Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Rzeszowie szlifują języki obce w Language Café

Małgorzata Motor
Archiwum prywatne
Rozmowa z Vanją Nedić ze Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych INPRO, koordynatorką Language Café.

Skąd pomysł na realizację projektu Language Café?

W naszym stowarzyszeniu INPRO, zarówno wśród członków, jak i wolontariuszy, działają osoby różnych narodowości. Taka różnorodność skłoniła nas do podjęcia działań w kierunku promowania międzynarodowości, integracji, a także języków obcych. Jednocześnie cenimy sobie pozaformalne i nieformalne metody realizacji naszych inicjatyw. Uznaliśmy więc, że format Language Cafe najlepiej się tutaj sprawdzi.

Po co go realizujecie?

Projekt Language Café powstał z myślą o rozwoju naszych umiejętności językowych w przyjaznej i luźnej atmosferze, a także z myślą o pogłębianiu integracji z osobami z zagranicy, którzy przebywają obecnie w Rzeszowie. Na spotkania zapraszamy w każdą środę o godz. 19 do Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. Kto zna RIK to doskonale wie, że to idealne miejsce do takich właśnie spotkań. Chcemy zaproponować ciekawy sposób spędzenia wieczoru w międzynarodowym gronie.

Kto może wziąć w nich udział?

Spotkania są otwarte dla wszystkich, aby w nich uczestniczyć nie trzeba się zapisywać. Wystarczy po prostu przyjść i najlepiej zabrać ze sobą znajomych. Warto tutaj podkreślić, że oficjalnym językiem spotkań jest język angielski, a dzięki obecności uczestników z różnych krajów, zainteresowani będą mieli szansę szlifowania także innych języków.

W jaki sposób zamierzacie rozwijać umiejętności językowe?

Chcemy skupić się na komunikacji językowej, dzielić się naszymi umiejętnościami z innymi uczestnikami oraz zdobywać ciekawą wiedzę o kulturze innych narodów, a oprócz tego dobrze się bawić. Każde spotkanie ma inny charakter i składa się z serii warsztatów, prezentacji, ćwiczeń, w ramach których uczestnicy będą mieli szansę rozwijać swoje umiejętności językowe.

Jakie tematy zamierzacie poruszać podczas tych spotkań?

Nasze spotkania będą miały wiele wymiarów: kulturotwórczy, językoznawczy, a także społeczny. Warto podkreślić, że różnorodność kulturowa znacząco kształtuje nasze postawy i odświeża spojrzenie na społeczność lokalną. Szlifowanie języków obcych i obcowanie z innymi kulturami rozwija nas, kształci naszą wrażliwość i poszerza horyzonty. Language Cafe daje ciekawą przestrzeń do takiej właśnie integracji różnych kultur.

Kto będzie gościem najbliższych spotkań?

Do Language Cafe w imieniu Stowarzyszenia INPRO zapraszam ja oraz Monika Nabożny. Jesteśmy koordynatorkami tego projektu. Dołączyłyśmy do zespołu INPRO początkiem listopada, ja w ramach praktyk Erasmus Plus, Monika jako wolontariusz. To właśnie my postaramy się zadbać o profesjonalizm i dobrą atmosferę na zajęciach. Warto jednak pamiętać, że to nie prowadzący, lecz uczestnicy tworzą Language Cafe, a każdy tydzień niesie ze sobą nowy pomysł na program. Serdecznie więc zapraszamy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto