Postanowienie o umorzeniu śledztwa w sprawie prywatyzacji Zelmeru wydane przez Prokuratora Okręgowego w Rzeszowie jest już prawomocne. Utrzymał je w mocy warszawski Sąd Okręgowy oddalając zażalenie złożone przez Najwyższą Izbę Kontroli.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
NIK twierdził, że opinia biegłych, która stała się podstawą umorzenia śledztwa była niepełna, niejasna i nie odpowiadała na wszystkie zadane pytania. Warszawski sąd nie podzielił jednak tych argumentów i przyznał rację prokuraturze, która uznała, że brak jest jednoznacznych dowodów na to, by ministerialni urzędnicy popełnili przestępstwo.

Prowadzone od 2005 roku śledztwo dotyczyło podejrzenia przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników ministerstwa Skarbu Państwa. Mieli oni sprzedać akcje Zelmeru w obrocie publicznym po zaniżonej cenie. Początkowo prokuratura wyceniła straty z tego tytułu na ponad 42 miliony złotych, a NIK aż na 220 milionów złotych. Zarzuty postawiono 4 osobom, w tym dwóm byłym wiceministrom skarbu państwa. Podejrzani nie przyznali się do winy.

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!