(© K.Kapica)

W najbliższą niedzielę w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie zaroi się od policjantów, będzie to już kolejne spotkanie z policjantami w ramach Muzealnego Wehikułu Czasu.

Tego dnia będzie można podejrzeć pracę podkarpackiej policji „od kuchni” - zaprezentują się policjanci z Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego, Pododdziału Antyterrorystycznego, zaś sala konferencyjna stanie się laboratorium kryminalistycznym.

Będzie można wziąć udział w sporządzaniu portretu pamięciowego, zdjąć odciski palców, obejrzeć policyjnego robota antyterrorystycznego czy przymierzyć alkogogle. Nie zabraknie też policyjnego sprzętu, a na dziedzińcu muzealnym pojawią się też psy policyjne oraz patrol konny. Spotkaniu z policją towarzyszyć będzie prezentacja historycznego umundurowania, prezentacja dwóch filmów przedstawiających zarys historii Policji Państwowej i losy funkcjonariuszy policji w okresie II wojny światowej, a także powstania i działalności "policji kobiecej". Zwiedzający będą mogli także obejrzeć wystawę prezentującą funkcjonariuszy Policji Państwowej, którzy w okresie II wojny światowej jako Cichociemni walczyli z okupantem.

Dla najmłodszych konkursy i quizy z nagrodami.

Wstęp wolny, godz. 12-18.

ZOBACZ TEŻ: Piknik policyjny z okazji Dnia Dziecka

Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!