Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ukraińska Partia Ludowa zainicjowała powstanie we Lwowie Panteonu Bohaterów. Miałyby się tam znaleźć szczątki działaczy walczących o niepodległą Ukrainę.

Deputowany lwowskiej rady obwodowej z Partii Ludowej Jurij Wizniak powiedział, że powinny się tam znaleźć groby przywódców nacjonalistów Stepana Bandery i Jewhena Konowalca oraz prezydenta Ukraińskiej Republiki Ludowej i sojusznika marszałka Piłsudskiego Symona Petlury. Wszyscy trzej padli ofiarą zamachów zorganizowanych przez władze radzieckie. Ich ciała spoczywają na cmentarzach w Niemczech i Francji.

Deputowani Partii Ludowej przyznają jednocześnie, że do budowy panteonu droga jeszcze daleka. Zgodę muszą wyrazić nie tylko ukraińskie władze, ale też rodziny zabitych działaczy.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!