zespół Muzyki Dawnej Vox Angeli z Rzeszowa. Podczas spotkania wykład inauguracyjny „Dążyć do sukcesu i pozostać człowiekiem” wygłosi dr Adam Góral – prezes Asseco Poland i Honorowy Konsul Słowacji (początek wykładu o godz. 19.00).

Wieczory Jadwiżańskie odbywają się w Kościele Akademickim pw. Św. Jadwigi Królowej, al. T. Rejtana 21 w Rzeszowie.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!