W Rzeszowie oficjalne pożegnanie żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich uczestniczących w misji w Afganistanie. Biorą w nich udział przedstawiciele ministerstwa obrony i sztabu generalnego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W skład szóstej zmiany polskiego kontyngentu w Afganistanie wejdzie 1200 Podhalańczyków, którzy do domu wrócą za pół roku.

Zastępca dowódcy jednostki pułkownik Piotr Żurawski zapewnia, że żołnierze są dobrze przygotowani do misji. Pierwsze szkolenia rozpoczęły się już w listopadzie ubiegłego roku i skierowane były na przygotowanie do udziału w misji. Obejmowały między innymi zapoznanie się z kulturą kraju, a kluczowy personel dowództwa wyjeżdżał na rekonesans do Afganistanu, by przygotować tam obecność Podhalańczyków.

Pułkownik Żurawski podkreśla, że ważne jest doświadczenie wielu Podhalańczyków uczestniczących w misjach pokojowych, ale nie można tego przeceniać. Choć wielu z żołnierzy uczestniczyło już w misjach w Iraku czy Kosowie, to ich działania nie mogą stać się rutyną.

Głównym zadaniem polskich żołnierzy w Afganistanie jest ochrona szlaków komunikacyjnych i przygotowanie sił afgańskich do przejęcia kontroli nad bezpieczeństwem własnego kraju.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!